Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1807 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

anna7852
18.04.2022 5 z 5

Nemam slov,jsem totálně v háji

1v8na
05.04.2022 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, velmi bohatá, je nabitá emocemi, láskou, přátelstvím, oporou, ale je i o tom, že osud dokáže rozdávat rány.
Oba hrdinové mi byli sympatičtí.
Oceňuji i ukázky slam poezie.
Kniha mi zlepšila náladu.

Ermeston009
31.03.2022 5 z 5

Nádhera. Kniha mě nadchla stejně jako další kniha Hoover Možná jednou. Smysl pro poezii a příjemný pocit vlastního světa do kterého vás Hoover dostane je okouzlující. Skoro jako bych se toho pocitu komfortu mohla dotknout.
Jak jsem už zmínila nádhera. Jinak se to popsat nedá.

Darja.8
05.03.2022 5 z 5

Tato knížka je nesehnatelná,tak jsem ráda,že se ke mě dostala alespoň v elektronické podobě.
Nedivím se,že je všude vyprodaná.
Je totiž skvělá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Měla jsem jí přečtenou za 2 hodiny.

Příběh o lásce dvou lidí,kteří vzhledem k okolnostem nemohli být spolu,přestože oba moc chtěli,ale okolnosti jim to nedovolovali.

Skvělá knížka.

Dopručuji:)

anezka1711
03.03.2022 5 z 5

Dokonalé... ještě dlouuuho budu rozdýchávat.

katasokolov
28.02.2022 4 z 5

CoHoo opět nezklamala a naservírovala nám příběh plný sladkobolných emocí. Jsem naprosto unešena a už teď se těším na další autorčiny příběhy.
Jediné, co mě trošičku mrzí je to, že nebyl víc rozepsán epilog. Čekala jsem něco trošku ve stylu M. Zapaty :).
A co bych ještě chtěla vyzdvihnout je slam poezie, která je tedy rozhodně zajímavější než její klasická sestra :D.

Barbora.M
20.02.2022 4 z 5

Tato kniha mi nějak unikla a tak jsem jí sehnala až loni před Vánoci z bazaru ve slovenštině. Jelikož půlka rodiny žije na Slovensku, nemám s tímto jazykem problém.
Kniha se četla hezky, vlastně jako každá Colleeina kniha, jen už mi přijde ohrané to, jak skoro každý příbuzný v každé knize umře na rakovinu.
V každé knížce je vždy vše dobře skončeno a po bližším zamyšlením se člověk zjistí, že pokud si místo lidí dosadí zvířátka, tak z každé knihy vznikne bajka.
Ale nemá to být hanlivý komentář. Colleen mám opravdu jako autorku ráda a těším se na další její počiny.

Angie.D
03.02.2022 3 z 5

Colleen mám fakt rada, jej štýl písania je skvelý a neskutočne čítavý. Veď aj túto knihu som zhltla za jeden deň a to som z nej nebola úplne odvarená. Čítala som totiž už od autorky oveľa lepšie knihy. Príbeh bol ale dobrý - pekný, smutný, emotívny, zamilovaný, proste všetko čo od Hooverovky očakávate.
V knihe je na môj vkus priveľa poézie, resp. slamu, ako to tam nazývajú. Neprišla som tomu na chuť. Chápem ale, že niekomu sa práve toto môže páčiť.

Hlavný hrdina Will bol sympoš, fandila som mu, bavil ma. Bavili ma aj dvaja mladší bratia hlavných hrdinov, a to teda mi väčšinou detské postavy idú na nervy. Aj mamča hlavnej hrdinky Lake bola super. Zato samotná Lake bola taká 50/50. Vyslovene mi nevadila, ale občas mi liezlo na nervy jej správanie.
Hlavnú dejovú linku/šokujúce odhalenie som odhalila už dosť skoro, resp. som to aspoň veľmi intenzívne tušila, takže to ma troška sklamalo.
Inklinujem asi skôr k 3.5*
Knižka mala ale viacero pekných myšlienok a citátov.

