Zkouška neviny

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Úkladná vražda - tak zněl výrok poroty, který poslal na doživotí za mříže mladého Jacka obviněného ze zabití své matky. Ke zločinu mělo dojít v afektu, předmětem sváru byly peníze a k vykonání osudné rány posloužil pohrabáč. Když po roce a půl přijíždí na sídlo Argylových doktor Calgary, aby poskytl problematickému mladíkovi alibi, je už pozdě, neboť krátce po vynesení rozsudku Jacko na zápal plic ve vězení zemřel. Teprve pomalu Calgarymu dochází, proč jej početná rodina přijala tak chladně, ne-li přímo rozhořčeně: nevina jednoho z Argylových totiž docela jistě znamená vinu jiného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61469/zkouska-neviny-YpJ-61469.jpg 4.2221
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Lidová demokracie
Orig. název

Ordeal by Innocence, 1958

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Zkouška neviny

Přidat komentář
Vesmich
včera

Slečna Marplová je od dětství můj velký oblíbenec a filmy s ní jsem měla raději, než ty o malých šedých buňkách. K nim jsem se dopracovala až později. Teprve teď ale objevuji knihy, kde nevystupuje nikdo z nich, dokonce ani žádný detektiv a zjišťuji, že v nich se Božská Agáta rozjela v takovém stylu, že by se na ní daly vyučovat některé obory, kupříkladu rodičovství a paralelně s ním i práce s dětmi, které nejsou naše. Četla jsem to dvakrát po sobě a jdu na třetí - výběrové kolo.

m_martina
29. června

I tato kniha se mi moc líbila, přestože se jedná o případ bez Hercula Poirota i slečny Marplové.


SBH
10. května

Tak dnes budu drsná. Sluší se hodnotit královnu? Zkusím to. Chyběli mi staří známí, slečna Marplová či fešák Poirot. Na druhou stranu byla tato změna svým způsobem osvěžující. Celý román se odehrává prakticky v jednom dialogu, což možná zrychlí děj, ovšem postavy se pohybovaly v podivném vzduchoprázdnu. Autorka se nezdržovala popisy, ani zběžnými. Zápletka byla vystavěna důvtipně a odhalení mě překvapilo, i když jsem způsob vraždy odhadla, ovšem napasovala jsem jej na jiné podezřelé. Takže palec nahoru. Ovšem neuvěřitelně ploché postavy ve mně nevzbudily žádný zájem, maximálně jsem Filipa a Dona ze srdce nenáviděla. S archaickými genderovými názory nic nenadělám, ale tady mi opravdu hodně vadily. Takže tentokrát za tři. Neurazí, nenadchne.

85098211
24. dubna

Zase jedna další absolutně dokonalá detektivka z pera Agathy Christie! :-) Věděla jsem samozřejmě hned od začátku, že se zde nesetkám s Herculem Poirotem, ani slečnou Marplovou, ale to nebyl žádný problém. I tak se jedná o perfektně zapeklitou záležitost, kde se vražda vyšetřuje v rámci jedné rodiny. Podezřelým se stávají snad úplně všichni její členové a čtenář do poslední chvíle netuší, kam všechno to vyšetřování povede. Doktor Calgary mi byl sympatický a i jinak se výborně držel jako detektiv-amatér. Závěr je - jak je u autorky dobrým zvykem ;-), nejen překvapivý, ale i skvěle vymyšlený. Za to všechno si kniha zaslouží plný počet a doporučení milovníkům starosvětských, klasických kriminálních románů...

Vlaďkaa4
17. února

Pribeh byl asi zajimavy, ale cetlo se to hrozne. Mozna opravdu prekladem, jak uu nekdo zminoval. Musela jsem se nutit k docteni.

Eyghon
16. února

Rychlá krátká klasická detektivka.

Siege03
12. února

Příběh nenadchl,neurazil.Cekala jsem od autorky víc.Konec byl jasný od poloviny knihy.Musela jsem se nutit dočíst.

MayaBu
28.12.2019

Viděla jsem kousek seriálu a ten mi přišel lehce překombinovaný a přecpaný podivnými individui. A přesně proto jsem se rozhodla nejdřív si přečíst předlohu :)

Nebylo to rozhodně špatné, ke konci se dostavila kýžená gradace a ještě dusivější atmosféra, plus vrahův motiv nebyl úplně nesmyslný. Jenže jsem se při čtení přistihla, že přestože jde o tenoučký svazek, tak mě místy nudí. Navíc (lehký spoiler!) to "dohodnutí sňatku" doktora Calgaryho bylo jako co, prosím?

Zkrátka kdyby byla Zkouška neviny stostránková povídka, byla by dle mého lepší. Teď se jdu každopádně podívat na seriál.

1

Doporučujeme

Třetí dívka
Třetí dívka
Případ Pelikán
Případ Pelikán
Drahý čas
Drahý čas
Temný cypřiš
Temný cypřiš