Žila jsem již před staletími

Žila jsem již před staletími https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80225/bmid_zila-jsem-jiz-pred-staletimi-fp2-80225.jpg 4 746 179

Úspěšná novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol napsat sérii článků o metodě "návratů do minulosti" - probuzení vzpomínek na minulá zrození pomocí psychotického transu. Sama se dostává do středověkého Walesu za vlády krále Jana.

Literatura světová Dobrodružné Pro ženy
Vydáno: , Brána , Knižní klub

Lady of Hay , 1986

Daisy16
31.08.2018 3 z 5

Na Erskinovou to byla slabota. Teda... Milovala jsem scény z prostředí Lady Matyldy z Hay, ale současnost mě naprosto unavovala. Polovinu doby jsem nechápala jednání hlavní hrdinky, ani její naprostou naivitu a některé scény jsem přeskakovala a snažila se dostat co nejrychleji ke konci Matyldina příběhu, který mě opravdu vtáhl. Takže tak napůl, těch deset procent navíc je za propracovaný rodokmen a mapku jednotlivých sídel :)

Dela111
05.08.2018 4 z 5

Tento příběh jsem četla dávno. Dokonce si dodnes pamatuji děj, což nemůžu říct o mnoha knihách :-). A právě to o něčem svědčí.
Výborně se prolínají dvě dějové linie (na to je autorka specialistka a jde jí to zatraceně dobře). Mně se líbila víc ta z minulosti.
Příjemné, pohodové čtení.

Luca84
18.07.2018 4 z 5

Líbilo. Nenáročné čtení. Tematika reinkarnace se mi líbí.

Ulrika
16.07.2018 4 z 5

Kniha mě bavila, ale ke konci už se děj zbytečně natahoval.

Dandy1
07.07.2018 2 z 5

Nevím co na té knize všichni mají. Na téma cestování časem a hypnózy jsem už četla mnohem lepší knihy. Nebylo to napsané napínavē a ani jedna postava mi nebyla sympatická. Dočetla jsem to kvůli vysokému hodnocení ostatních, ale žádné wau se nekonalo.

Denisa153
30.05.2018 5 z 5

Miluju knihy na téma cestování časem a návraty do minulosti takže tohle jsem si musela přečíst. A musím říct, že jsem rozhodně nebyla zklamaná. Kniha, ač je docela obsáhlá, se čte naprosto perfektně, děj krásně plyne a vy jste napjatí až do poslední strany. Rozhodně doporučuji si přečíst.

Synysterka
18.03.2018

Kniha, kdy jsem se seznámila s Barbarou a věděla jsem, že se z nás stanou kamarádky, kniha mě ihned zaujala a to jsem ještě nevěděla, že další knihy jsou mnohem lepší.

OnlyFour
12.03.2018 2 z 5

Pre mňa to bolo utrpenie. Asi som nebola s tej správnej nálade, ale kniha sa mi nenormálne vliekla, stránky som preskakovala....No možno jej niekedy ešte šancu dám

Lessana
13.02.2018 3 z 5

Hneď na začiatku priznávam, že toto bola pre mňa prvá kniha tohto žánru a zároveň prvá od autorky. Veľkým jej plusom je snaha o spopularizovanie závažnej témy minulých životov a najmä témy prenášania si dlhov z minulosti do prítomnosti. Ďalšie dve hviezdičky pridávam za pútavý štýl, ktorý autorka zvolila a ktorý nedovolil odložiť knihu nedočítanú aj napriek jej mínusom. Tým je bezpochyby dokonalá hlavná hrdinka (vždy, všade a za každých okolností tromi mužmi obdivovaná a milovaná, krásna, prsnatá, zvodná, mladá a štíhla - aj po šiestich deťoch, ktoré sú už dospelé a majú vlastné deti), nezvládnutá dejová línia súčasnosti, primitívnosť až absurdita myslenia/konania postáv, zjednodušovania, ako aj rýchlo odbitý záver-nezáver. Možno však v dopade preváži fakt, že členky publika, ktorému je titul primárne určený, sa zamyslia nad svojím životom a tým, čo v ňom majú zvládnuť, čo si nesú z minula a kto sú v ich okolí tí, s ktorými sa na svojej púti nestretávajú prvý raz...

malina097
08.02.2018 4 z 5

Četla jsem jí před 15 lety poprvé a byla jsem nadšená,,,hned jsem pátrala po dalších knihách od autorky a byla jsem tak nějak zklamaná ,protože mi vzápětí došlo ,že je to vlastně všechno na "jedno brdo!".Z tohoto důvodu už její knihy nevyhledávám.

