Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335189/bmid_zkurvenej-pribeh-uH4-335189.jpg 4 1358 392

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

Miluna40
06.09.2019

Tezko jsem se dostavala pres zacatek,nesedel mi styl ani mluva a celkove mne tato kniha zklamala. Zrejme jsem mela velka ocekavani.

janina66
23.08.2019 4 z 5

Mně osobně se příběh moc líbil. Až mi na konci bylo hlavního hrdiny skoro líto. Pěkné zakončení

klarence
23.08.2019 3 z 5

musím říct, že jsem krapet zaskočená příběhem.. čekala jsem krapet něco jiného.Moc se mi nelíbila hlavní postava. V jednu chvíli jsem měla podezření , že je vše zřejmě jinak a nemýlila jsem se
Ale ten konec jsem teda nečekala..

Verousek
15.08.2019 2 z 5

Jsem naprosto zklamaná. Příběh je plytký, zbytečně roztahaný, není tam žádný pohyb, žádné napětí. Z hlediska tloušťky silná kniha, nicméně po otevření je patrné, že to činí pouze velká písmena a široký okraj - opravdu to musí být? Absolutně nechápu, čím si kniha zaslužila tak vysoké hodnocení.

SilvieSisinka
10.08.2019 5 z 5

Zápletka luxusní, úplně mě vyrazila dech. Trest pro vraha úžasný.

efka.saf
01.08.2019 4 z 5

Tak tohle byl opravdu zkurvenej příběh! Svojí pointou i svojí délkou. Když jsem knížku rozečítala, čekala jsem komorní příběh vraždy na menším ostrově, byť s překvapivým koncem, ale to, co nám autor v závěru nabídl, to mi vyrazilo dech. V pozitivním slova smyslu. Nicméně pravdou zůstává, že začátek (co začátek, do strany tak 400!) se to táhlo jako sopel při zánětu dutin. Kdyby byl takhle dlouhý "tejden do vejplaty", asi bych umřela hlady! Sice sem tam se vyskytla nějaká akčnější scéna, ale vesměs vata, vata, vata. Za polovinou se to ale konečně zlomilo, začalo se něco dít, dílky puzzle do sebe pomalu zapadaly a příběh mě začal docela bavit. Co se týče posledních 100 stran, všechno už krásně svištělo. A závěrečná pointa, jak jsem už psala výš, mi skoro vyrazila dech. Poslední kapitola katapultovala příběh do velmi zajímavých míst a já musím říct, že nic podobného jsem asi ještě nečetla. (To samozřejmě neznamená, že všechno v závěru dávalo smysl a bylo dokonale vysvětleno, ale budiž, tentokrát to autorovi odpouštím.) Co se týče "Big brother" zápletky, OK, nakonec to dalo smysl, ale v začátku se mi to do příběhu vůbec nehodilo a kapitoly s touto tematikou mě neskutečně vytáčely. Celkově jsem byla přesvědčená, že dvě, max tři * ode mě kniha nedostane, ale konec mě tak překvapil, že jsem zase vyměkla a dala pěkné 4*. Nicméně, kdyby kniha měla 400 místo 600 stran, vůbec bych se nezlobila.

jaja1989
25.07.2019 odpad!

Bože to byla nudná hov....a kdyby neměla knihovna prázdniny tak bych ji ani nedocetla.
Autor píše zajímavé romány, ale tady se dost sekl, ikdyz závěr byl překvapující.

katst
22.07.2019 4 z 5

Tak tohle měl autor hodně dobře promyšlené. Rozuzlení celé knihy bylo skutečně nečekané. Tleskám...
Hvězdičku ubírám za opět zbytečnou zdlouhavost a natahování příběhu a i když jde o ,Zkurvenej příběh’ tak i za značné množství vulgarit, které mě většinu knihy štvalo.

Marčullkas
13.07.2019 3 z 5

Závěr byl nejlepší na celé knize

anája
04.07.2019 4 z 5

Kniha byla zajímavá, konec prekvapivy, ale vadili mi to vulgární vyjadřování, nemám to ráda. Takže od Miniera mám už přečteno vše.Muzu jen čekat jestli vydá novou knihu.

Bulldog
27.06.2019 5 z 5

Tak tady bylo rozuzlení tak překvapivé, že mi to úplně vzalo vítr z plachet....

eliska8413
17.06.2019 2 z 5

Už už jsem se chtěla zaradovat, že šel konečně Minier do sebe a napsal skvělou detektivku bez zbytečných rádoby psychodramatických berličkách. Dokázala bych mu odpustit tu "big brother" vsuvku, jak je celý svět hlídaný jedním člověkem. Jako budiž, jsou o tom námětu i seriály, ale že se zase neudržel a musel z člověka udělat psychopata sociopata a zároveň počítačového génia, je prostě na pováženou. Nechápu tu autorovo obsedantně kompulzivní potřebu vložit do příběhu šokující rozuzlení, které akorát u čtenáře s nárokem na "chytrou" detektivku vyloudí pohrdavý úšklebek na rtu.

Katulinka69
10.06.2019 3 z 5

Fajnove poctenicko

Romanka89
10.06.2019 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení manžela a byla to skvělá volba! Opravdu překvapivý závěr. Myslím, že určitě sáhnu od tohoto autora ještě po něčem dalším.

MP17
04.06.2019 3 z 5

S přehledem nejslabší Minier. Příběh se rozjížděl jak Ikarus do prudkého kopce, kniha mě začala opravdu bavit až někde kolem poloviny, to se mi u tohoto autora běžně neděje. Závěr tak nějak také vyšuměl, takže celkově dost rozpačitý dojem. Možná by tento příběh dobře fungoval zfilmovaný, ale jako knižní zpracování maximálně průměr.

Ivet1990
31.05.2019 2 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila ale o to větší bylo zklamání. Děj se hrozně táhl, bylo tam zbytečně mnoho postav a vše bylo až moc zdlouhavé. Je pravda, že ke konci knihy se to četlo samo, ale i tak to knihu nezachránilo, protože aby mě z nějakých 619 stan z knihy pohltilo cca posledních 100 stran je hodně špatný. Co se týče konce tak ten bych ukončila mnohem dřív

Skippi16
27.05.2019 5 z 5

no prostě Minier... On je můj autor č.1. Jeho knihy vždy hltám a aktuálně mě akorát štve, že už mám přečtené všechny knihy... Kniha plná neočekávaných zvratů a ten konec? No spadla mi pusa...

mendule
16.05.2019 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Moc pěkně napsané, má to spád. Hned jdu do další knihy od tohoto autora.

_Steff_
07.05.2019 4 z 5

Tak to byl teda nářez ! Tohle byla moje první kniha od Minniera a musím říct že mi tenhle styl psaní seděl. A ten konec??? Prostě skvělý!!!

Hopulka
04.05.2019 4 z 5

Docela mi trvalo, než jsem si zvykla na vypravěčův jazyk a přiznám se, že jsem se chvílemi malinko ztrácela v ději.
O čtvrté hvězdičce rozhodlo až definitivní rozuzlení příběhu, které pro mě bylo překvapivé, neobvyklé a dost dobré, když teda pominu uvěřitelnost.
Příště si ale raději přečtu pokračování Servaze.

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960