Zkouška neviny

Zkouška neviny https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61469/bmid_zkouska-neviny-YpJ-61469.jpg 4 329 55

Úkladná vražda - tak zněl výrok poroty, který poslal na doživotí za mříže mladého Jacka obviněného ze zabití své matky. Ke zločinu mělo dojít v afektu, předmětem sváru byly peníze a k vykonání osudné rány posloužil pohrabáč. Když po roce a půl přijíždí na sídlo Argylových doktor Calgary, aby poskytl problematickému mladíkovi alibi, je už pozdě, neboť krátce po vynesení rozsudku Jacko na zápal plic ve vězení zemřel. Teprve pomalu Calgarymu dochází, proč jej početná rodina přijala tak chladně, ne-li přímo rozhořčeně: nevina jednoho z Argylových totiž docela jistě znamená vinu jiného…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Lidová demokracie

Ordeal by Innocence , 1958

Mina7
01.01.2016 5 z 5

Na zacatku trochu nezvykla, rozvlacna, ale dokonale rozbory postav a pak to rozuzleni - proste Agatha ;)

Sonne
30.01.2015 3 z 5

Moje prvotina v psane podobe od Agathy Christie. Prvni polovina knihy pro me byla nezazivna, natahla, druha polovina chytla spad a super. Skvele rozuzleni, v kazde kapitole jsem menila podezreni, kdo je tedy vrah.

KattyV.
23.07.2014 4 z 5

Další skvěle promyšlená detektivka. Agatha je prostě jenom jedna. :-)

me.odstiny.knih
08.07.2014 5 z 5

Agatha prostě nikdy nesklame.....

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Tohle mě hodně zaujalo. Naprosto nebylo možné knížku odložit, dokud jsem neznala vraha. :)

Klaar
20.11.2013 4 z 5

Po přečtení každé kapitoly jsem měla pocit, že je to vrah a s každou kapitolou se mi vrah měnil, prostě jsem do konce netušila, kdo za tím stojí! Super!

metrolog
07.08.2013 5 z 5

Četl jsem bezprostředně po Deseti malých černoušcích od téže autorky. To byla asi chyba. Zatímco prvně jmenovaná patří k vrcholům detektivní literatury, tato kniha je spíše autorčin průměr. Ale pozor! Mluvím o průměru autorčina díla, který je ale diametrálně výše od průměru i těch velmi dobrých detektivek. Doporučuji všem milovníkům detektivní literatury.

Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Výborně napsaná deketivka, velice dobře promyšlená! Vždy mě překvapí rozuzlení příběhu.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Myslíte, že Agatha napísala aj niečo zlé? Ja teda nie a samozrejme ani táto kniha nie je výnimkou, aj keď by som ju zaradila medzi jej priemer. Príbeh je to pekný, zasadený do zaujímavého prostredia s ešte zaujímavejšími postavami, ktorých psychologický profil je zvládnutý na jednotku. Je zarážajúce akú fantáziu mala Agatha pri vymýšlaní ich charakterov. Jeden lepší ako druhý.
Dej bol teda poriadne zapletený a moje tipy na vraha sa menili s každou otočenou stránkou. V prípade Agathy je to klišé, ale čo iné sa dá napísať ako to, že ju odporúčam.

Veronica
17.05.2013

Knihu jsem četla,ale nějak mě nebavila.Asi to není můj šálek kávy.

AnneEyre
09.05.2013 4 z 5

Rozhodně nejde o jedno z nejlepších děl A. Christie. Přesto je to skvěle promyšlené a narozdíl od některých dalších knih této autorky člověk neodhadne konec dopředu.Četla se mi skvěle, děj se nazadrhává, až na malé výjimky upoutá.

krizek
21.02.2013 5 z 5

Čtivá kniha, přečtena za jeden den, zase dobře vymyšleno, i když na mne moc jednoduché, vraha jsem odhalila dříve, než doktor Calgary, proto se také připojuji, že je jedna ze slabších, ale vůbec ne špatných knih! :)

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Pohodová detektivka.Čtivá.

Malin
17.07.2012 4 z 5

Nepatří mezi Agathiny nejlepší, ale stejně jako u ostatních jejích knížek, se mi líbil ten naivní happy end.

Verun
02.04.2012 3 z 5

V knize mi chyběla postav, se kterou bych se mlěa stotožnit a s ní celý příběh prožívat. Od A.Christie jedna ze slabších knih...