Zlatá země

Zlatá země https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82919/zlata-zeme-82919.jpg 4 319 61

Mladičká Hannah Conroyová touží věnovat se lékařské profesi jako její otec, ale to je v Anglii poloviny devatenáctého století pro ženu nemyslitelné, a tak se po otcově smrti vydává do daleké neprozkoumané Austrálie, kde doufá začít nový život. Po počátečních přehmatech a zklamáních se jí v zemi, kde je o zdravotnickou péči nouze, přece jen zvolna daří prosadit se na jinak čistě mužském poli medicíny. Do jejího života však vstupuje také láska - nejen k nádherné australské přírodě, ale i ke dvěma mužům, kteří jsou rozdílní jako den a noc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

This Golden Land , 2010

martinaandulka
19.08.2018 5 z 5

Zlatá země se mi moc líbila,je to napsáno svižně dějově.O lásce,z lékařského prostředí a domorodců.Děj se odehrává v 19 století kdy nejvíce se do Austrálie stěhovali lidé z Anglie,Ameriky ... .

LenkaKa
19.04.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je to takové oddychové čtení, ale proto vlastně většinou čtu, aby mě to bavilo.

zdenulkavac
05.01.2018 5 z 5

Příjemné romantické čtení o dívce, která si jde za svým snem v nelehké době kolonizace Austrálie.

AlenaF
21.09.2017 3 z 5

Odpočinkové a příjemné čtení. Doporučuji.

Marika Vanova
19.07.2017 4 z 5

Zlatá země je hezký příběh, ale nemůžu si pomoct, nečetl se mi úplně nejlíp. Proto jen 4*.

Kerberos
20.06.2017 5 z 5

Zlatá země a Doktorka Saamanta jsou pro mě dvě její nejlepší knížky.

jane123
19.06.2017 4 z 5

Moc hezká kniha.

knihovnička007
22.03.2017 5 z 5

B.Wood-Zlatá země.
Rok 1847, hl.hrdinka se přestěhuje z Anglie do Austráie, jen plavba trvá 6 měsíců...
Hodně zajímavé a poučné čtení...Člověk si uvědomí spoustu věcí...
Nesluší se, aby žena prahla po vědomostech! Má být dobrou manželkou! Co na tom, že lékař umí léčit jen čtyřmi možnosti-nejlépe pouštění žilou-to zabírá nejlépe!!
A on jako lékař-gentleman přece nemůže nikoho nakazit, on přece žádné mikroby nemá! A čím špinavější zástěra, tím více pacientů!!!

ZdenkaJ2
16.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha

Heyhey
07.09.2016 3 z 5

Průměrný průměr. Cítím z knihy dobře odvedenou řemeslnou práci. Nic nad to.

nenúfar
23.08.2016

Knížka se čte velmi dobře, doporučuji!

adelkas
11.08.2016 5 z 5

Velmi čtiva, zajímavá a upoutává kniha. Odpočinkově, romantické a poučné čtení, s každou stránkou začínal nějaký nový příběh což přinutilo číst dal a dal.

1casper
29.07.2016 5 z 5

B.Woodová opět nezklamala. Krásná knížka, četla se úplně sama. Trochu mi připomínala Doktorku Samanthu. Doporučuji.

josska
13.06.2016 5 z 5

Moc pěkná spisovatelku mám moc ráda

prochajda
24.02.2016 5 z 5

Skvělá, úžasná kniha, autorka nezklamala. Dobrodružství, romantika, napětí...nemohla jsem se odtrhnout od stránek.

kiraa
02.01.2016 3 z 5

Dalo by se říci, že oproti "Doktorce" velké zklamání. "Doktorka" byla daleko poutavější čtení, tato kniha ji předčila pouze v obalu a to je málo ... žalostně málo. Některé pasáže byly hodně přitažené za vlasy, některé nudné, některé pohádkové a některé takzvaně "harlekýnovské". Čekala jsem příběh o samotné lékařské praxi, která by mě zvláště z této doby hodně zajímala a právě toto bylo pouze okrajové téma. Závěr byl psaný stylem, rychle to nějak ukončit a v podstatě bych ho přirovnala ke stylu německých béčkových romantických "tévé" hovadin. Dávám za 3, ale spíše bych to viděla na 2,5.

ivakola
15.09.2015 5 z 5

Mám ráda tento typ knih. Nejenže se dobře čtou, mají příběh, spád, zamilované dvojice ale dozvíte se v nich i spoustu jiných informací. Mě se toto čtení moc líbilo díky příběhu zasazeného do doby osídlování Austrálie, popisování zvyklostí místních obyvatel a popisu země, která se pro mnohé stala novým domovem, když ta jejich je zavrhla pro jejich ideály a touhy.

Lacrimosa
02.09.2015 4 z 5

Kniha se četla krásně, za odpoledne jsem ji přelouskala, líbila se mi, možná proto, že mi připomínala mé dvě oblíbené knihy od této autorky - Duhový had a Lékařku Samanthu, byl to takový mix :)

LAUGH
27.04.2015 5 z 5

Skvělá kniha stejně jako ostatní knihy této autorky. Velmi ráda její knihy přečtu i opakovaně s časovým odstupem.

akdar72
27.04.2015 5 z 5

Další krásná kniha od mé oblíbené spisovatelky. Zamotané osudy, poutavý popis míst a historie.