Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359456/mid_zizen-EzB-359456.jpg 5 2792 602

Harry Hole série

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k vraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

ZuK1
09.09.2017 4 z 5

Další Jo Nesbo a jeho Harry Hole jak je známe ... čtivé, napínavé, člověk se občas i trošku bojí ...

Sarka14
09.09.2017 5 z 5

Harry opět nezklamal. Knížka je výborná, napínavá a čte se jedním dechem. Jen tak dál.

lavazza
09.09.2017 5 z 5

Priznavam... milujem tuto sagu... :) top, top, top.... tesim a dufam v 12sty diel :)

kasilka
08.09.2017 4 z 5

Nesba jako autora miluju, ale čím dál tím víc mně zápletky připadají neskutečné, překombinované a vraždy zbytečně kruté a krvavé. Se sériovými vrahy jako by se roztrhl pytel, to už dnes nikdo neumí napsat pěknou detektivku s jednou vraždou? Jinak HH nezklamal, určitě si ráda přečtu další díl a tentokrát opravdu zajímavý konec..... :)

Kraken84
08.09.2017 3 z 5

První Nesbo zkušenost. Dlouze vypadající kniha s obrovským fontem písma a směšným odsazením od okrajů.
V knize se o citech jen píše, ale pocítíte jen napětí a odpor - dokonce není náležitě využita šance vykreslit vraždu (když už musí být ukrutná a krvavá). Chybí mi popisy prostředí - v místnostech jsou popsány náležité detaily, ale exteriér je tak minimálně popisován, že mi v hlavě postavy chodily modrošedou mlhou (možná je neurčitost záměrem). Přijde, že jsem sledoval postavy prožívající vroucí vzájemné vztahy, ale vše je zakleto v ledu a ke mně se to teplo nedostalo. Konec naznačuje druhý díl. Plus knihy, je čtivost.

konformita
08.09.2017 5 z 5

Ono tu není ani co psát. Prostě HH nezklamal a zase překvapil. A vůbec jsem si nebyla jistá, jestli to po tolika knihách ještě dokáže :-)

fred749
06.09.2017 5 z 5

Opět výborný Harry Hole

Jajaneu
03.09.2017 5 z 5

Opět skvělý Harry Hole...

JIVaJaH
02.09.2017 5 z 5

Jo Nesbo, smekám! Stále ve formě a opět můžeme obdivovat HH!

MonicaMonique
31.08.2017 5 z 5

Snad poprvé u knih od Nesba jsem odhadla vraha vcelku brzo. To mi ale vůbec nebrání dát mu 5*. Celkově byla kniha čtivá. Harry opět nezklamal. Teď už jen čekat na další pokračování.

mats379
28.08.2017 3 z 5

Ze všech jeho vydaných detektivek jsem tady uhádla vraha nejdřív, ne snad že bych byla tak geniální, ale že člověk podvědomě po přečtení více detektivek dokáže odhadnout, jak to autor "zamotá". Pro mě jedna ze slabších knih, motivace vraha dost šílená, na druhé straně přestal dělat z HH neprůstřelného Jendu Klosse. Odbočky k hudbě a literatuře mě baví, ale celkově bych byla pro kratší detektivní příběhy, tři sta stran bohatě stačí...jinak to člověka pomalu přestává bavit. Něco jiného je samozřejmě román, tam ať je to klidně 1500 stránek, v pohodě to během dvou - tří dnů zvládnu.

Grety
27.08.2017 4 z 5

Stárnoucí Harry loví vraha se zvláštní chutí. Oproti předešlým dílům je rozsáhlejší popis Harryho a Olegových pocitů, což hodnotím kladně. Konec byl trošku nadpozemský a proto hvězdička dolů.

ivoiro
22.08.2017 5 z 5

Další skvělý Harry Hole je za mnou. I když v tomto díle se mi zdá více usedlý. Asi to bude tím, že jsme pokročili v čase.

petra7942
20.08.2017 5 z 5

Opět mě dostal ten Hole...a vypadá to,že ani jedenáctým pokračováním to neskončí...přečteno téměř na jeden zátah...

felia
19.08.2017 5 z 5

Typický Nesbo, v každém případě čtivý, i když dnes už raději čtu staré detektivky, které nejsou tak děsivé, ale jsou kultivovanější

Aleh
18.08.2017 4 z 5

Žízeň je další v řadě severských detektivek ,která potvrzuje jejich kvalitu. Už samotný prolog dává tušit, že to bude napínavé.
Vraždy mladých žen, které se seznámily prostřednictvím internetové seznamky, si vyžádaly návrat HH. Někdo má totiž žízeň po krvi...
Doporučuji pro milovníky severských krimi.

anisek989
18.08.2017 5 z 5

Líbila, pravda ten konec byl trošku přitaženej za vlasy.. ale jinak super. Konečně jsem uhodla, kdo je vrah :D
Jen nechápu připomínky tady některých, že se tam občas mluví o hudebním vkusu, výběru hudby atd.. kristova noho lidi! Zkuste si zjistit, co autor dělá kromě psaní serie HH, je to hudebník. Tak nevim co je tak udivující, že se i tahle stránka jeho života promítá alespon minimálně do jeho psaní.

petrulka
16.08.2017 5 z 5

Ačkoliv pro mne byla trochu slabší, než mé oblíbené díly Sněhulák a Levhart, přesto opět výborná. Oceňuji to, že autor trochu ubral na Harryho nadpřirozených schopnostech přežití a přiblížil ho tím více běžným smrtelníkům. Zápletka výborná.

stelusha
15.08.2017 3 z 5

Nesbo písať vie, o tom potom. Vie to napísať pútavo, zaujímavo, veľmi na jeho knihách oceňujem, že si dáva záležať na detailoch a nie sú tam logické chyby. Za mňa však bola táto kniha dosť veľkým sklamaním. Možno už Harry Hole vo svojej kariére dosiahol všetko, čo mohol a mal by ísť do dôchodku a Nesbo by sa mal sústrediť na nové postavy.. Od začiatku sa dá tušiť, kto je za tým, chýba mi tam napätie ale najviac mi vadil veľmi prekombinovaný dej, ktorý mi prišiel naozaj pritiahnutý za vlasy, čo sa veľmi bilo s inak reálnym a surovým podtónom tejto knihy... Takže, za mňa dejovo taká slabšia knižka od neho, ale knižka sa vo svojej podstate nečíta zle, len v porovnaní s inými jeho knihami za veľa nestojí.

SimonaP
15.08.2017 4 z 5

Líbila se mi. Klasická napínavá kriminálka od Nesba.