Niu
14.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Na romanťárnu až moc smrti. Kniha se mi líbila hodně. Byla psaná velmi čtivě. Řeší se v ní opravdu bolestná témata a já jsem si i pobrečela. Měla jsem trochu strach, jak dopadne Lake a Will, protože se toto téma bere dost vážně. Fakt to bylo napsáno milým způsobem, s humorem a radostí, s jemným podáním nevyhnutelného.

monika_v_trapu
31.12.2021 5 z 5

Má poslední přečtená kniha roku 2021. Tento rok jsem začala s knihou od Colleen Hoover, četla jsem její knihy napříč celým rokem a myslím, že jsem se rozhodla správně, když jsem tento rok její knihou i zakončila.
Ano, byla to jedna z těch slabších. Mám od autorky oblíbenější kousky, ale i přes to, že bylo tohle slabší, pořád to bylo hodně dobré. Knihy této autorky mám ráda jednak kvůli těm silným příběhům, které se v nich odehrávají, ale hlavně díky všem těm emocím a myšlenkám, které ve mě zanechají po dočtení. A tento příběh nebyl výjimkou. Naopak. Řekla bych, že lepší knihu jsem si na poslední dny roku nemohla vybrat. Opět mě donutila přemýšlet, pokládat si důležité otázky a možná i v některých věcech trochu víc otevřít oči. Colleen je moje srdeční záležitost a jestli jsem se o jejích knihách během tohoto roku něco naučila, pak to, že ona mě nikdy nemůže zklamat. Nikdy! Vždycky mi její text něco předá, i když děj je malinko slabší než je u ní zvykem. A to je pro mě známka dobře napsané knihy. Když ve mě vyvolá nějaké emoce. Jakékoli. Strach, vztek, štěstí, radost, smích, slzy... Cokoli! A knihy Colleen Hoover přesně takové jsou.

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Tak já stále doháním své resty, co se týká knih Colleen Hoover. Už mám doma všechny, teď už jen dočíst ty tři, které mi ještě zbývají (chtěla bych je stihnout do listopadu, kdy vychází novinka November 9!). Ale teď už k přečtené knížce Život jedna báseň.
Myslím si, že čtivost u Colleeniných knih nemusím ani zmiňovat, její knihy se prostě čtou sami. Dej krásné plynul a nenašla jsem ani jedno místečko, u kterého bych si řekla, že je v knížce navíc.
Dostala jsem se asi do půlky a říkala jsem si, že tohle je taková lehčí kniha. Nenašla jsem tam totiž žádné závažnější téma, na které jsem u CoHo knih zvyklá. Žádné násilí, neplodnost, deprese, prostě nic... No pak to samozřejmě přišlo. Pokud nevíte, o čem tato kniha je, neprozradím vám to. Já do toho šla s tím, že to, co se tady bude řešit, jsem vůbec nečekala a ta knížka mě tak dostala! Jak už je u CoHo knih zvykem, ani tentokrát nezůstalo mé oko suché. Knížka mě třikrát totálně položila, že jsem musela vstát a odpočinout si. Colleen opět napsala skvělý emotivní příběh, který se skvěle čte, sympatičtí hlavní hrdinové jsou samozřejmostí. Skvělými myšlenkami se tato kniha jen hemží.
Jediné, co mě na tom mrzí, bylo strašně moc chyb v textu, chybějící písmena apod., ale to není chyba autorky.

zimolka
01.12.2021 5 z 5

Nádherný romantický a bohužel i smutný příběh.

badliar_id
29.09.2021 4 z 5

"Don't take life too seriously. Punch it in the face when it needs a good hit. Laugh at it."

"Find a balance between head and heart."

***
Colleen je skvělá autorka a nikdy mě nepřestane překvapovat. Její knihy mají prostě šmrnc a hlavně ten styl psaní! Ten je nejlepší.
I když CoHo naprosto miluju, nejvíce z celého srdce, tak jsem měla z touhle knihou problémy.
Asi mi nejvíce vadilo, že zde byla insta love (ale to se dá přežít). A pak jsem měla občas problémy s hlavními hrdiny.
Lake se občas chovala vážně mimo. Já chápala, že měla vztek na všechny ve své blízkosti, ale nedávalo jí to právo se takhle k nim chovat. Ale jinak byla celkem fajn, až na to chování.
Will byl super. Líbilo se mi, že se snažil držet si odstup od Lake a udržet si čistou hlavu (i když zbytečně :D). Taky bylo hezký, jak se staral o svého brášku a bráchu Lake.
Eddie byla skvělá kámoška! Takovou by chtěl mít každý.
Vztah mezi Lake a Willem byl hezký, ale i srdcervoucí. Colleen jejich vztah popsala vážně dobře. Konec byl smutný, ale ňuňu!! :D
Kniha opět nese hlubší témata, jako každá CoHo kniha :) .. Bylo to velice rychlé čtení a já si ho užila.
Kniha nepatří mezi mé oblíbence, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Další CoHo kniha na mém seznamu. Doporučuju!!

knihavmemzivote
25.09.2021

Za mě určitě jedna z těch slabších knížek od Coleen. Takové nemastné, neslané. Ani příběh e nijak nezaujal a prostě jsem si to neužila tolik jako její ostatní knížky.

