Zlatá země

Zlatá země https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82919/zlata-zeme-82919.jpg 4 319 61

Mladičká Hannah Conroyová touží věnovat se lékařské profesi jako její otec, ale to je v Anglii poloviny devatenáctého století pro ženu nemyslitelné, a tak se po otcově smrti vydává do daleké neprozkoumané Austrálie, kde doufá začít nový život. Po počátečních přehmatech a zklamáních se jí v zemi, kde je o zdravotnickou péči nouze, přece jen zvolna daří prosadit se na jinak čistě mužském poli medicíny. Do jejího života však vstupuje také láska - nejen k nádherné australské přírodě, ale i ke dvěma mužům, kteří jsou rozdílní jako den a noc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

This Golden Land , 2010

LéňaM
26.11.2014 5 z 5

Velmi čtivá, poutavá a poučná kniha. prostě dokonalá :)

jindrusa
30.10.2014 5 z 5

Dokonalé, ostatně skoro jako všechny spisovatelčiny knihy.

Illaa
22.07.2014 3 z 5

Kniha se četla velice dobře, ale téma knihy mě úplně nezaujalo. Podle mého názoru si autorka mohla odpustit rozsáhlé pasáže o divoších a popis jejich různých rituálů. Trošku moc uspěchaný mi přišel závěr, kdy rozuzlení knihy bylo shrnuto jen do posledních dvou stránek. Proto dávám Zlaté zemi zlatou střední cestu.

sabca
16.05.2014 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. V knize nechybí romantika, popis života v Austrálii v době kolonizace. Zajímavý jsou i dva osudoví muži hlavní hrdinky. Stojí za přečtení.

lenkavildomcova
26.03.2014 5 z 5

Moc pěkná kniha, příjemně se četla, autorku mám ráda. Nezklamala.

orinka3
08.12.2013 5 z 5

Mám ráda takové košaté příběhy, když jsou i dobře napsané, je to paráda. Knížka, kterou stojí za to mít ve své knihovně. Jako dárek pod stromečkem potěší každou dobrou čtenářku.

danit
08.11.2013 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Nejde o úplný láskocajdák, vyvažuje jej styl vyprávění a příběh - touha splnit si svůj sen navzdory době a předsudkům, dobrodružství při hledání opálů či pobyt s domorodci. Trošku mi připomíná Dr. Quinnovou :)

martulkat
14.07.2013 5 z 5

Skvělá kniha na léto :-)

renatah
01.07.2013 3 z 5

Trochu zklamání, čekala jsem od této knihy víc. Spíš odpočinková četba.

Barolenka
10.03.2013 5 z 5

Poutavý příběh, plný romantiky a dobrodružství. Čte se velmi dobře jako všechny knihy od B. Wood.

quendery
15.12.2012 5 z 5

Opět krásná kniha o Austrálii, také jsem ji četla několikrát. Opět skvělá , jako vlastně téměř všechny od této autorky.

Aknel93
15.11.2012 5 z 5

Tato kniha si mě naprosto získala!

princesse
10.06.2012 5 z 5

Po delší době jsem četla něco od Barbary a nezklamala! Super čtivá kniha. :-)

Kordula 111
17.05.2012 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Popis krajiny byl úžasný.

malen
14.04.2012 3 z 5

tak mne tato kniha, ač Woodovou čtu strašně ráda, zas tak moc nechytla. Prostě jsem od této autorky zvyklá na něco lepšího.sorry

ugisha
24.02.2012 5 z 5

Moc pěkná, napínavá, romantická a vůbec nevadí, že trochu předvídatelná. Líbilo se mi zasazení do Austrálie, není to ten typický ženský román, ale kniha, kde se člověk kromě milostné zápletky dozví i něco zajímavého. Určitě to není poslední Woodová, kterou přečtu :)

bookcase
01.02.2012 5 z 5

Tady není co řešit, autorka mě nezklamala. Nádherný příběh zasazený do mé oblíbené Austrálie...lebedila jsem si a ještě jsem se dozvěděla hodně nových věcí.

mifie
29.12.2011 5 z 5

Opět úžasná kniha...přečtena za 2 dny :-D

Mikeila
23.12.2011 5 z 5

Knížka je strašně hezká, propracovaná, čtená jedním dechem, úžasná! Moc se mi líbila medicínská stránka knihy, jak tam je vše popsáno podle pravdy.

Kopretina_aku
21.10.2011 5 z 5

Opět skvělá kniha z dílny B. Woodové. Výborně se čte, napínavá, romantická. Také poučná ať už jde o začátky medicíny nebo o kolonizaci Austrálie.