Zlodej duší

Zlodej duší https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447283/bmid_zlodej-dusi-QyY-447283.jpg 4 332 92

Klasický scenár: miesto odrezané od okolitého sveta, kde sú ľudia vystavení napospas chladnokrvnému zločincovi. Musia sa zomknúť, spojiť sily a čeliť nebezpečenstvu dovtedy, kým medzi sebou neodhalia páchateľa alebo kým nepríde pomoc zvonka. Túto dramatickú situáciu rozohrala už Agatha Christie v známom románe A neostal ani jeden, kde je miestom zločinu prepychové sídlo na pustom ostrove a kde postupne, tak ako ubúda černoškov v detskej riekanke, ubúda aj hostí, ktorých vraždí šialený vrah. Presne podľa tohto klasického receptu postupuje Sebastian Fiztek v trileri Zlodej duší. Miestom, ktoré poveternostné podmienky odtrhli od zvyšku sveta, je psychiatrická klinika, a pôvodcom všetkého zla a hrôzy je perfídny psychopat. V minulosti mu padli za obeť tri mladé ženy, uniesol ich a po týždni zajatia ich prepustil na slobodu. Všetky tri sú psychicky zlomené, pôsobia dojmom, akoby boli pochované vo vlastnom tele. Nik nedokáže preniknúť do ich duše, jedna v dôsledku hroznej traumy dokonca zomrie. Neznámy páchateľ nájde ďalšie pôsobisko na psychiatrickej klinike a práve tam si vyberie štvrtú obeť. Pacient Caspar napriek svojej amnézii verí, že pozná nebezpečného zločinca, ktorý to má všetko na svedomí. Vrah vyčíňa ďalej, pri každej obeti zanechá hádanku, ktorú musí zvyšok obyvateľov kliniky rozlúštiť, ak chce túto hru na mačku a myš prežiť.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Seelenbrecher , 2008

beruska
12.03.2019 5 z 5

Napínavý příběh, který by mohl být klidně zfilmován. Vraha jsem nepoznala až do úplného konce, takže jsem byla opravdu překvapená ! K tomu tajuplná a strašidelná atmosféra psychiatrické kliniky, opravdu jsem se chvílemi bála (čtu pouze v noci :) ). Pan autor umí napsat knihu, která je oproti jiným odlišná (příběh byl napsán z chorobopisu, to jsem ještě neviděla :) )... A díky tomu si ji budu i dlouho pamatovat... Ráda dám 5 * :) ...

Sallka
22.02.2019 3 z 5

Něco tak divně nelogického a zamotaného jsem dlouho nečetla (naposledy asi Mráz od Bernarda Miniera). Z tématu by se jistě dal vykřísit lepší příběh bez tolika zbytečné krve a překombinovaných situací. Chvílemi to bylo i napínavé, ale bohužel ani tyto bliky mě nepřesvědčily. U mě průměr.

Enigmatic
04.11.2018 4 z 5

Napínavé a svižně psané čtení, knížka se mi dobře četla i díky srozumitelným přechodům v časových liniích. Zajímavé téma, zápletka, postupně na povrch vystupující podstata. A celkově je zajímavé i prostředí, kde se příběh odehrává. Dramatičnost podtrhuje zima a tma, které v ději nadto vyzdvihují celkově úzkostné naladění. Jediné, co mě osobně nesedělo, byl až moc překombinovaný závěr. Ale to je otázka vkusu každého...

ivana02
26.10.2018 2 z 5

Ač se mi téma líbilo, tak nemusím podřezávání, mučení, potoky krve. Chvílemi jsem se v příběhu ztrácela, což se mi nestává. Po první stránce jsem chtěla knihu odložit a udělala jsem chybu, že jsem tak neučinila. Kniha se sice četla hezky svižně, ale nic mi nedala, ani emoce, jenom znechucení.

Martina1805
04.10.2018 5 z 5

ze začátku mě čtení moc nechytilo, kniha je psaná zvláštním způsobem, ale konec to byl nářez nemohla jsem knihu pustit z ruky

Dela111
20.09.2018 5 z 5

Děj knihy je téměř hororový. Od chvíle, kdy venku začne zuřit sněhová vánice a pacienti i personál luxusní psychiatrické kliniky začnou bojovat o život, autor nenechá čtenáře ani chvíli vydechnout. O této knize se dá oprávněně říct, že je to šílená jízda ;-). Závěr je malinko rychlý a možná by mohl být i líp propracovaný.

