Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335189/bmid_zkurvenej-pribeh-uH4-335189.jpg 4 1360 1360

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

DuchDoby
15.12.2018 4 z 5

Já, až na vyjímky, nemám krimi žánr rád. Často totiž autor nezvládá zápletku, často se jedná o naprosto tupé příběhy a případy.
Ale Zkurvenej příběh je jinde. Poslechl jsem si audioknihu a byl jsem nadšený. Jo, tohle je dobrá krimi.

miuk
30.11.2018 5 z 5

Poslední kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a smekám svůj pomyslný klobouk! Většinou jde s počtem napsaných knih kvalita díla dolů, ale tohle je opak. Perfektní kniha, opět dlouho bez vědomosti (mojí), kdo je pachatel. Ke konci jsem si říkala, že vím, kdo je pachatel, ale autor to nakonec tak "zamíchal", že jsem byla zase mimo - a spokojená. Brilantní hra se čtenářem, napětí až do konce. Super!

Olous1
25.11.2018 4 z 5

Moje první kniha od autora. Dlouho jsem se jí vyhýbala,ale nakonec dočtené.Zajímavý příběh, určitě stojí za přečtení.Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy.

Hany.Honey
20.11.2018 3 z 5

Henry, tys teda dopad...

sicilia14
02.11.2018 3 z 5

nepredstavitelne zhmotnene zlo v človeku, velmi prekvapivý záver

JejaR
29.10.2018 4 z 5

Zaujimava kniha. Pribeh velmi vhodny aj ako knizna predloha k sfilmovaniu.

Calinda
18.10.2018 1 z 5

Kniha o teenagerech pro teenagery, tak bych asi charakterizovala tuto knihu, a protože náct mi bylo už dávno, tak to pro mě byl ztracený čas. Nedokázala jsem se pořádně začíst, na čtení jsem se netěšila, nedokázala mě vtáhnout do děje, který byl místy naprosto šílený a těžko uvěřitelný a postavy byly tak špatně vykreslené, že mi splývaly, ani jeden oblíbenec, hlavní hrdina na mě působil jako magor od prvních stránek. Překombinovaný příběh je pro Miniera typický (viz Tma, Mráz, Kruh...), ale tady tomu teprve nasadil korunu.

elena2054
15.10.2018 5 z 5

První seznámení s autorem a hned láska na první pohled.
Kniha se mi lehce četla a byla pro mne důležitější než spánek.
Perfektní od začátku do konce. Ten konec byl úžasný.

Evišťátko
10.10.2018 5 z 5

Opravdu zkurvenej příběh! Četl se pomalu na jeden zátah a konec je dokonalý.

šipek
02.10.2018 4 z 5

Tak po přečtení série s Martinem Servazem se mi tato kniha zdála o trošku slabší, ale tím nechci říci že byla špatná. Četla se velice dobře,zajímavá zápletka. Závěr knihy nezklamal, ale Servaz mi chyběl.

nocnymotyl38
01.10.2018 4 z 5

trochu iný minier, a jak šálí až do zdárného konce :) možno trochu pre mladšiu vekovú skupinku?

Hana62
27.09.2018 3 z 5

Četla jsem jako první knihu tohoto autora, asi k další nesáhnu, i když prý píše líp. Kniha překombinovaná, zbytečně rozvláčná, překvapení vykonstruované - ale ne moc přesvědčivé.

olga8832
26.09.2018 2 z 5

Děs. Na závěr si autor řekl, že to pěkně zkazil a proto ten název.

Hustoles380
25.09.2018 3 z 5

Obsah knihy s opravdu výstižným názvem.Dost dobrý příběh.