Pralinka1910
25.09.2021 4 z 5

Nejsem pedant na gramatiku, ale v žádné jiné knize jsem nenašla takové selhání korektury před tiskem. Neshoda přísudku s podmětem typu: vstal a odešla jsem k oknu, pro mne byla opakovaně ranou na solar.
Ale za to Colleen nemůže.
Příběh jsem přečetla za dva dny a označila bych ho za sladkobolný.
Název v češtině je zavádějící, ale nápad s básněmi v klubu se mi líbil. Kdyby bylo něco podobného u nás, tak se taky zúčastním.
Z knihy lze poznat rozdíly mezi životem středoškoláků u nás a za velkou louží.
Hlavní nití příběhu jsou nepřekonatelné překážky, které se objeví ve vztahu dvou lidí … a to je stejné napříč celým světem.

NikolaSkop
19.09.2021 5 z 5

Tohle je druhá knížka od Collen kterou jsem cetla a ze které jsem si něco odnesla.. To hlavní zde není úplně příběh jako spíš ponaučení? .. Né vždy je život fér a každá kláda/klacek kterou nám hodí osud do cesty se dá obejít, přeskočit, přelézt,…
„Nikdy nesuďte druhé. Oba moc dobře víte, jak nečekané události člověka změní.
Nezapomínejte na to. Nikdy nevíte, co druzí zrovna prožívají.“

Dada077
07.09.2021 4 z 5

Kniha určená predovšetkým mladým, ktorí práve prekročili hranicu dospelosti. Ale ani moja veková kategória by ju nemusela označiť za nedobré čítanie. Ja sama som najprv objavila autorku a následne prečítala jej prvotinu. Vôbec nebola zlá. Milo ma prekvapili kapitoly venované slam poetry.
Tak trochu ošúchaný príbeh skorotínedžerskej lásky sa postupne prerodí do vážnejšej, možno trochu melodramatickej témy, koniec koncov, nevieme, čo autorka sama prežila a potrebovala dať von. Občas sa mi zdalo, že je až priveľa smrti na ten život, čo umocňovali (a možnože aj odľahčovali ) ešte aj úryvky textov hudobnej skupiny The Avett Brothers. A občas aj trafili klinec po hlavičke.
"Chcem mať priateľov, ktorí mi doprajú samotu." The Perfect Space - The Avett Brothers.

VercaV
24.08.2021 4 z 5

Tak to byla další emocionální nálož. Je to pro mě druhá knížka od autorky a opět velký doják. Měla jsem slzy v očích co chvíle.
Layken a Will byli super, od začátku do konce, ukázali, že za lásku má smysml bojovat a překonávat překážky. Jejich bráchové dodávali smutnému a drsnému tématu radost a vtip. Líbilo se mi, jak kniha s tak smutným, až depresevním, tématem může být zároveň veselá a milá.
Přečetla jsem to na jeden zátah za pár hodin. Velmi čtivá kniha. Jen by závěrem ještě mohl být nějký epilog, kam směřovali jejich životy dále.

osman111
20.08.2021

Tuším, že autorka prostě umí. Kniha se neuvěřitelně dobře čte a příběh rychle plyne. Já jsem se s knihou minula, protože je za mě pro čtenáře kolem 13 let. Kdybych si knihu přečetla podstatně dříve, byla bych nadšená. Teď už pro mě byla plná klišé a svět hlavních hrdinů až příliš cizí. I přesto jsem se nemohla odtrhnout a mladším čtenářům ji moc doporučuji, bude se Vám opravdu líbit. Já se s radostí chystám na další autorčiny knihy, protože vím, že budou skvělé.

Kuxka
22.07.2021 5 z 5

Knížka byla super. Několikrát během čtení mi ukápla slza i dvě. Mělo to na mě asi až moc sladký konec, ale zbytek byl prostě krásný. Během pěti dnů jsem ji přečetla dvakrát, což se mi často nestává, ani to tempo, a ani to, že bych něco četla víckrát. Bohužel jsem četla vydání se spoustou tiskových chyb. Každopádně doporučuji a od autorky si určitě ještě něco přečtu.