Asi bych dala 4*, ale musím dát 5*, protože:
1. nadržuji autorovi
2. potěšila mě závěrečná hádanka
3. thriller odehrávající se v uzavřeném objektu psychiatrické kliniky mě vždycky baví

andrea4053
24.07.2018 5 z 5

Knizku som precitala za jeden den a som v siedmom nebi. Napinavy dej, nepustila ma ani na chvilku. Koniec som vobec necakala a tipovala som niekoho ineho. A posledna hadanka? Super zakoncenie

sramkovamichala
16.07.2018 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Zajímavě napsáno s 2 dějovými liniemi a rozuzlením, které jsem absolutně nečekala.

Michajela.cz
17.06.2018 4 z 5

Tuhle chuťovku jsem četla již v minulosti a už poprvé jsem ji zhltla za jednu noc. Když na mě jukla z knihovny tak jsem ji původně chtěla jen posunout o poličku víš, jenže... jak už jsem ji měla jednou v ruce žejo.....
Četla se i po čase jedním dechem a těším se, až se konečně pustím i do zbývajících knih Sebastiana Fitzka, které netrpělivě čekají ve čtečce na to, že je rozlousknu.

twigxi
15.05.2018 1 z 5

Vůbec jsem se nemohla začíst. Nejen že mě kniha sama o sobě vubec nebavila, ale komplikoval mi to i fakt, že byla napsaná dost chaoticky.

Kloky
06.05.2018 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych přečetla 2/3 knihy na jeden zátah. Napětí, strach a zvědavost mě nutily číst dál a dál. Bohužel nedokážu napsat víc, abych nespoilerovala, nebo nenaťukla důležitou část příběhu. Jsem zvědavá na další autorovy knihy.

LenkaWal
10.04.2018 5 z 5

Tyhle tipy příběhů mám ráda. Izolovaní, a mezi nimi vrah. Nebylo to nijak drastické, což oceňuji. Četlo se to dobře a děj ubíhal rychle, ale mám pocit, že tomu něco chybělo. Nebyla jsem tak napnutá jako u jiných knížek. I když ke konci už to nabralo tempo.

bara9550
20.03.2018 4 z 5

Pomalejší rozjezd a naprosto zdrcující a rychlý spád s koncem.
Kniha se mi líbila, nemám co vytknout, pan Sebastian je prostě bůh.

Uzavřená budova, nevědomost, tma, strach.
přesně můj styl!

maizy
30.01.2018 4 z 5

Ano, kniha se mi líbila. Od autora jsem (zatím) nic jiného nečetla, ale již mám další jeho dvě knihy připravené ke čtení. Napínavé s překvapivým koncem, který jsem opravdu nečekala. Super!

maličkán
19.10.2017 2 z 5

Tato kniha mě naprosto zklamala.Dle anotace vypadala tak nadějně. Od Fitzeka jsem byla nadšená Sběratelem i Lovcem očí, i Izolovaný se mi líbil, ale toto byla slátanina na entou. Trošku jsem se začetla až na závěr knihy.

knihovnice216
14.08.2017 4 z 5

Tak trochu zmlsaná knihou Izolovaný a Sběratelem i Lovcem očí jsem si vypůjčila z knihovny i tuto knihu. Malinko jsem se též ztrácela, ale jinak hustýýý, i když né tak dobrý jako u dříve jmenovaných. Hádanku jsem nevyluštila (myslela jsem, že to bude něco se
smrtí), ale díky googlu našla. Už se těším na další podařenou knihu.

minimonisek
02.08.2017 3 z 5

Tak na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá, jelikož je všude vyprodaná. Napínavá byla, hlavně ke konci, kdy se člověk dozvídá o tom, kdo je Zaklínač duší. Jinak mi stačilo si ji přečíst jednou, ale rozhodně nelituji.

JessyPitt
11.05.2017 2 z 5

Tak tato kniha me dost zklamala. Námět k naprosto zmatený.. Styl psaní mi vůbec nevyhovoval, strašně jsem se ztrácela ve jménech a osobnostech. Samotny priheb je fantazy a přiřazené za vlasy. Někdy to bylo napínavé, ze jsem.se zacetla, ale TO bylo snad jen dvakrát...

konicekbily
31.10.2016 3 z 5

Zbytečně moc zvratů na tak krátký časový úsek. Připadlo mi to moc vyumělkované, ale autor psát umí.

PeM
17.10.2016 2 z 5

Znovu už bych si Zaklínače duší nepřečetla, mám nějaký zmatek v hlavě, a popravdě, ani nad tím nechci přemýšlet....nevím, co si o tom myslet.....nenadchla mě...