Zlodej duší

Zlodej duší https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447283/bmid_zlodej-dusi-QyY-447283.jpg 4 332 92

Klasický scenár: miesto odrezané od okolitého sveta, kde sú ľudia vystavení napospas chladnokrvnému zločincovi. Musia sa zomknúť, spojiť sily a čeliť nebezpečenstvu dovtedy, kým medzi sebou neodhalia páchateľa alebo kým nepríde pomoc zvonka. Túto dramatickú situáciu rozohrala už Agatha Christie v známom románe A neostal ani jeden, kde je miestom zločinu prepychové sídlo na pustom ostrove a kde postupne, tak ako ubúda černoškov v detskej riekanke, ubúda aj hostí, ktorých vraždí šialený vrah. Presne podľa tohto klasického receptu postupuje Sebastian Fiztek v trileri Zlodej duší. Miestom, ktoré poveternostné podmienky odtrhli od zvyšku sveta, je psychiatrická klinika, a pôvodcom všetkého zla a hrôzy je perfídny psychopat. V minulosti mu padli za obeť tri mladé ženy, uniesol ich a po týždni zajatia ich prepustil na slobodu. Všetky tri sú psychicky zlomené, pôsobia dojmom, akoby boli pochované vo vlastnom tele. Nik nedokáže preniknúť do ich duše, jedna v dôsledku hroznej traumy dokonca zomrie. Neznámy páchateľ nájde ďalšie pôsobisko na psychiatrickej klinike a práve tam si vyberie štvrtú obeť. Pacient Caspar napriek svojej amnézii verí, že pozná nebezpečného zločinca, ktorý to má všetko na svedomí. Vrah vyčíňa ďalej, pri každej obeti zanechá hádanku, ktorú musí zvyšok obyvateľov kliniky rozlúštiť, ak chce túto hru na mačku a myš prežiť.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Seelenbrecher , 2008

happy-smile
31.07.2016 5 z 5

Autor umí skvěle vystihnout a udržet napětí, vyvolat pocit stísněnosti, úzkosti, tajemna a strachu. Stejně tak dobře pochybnosti o tom, kdo je opravdu pachatel, a zasívat do čtenáře podezření, jestli není vše úplně jinak. Brilantní, už se těším na další Fitzkovy knihy.

Aurorita
21.06.2016 5 z 5

Mé první seznámení s autorem, který mě rozhodně nezklamal. Pořád jsem přemýšlela a vymýšlela, kdo je ten Zaklínač duší a o co tam vlastně jde, že jsem se od knihy nemohla ani pořádně odtrhnout. Konec byl pro mě překvapivý, takové zakončení jsem já osobně určitě nečekala, ikdyž něco mi na něm tak úplně nesedělo, ale nedokážu přesně říci co. Celkově tedy určitě dobré čtení, ráda si přečtu i další autorova díla.

Fifth Element
06.06.2016 3 z 5

I když se mi kniha z počátku necetla nejlíp, tak to vypadalo celkem nadějně, nicméně konec úplně zničil všechno, co jsem přečetla a finální "zvrat" jestli se to tak dá vůbec nazvat, nebyl tak úplně na místě.. Myšlenka byla hodně zajímavá, ale zůstalo několik nezodpovězenych otázek, a z mého pohledu myslím že celkem zásadních a nepředpokládám, že by bylo pokračování, kde bych dostala odpovědi..

Janet11
11.04.2016 4 z 5

Dobré téma i zpracování. Místy jsem se opravdu ocitala na jednotlivých patrech ústavu a slyšela hukot rozbouřeného počasí, nicméně asi od poloviny jsem trochu tušila "odkud vítr vane". Proto za předvídatelný děj strhávám jednu hvězdu, ale i tak doporučuji :)

Leskodka
04.01.2016 4 z 5

Knihu jsem si půjčila, protože byli na ni vynikající komentáře a doporučení. Začátek knihy mě moc nenadchl, jak jsem čekala, zdál se mi poněkud zmatený, nějak jsem se nemohla zakousnout. Později děj začal být zajímavý a dočetla jsem ji velice rychle a se zaujetím.

Anne123
01.01.2016 5 z 5

A dalsi úžasná kniha od Fitzka. Tohoto autora jsem si velice oblíbila. Knihy nikdy nekončí jak by měly. Žádné šťastné konce. Samé napětí. A vrcholné překvapení. Všechno nakonec dává smysl a po přečtení jsem na knihu další minuty koukala a říkala si: 'cože?'. Doporučuji všem, kteří rádi přemýšlí.

šipek
10.11.2015 3 z 5

Pro mě zklamání,nemohl jsem se nějak do knihy začíst.

