Zkazky z planety Země

Zkazky z planety Země

Soubor čtrnácti povídek velmistra sci-fi Arthura C.Clarka opatřený předmluvou jiného velikána žánru Isaaca Asimova obsahuje již klasické příběhy s pestrou škálou témat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33062/zkazky-z-planety-zeme-33062.jpg 4.158

Tales from Planet Earth (1989)

Literatura světová, Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Baronet

hippiesak

Moje nejoblíbenější sbírka povídek od A.C.Clarke s mojí BEST OF povídkou "Silnice k moři. Ona to byla moje první sbírka povídek. Touto knihou jsem si zamiloval tvorbu od A.C.Clarka.

Karhal

Clarke nezklame, dobrý počtení

Blancheerka
08.12.2016

Čtivé povídky ze zajímavého prostředí, které se při čtení v mysli odvíjejí jako post-apokalyptický film úplně samy :)

karel.jakubec
24.07.2016

Výborně čtivý soubor povídek! Subjektivní top: Silnice k moři, Nenávist, Parazit a Východ Saturnu.

Palorizek85
24.03.2016

Dobře čtivé povídky. Některé jsou tak na 90% jiné tak na 65%. Celkově cca 75%.

danny_21
13.10.2015

Jako celek bych hodnotil lehounce nadprůměr vzhledem k tomu, že mé hodnocení jednotlivých povídek dopadlo tak nějak 50-50%. Nenávist, Lev, Reklamní kapaň, Stěna Z Temnoty jsou rozhodně jedny z těch nejlepších, zbytek kolísá mezi lepším a slabým průměrem ( na Cejloňana ) - 70 %

darthvader77
12.09.2015

Moje první setkání z Clarkem a musím říct, že bylo příjemné. Clarke je mistrný vypravěč, povídky sází jednu lepší než druhou. Dokáže si pohrávat s čtenářovou myslí, správně směřovat příběhy a dobrat se zajímavé pointy. Určitě jsem se s Clarkem nepotkal naposledy.

krmilan
13.02.2015

Od tohohle autora je každá kniha super, z počátku mě překvapilo, že je to kniha složená z povídek, ale i ty mě nakonec zaujaly natolik, že jsem knihu přečetl jedním dechem. Nejvíc se mi líbila "Stěna z temnoty".

daymoon
13.09.2014

Nebyl to špatný soubor povídek, ale radši mám románové celky.

Tindo
20.01.2014

Ve své době jistě velmi dobré povídky plné zajímavých nápadů. Dnes ale zaujme a utkví delší dobu v paměti jen pár myšlenek z těchto příběhů. Nejvíce se mi líbila povídka Příští nájemníci.

Raksa.A
25.10.2011

Tyhle povídky mám ráda, Ale myslím, že nejvíc k zamyšlení je Reklamní kampaň. Zkuste to aplikovat ne na mimozemšťany, ale na naši současnost - ohavné, že ano?

Chogori
25.10.2011

Povídka není úplně můj oblíbený literární útvar a k sci-fi jsem si nikdy moc nenašla cestu. Přesto se mi dostala do ruk na základě doporučení (a následného zapůjčení) tato knížka. Přečetla jsem ji během 4 dnů (tj. na mě poměrně dost rychle), což už samo o sobě svědčí o její chytlavosti a nejspíš i kvalitě (nemám moc s čím srovnávat). Některé povídky byly slabší - ta poslední, třeba. Některé byly výborné. Především Lev z Commare (za tu myšlenku, co přímo vybízí k zamyšlení: "kdyby byla ta možnost, chtěla bych v Commare zůstat?") a Stěna z temnoty (zkrátka proto, že mě vesmír a jeho ne/konečnost fascinuje). Z těch kratších povídek potom Ten druhý tygr a Kdybych na tebe zapomněl, Země.

Elrond

Soubor povídek spisovatele řazeného k "hvězdnému triumvirátu" autorů sci-fi (Asimov-Clarke- Heinlein) je výběrem kratších povídek z let 1949 - 1987. Leccos z námětů se skutečně vyplnilo, něco je již překonáno, další věci stále aktuální. Knížka určitě stojí za přečtení.