Metla
15.09.2018 4 z 5

Na úvod si dovolím úšklebek nad tzv. tloušťkou knihy, obdivně zmiňovanou také v recenzích. Ano, čítanky a slabikáře bývají tlusté: obrovské prázdné okraje, velké písmo, mnoho prostoru mezi řádky i jednotlivými písmeny ve slovech a k tomu papír nadstandardní gramáže, takto se román běžného rozsahu uměle nafoukne o 200 stran a rázem vyhlíží jako úctyhodný špalek.
Odhlédněme však od způsobu sazby, který rozhodně nešetřil naše lesy, a věnujme pozornost podstatě, tedy obsahu knihy. Rozháraný, útržkovitý prolog jsem přetrpěla, autor naštěstí brzy najel do normálního módu s young adult příchutí. Očima šestnáctiletého Henryho (s průběžným odskakováním k jiným účastníkům) sledujeme znepokojivé až tragické události na zdánlivě idylickém kousku země obehnaném divokým mořem, na Glass Islandu. Násilná smrt místní dívky odhalí trhliny v soužití zdejší komunity, následky však pocítí zvláště Henry. A protože se tento ne zcela obyčejný chlapec odmítá pouze nechat vláčet okolnostmi, čtenář netrpí nouzí ohledně množství napínavých scén. Minier své hrdiny kolikrát zanechá v nějaké ošemetné situaci, vzápětí sadisticky upře pozornost jinam a smaž se, čtenáři, odolávej pokušení přelistovat pár stránek vpřed.
Případ je patřičně zamotaný, komplikovaný tajemnou minulostí Henryho a jeho blízkých, přesto věřím, že většina čtenářů o správného pachatele v myšlenkách přinejmenším zakopne. Já musím kopnout taky, do pana spisovatele, jenž ve snaze mlžit a šokovat za každou cenu, obětoval v některých pasážích logiku. Kvůli spoilerům nebudu konkrétnější, leč ve finiši jsem zpětně ztratila pochopení pro určité popisy jednání a pocitů, co s odhalením přestaly dávat smysl. "Zkurvenej příběh" tím pro mě získal druhou rovinu, proč je název vhodně zvolený... a málem klesl do tříhvězdičkových hodnot, jakkoliv je vyústění ve svých dopadech originální.
Škoda, tentokrát za mě "jen" slušných 70%, nicméně ráda panu Minierovi poskytnu další šanci přesvědčit mě o kvalitách jeho románů.

Česneksmedem
11.09.2018 5 z 5

Spisovatelovo jméno se dá přeložit jako "tvrdý, drsný medvěd". Přečetl jsem všechny jeho u nás vydané knížky a ony takové jsou. Vůbec mi nevadilo, že to jsou samé špalky. Vše ostatní už bylo předemnou napsáno.

esma
27.08.2018

Všichni jsme lidé a každý jsme jedinečný. Dokonce někteří ani tolik lidi nejsou. Podle našeho předního neuropatologa pana profesora Koukolíka se mezi námi pohybuje cca 4% populace (mužské) s extrémní antisociální poruchou osobnosti. Myslím, že do této skupiny patří i hlavní postava této knížky.

olle
24.08.2018 3 z 5

Kniha se četla se dobře, napínavá byla, ale na kráse jí ubírá její překombinovanost. Čtenář pak při zásadním zvratu v knize není překvapený, ale říká si, že už je to moc a následné vysvětlení událostí působí trochu těžkopádně. Rozhodně bych však Miniera nezatracovala, protože série s Martinem Servazem je podle mě skvělá.

zdendula31
20.08.2018 4 z 5

Kdyby byla o půlku kratší,byla by to bomba..

Dela111
16.08.2018 5 z 5

Naprosto skvělé! Originální zápletka, úchvatné prostředí, které dodává příběhu tu správnou dramatičnost.
Je úžasné sledovat jak se šestnáctiletý Henry pokouší zjistit, co se vlastně stalo a kdo je vrah. Zároveň pátrá po své minulosti, protože skutečné rodiče nezná. Současně je tu druhá linie příběhu, kde někdo jiný pátrá po Henryho původu.
Závěr byl skutečně překvapující a já si po zavření knihy řekla, že už chápu ten název.
Bernard Minier je geniální vypravěč.

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960