Lucie66
18.01.2018 5 z 5

Výborná kniha, doporučuji :-)

Radasek
18.01.2018 5 z 5

Kniha se me libila.Byl to zase jiny styl cetby,ale hned od zacatku zaujala.Muzu ji doporucit.

Sandalkar
13.01.2018 2 z 5

Začátek knížky byl ohromně napínavý, nadchla mě jak současná tak historická dějová linka. Hltala jsem každé slovo. V půlce knihy jakoby autorka vystřílela všechny trumfy. Čtení je zdlouhavé, nudné. Posledních 100 strach zase dobrých, jen stále nechápu úlohu Richarda de Clera. Taky už jsem byla alergická na stránky typu: Ne, Jo, už nikdy hypnózu nepodstupuj... Tři hvězdičky za prvních 200 a posledních 100 stran.

PavlínaAlžběta
09.01.2018 5 z 5

Toto rozšířené vydání o do moji oblíbené spisovatelky díky narozeninám je mé také. Obsáhlý román o 572 stran v krásném paperbacku od Brány zaujme na první pohled. Dočítám posledních pár stran a vím, že je tento román můj nejoblíbenější, který jsem kdy četla od autorky. Román se čte velmi dobře, přesto tloušťka knihy dává zabrat. Námět celého skvělého románu mě nadchl, který si se čtenářem doslova pohrává, netušíte zda jste na straně dobra či zla. V knize nechybí putování časovými obdobími, nechybí spoustu akce, ale hlavně napětí, musím uznat, že nápad autorky se zdařil a podala to na papíře čtenáři výborně., kde nenajdete hluchá místa, která by nudila. Tento žánr a takovéto romány mohu číst stále.Doporučuji

RipaRiba
08.01.2018 2 z 5

Četla jsem již knihu Ohěn je Tvým Osudem a ačkoliv jsem dala autorce ještě šanci, opakoval se naprosto stejný scénář...a sice...kniha má vcelku zajímavý začátek, ale postupně se zvrhne do červené knihovny a po několika set stránkách toho, kdy už je člověk otráven plytkými vztahy, a až groteskně vylíčeným záporákem....to nezachrání ani vcelku zajímavý konec.

Lenka40
22.12.2017 3 z 5

Vůbec nevím , jak mám tuto knihu hodnotit . Příběh byl velice zajímavý historie vs současnost . Musím říct ,že se mi více líbila linka historická .Kdyby byla celá kniha pouze příběh Matyldy vůbec by mi to nevadilo a asi bych si knihu užila víc . Ale i tak knihu doporučuji k přečtení .

LenysekC
28.11.2017 3 z 5

Tuhle knížku jsem četla někdy před dvanácti lety, ještě na střední. Byla jsem z ní úplně urvaná, tak jsem si ji teď, když vyšla po pětadvaceti letech s dodatečnou kapitolou, zase koupila. A nedala bych jí ani dvě hvězdy. Tři jako průměr obou čtení.
Z dnešního úhlu pohledu - dialogy šroubované (OK, to může být překladem), postavy ploché, nepoučitelné a s prominutím fakt blbé. Chápu, že někdy jednaly pod vlivem lidí z minulosti, nebo hypnózy, ale o to prokreslenější a jasnější charakter by měli mít v "normálu", ne?
(SPOILER!)
Ale i postavy v minulosti se chovaly neskutečně hloupě. Hrdost nespočívá v tom, že si na někoho jenom otvírám hubu, ale že si ji otvírám s vědomím toho, jaký to bude mít následky. A ne se pak divit, že skončím v hladomorně.
A dodatečná kapitola? Nikdo se nikam nepohnul, nikdo se nepoučil, prostě pětadvacet let zdrhají. A pak se někdo jednou pomodlí a pohoda, problem solved. Styl psaní akčnější než Dan Brown, podtón určité senzačnosti za každou cenu, nulové poselství. Ne-e prostě.

Radasek
07.11.2017 5 z 5

UZASNA KNIHA.JEN TAK DAL.

gordon13
05.11.2017 5 z 5

Oslňující a nesmírně zajímavý příběh, první z dlouhé řady autorčiných dalších knih a pro mne stále jedinečný...

KlaraJahoda
28.10.2017 4 z 5

Uf. Na to jak mám B.E. ráda, tak tato kniha mi dala zabrat. Nese v sobě úžasný příběh, kde do minimálně poloviny knihy netušíte, kdo je klaďas a kdo zlý hoch. To je super. Skvěle propracované a v ostatních knihách B.E. to nenacházím, takže za to určitě palec nahoru. Krásné mě dokázala oklamat. Ale celkově je kniha nějak hutnější než další její díla. Nečetlo se mi to úplně nejlépe a za to hvězda dolů.