Bar16
17.10.2015 4 z 5

Perfektní! Kniha mě vtáhla do děje, jen doufám, že to není autentický chorobopis, jak píše autor v poděkování. Kdo se rád bojí - doporučuji. P.S.: Kdo jste rozluštili hádanku? :-)

trudoš
11.09.2015 3 z 5

Přestože děj chvílemi připomíná natvrdlý béčkový film, autorovi se nedá upřít nápaditost a cit pro stupňování napětí. Od začátku má příběh bezvadnou paranoidní atmosféru, kdy je naprosto neodhadnutelné kdo a co přijde vzápětí. Na druhou stranu hrdinové až příliš často jednají tak, jak Sebastian Fitzek potřebuje, což dost okatě nahrává vývoji zápletky. Trochu zbytečná mi přišla i vložená linie ze současnosti, která má celkové vyznění thrilleru hodit do zcela jiné roviny, ale paradoxně osnovu spíš znepřehledňuje. Závěrečné odhalení mi pak přišlo dost křečovité, čistě jen na efekt.
Přesto má Zaklínač duší nepopiratelné kouzlo, protože když už nic jiného, zaujal a pobavil. Román se nese v sympaticky mystickém duchu, kdy morbidní situace střídají takřka hororové. Kdyby konečné vyústění nebylo tak hrozně překombinované a příběh měl propracovanější hrdiny, hodnotil bych určitě lépe.

evarec
31.08.2015 5 z 5

Napinavy pribeh do posledniho okamziku. Krasne se cte, doporucuji.

tomas2582
23.08.2015 4 z 5

Moc povedené dílo. Kniha není moc tlustá, takže se četla jedním dechem, žádné široké popisování, jen se děj hnal kupředu. Super zvraty a ještě lepší pointa. Nečekal jsem. Doporučuji!

knihamouder
22.08.2015 5 z 5

Knihu jsem si vybrala v knihovně zcela náhodně a tak nějak nevěděla, co mám čekat. Při jejím otevření a přečtení první stránky jsem si říkala, že jsem nezvolila správně, že takové dílo není nic pro mě. Ikdyž jsem byla šokována, něco mě přimělo pokračovat i na další stránky. Jsem ráda, že jsem knihu neodložila. Pokořila jsem ji jedním dechem. Už dlouho se mi nestalo, že bych se tak začetla a děj mě vtáhl dovnitř. Prožívala jsem napětí, strach i vzrušení se všemi osobami, do poslední chvíle nebylo znát, kdo je tím postrachem a rozzuzlení bylo vážně nečekané. Popisované krvavé scény mě nechávali chladnou, ale to hraní si s psychikou...bezmocnost obětí mi způsobovala husí kůži. Díky této četbě jsem si vyhledala i pár věcí z psychiatrie a hypnózu samotnou. Těším se na další autorova díla a mohu jen doporučit.

evasamankova
27.06.2015 4 z 5

Zaklínač duší je stejně jako ostatní autorovy knihy nejvíc nápaditý především netradiční dějovou stavbou. V tom je Fitzek skutečný mistr, a díky tomu pokaždé hodně překvapí.
Samotný příběh byl ovšem místy až zbytečně moc zahlcen zvraty.
Celková pointa je ale opravdu děsivá - Fitzek z ní ale mohl vytřískat i víc.

knihomolka01
13.04.2015 5 z 5

Byla jsem hodně zvědavá na tuhle knížku, je to zajímavý námět. Nicméně jsem byla příjemně překvapená, bylo to děsivé, skvěle napsané, i když jsem se občas trochu ztrácela v těch odborných termínech.:)

hledaseniki
09.02.2015 4 z 5

Dlouhou dobu jsem knihu chtěla, když se mi konečně povedlo jí získat ponořila jsem se do ní jedna báseň. Začátek byl docela zmatený, protože v příběhu se vyskytuje velké množství postav a skáče se (ne moc často)ze dvou časových úseků. Když se, ale začnete orientovat, číst Zaklínače duší je splněným snem čtenáře detektivek, protože přesně Zaklínač duší je, vynikající detektivka ve které jsem našla několik společných znaků s mou milovanou Agathou Christie. Nikdy dřív jsem se blíž s německý autorem Sebastianem Fitzekem nesetkala, ale už teď říkám, že si velmi ráda přečtu jeho další knihy. Jeho styl psaní je mi sympatický stejně jako myšlenka příběhu a můžu říct, že jsem velmi ráda, že jsem knihu sehnala a určitě se k ní vrátím znovu a co víc, své čestné místo má hned vedle Christie (v mé knihovně).

papi
08.11.2014 2 z 5

Knížka mě zklamala.
Vůbec mě nebavila číst a často jsem se do ní nutila :-(

Rodaw
29.08.2014 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která rozhodně překvapí naprosto šokujícím rozuzlením!
Všem doporučuju, Sebastian je dokonalý spisovatel!!

Pitbullka
23.08.2014 3 z 5

Kniha mě od začátku nijak neoslovila. Musím ale říct, že konec knihy byl povedený, tím to ale asi tak hasne.

Izu
22.08.2014 2 z 5

Tak překombinovanou hloupost jsem dlouho nečetla.

Zannie
24.04.2014 5 z 5

Tohle byl můj první knižní thriller, který jsem četla a naprosto mě dostal. Ze začátku jsem ještě nevěděla, co si o tom myslet, ale jakmile se to rozjelo, dočetla jsem to za chvíli. Konec mě překvapil, sice jsem i tuto možnost jednou zvažovala, ale hned jsem jí zavrhla. Líbilo se mi, že nešlo o žádný krvák, ale o dobrou psychologickou hru. Hádanky byly dobrý oživením. Kniha mě navnadila na další thrillery. Určitě doporučuji a už se těším, až si přečtu další autorovi knihy.