Žhářka

Žhářka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492669/bmid_zharka-PQ1-492669.jpg 4 1379 176

Nevinnost a krása sežehnuté zlem a hrůzou Mladí studenti se účastnili přísně tajného vládního experimentu určeného k vytvoření mimořádných psychických sil. Dva z nich se později vzali a narodilo se jim dítě. Dcera. Ta překvapivě brzy vykazovala známky divoké a děsivé síly, která v ní roste. Rodiče se ji zoufale snaží trénovat, aby držela tuto sílu pod kontrolou a chovala se normálně. Vláda však chce dítě s neuvěřitelnými schopnostmi využít pro své vlastní šílené záměry.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Firestarter , 1980

Radim.01
21.03.2019 4 z 5

Velmi dobrá kniha. Od Kinga mám prectenych mnoho knih a málo kdy jsem byl zklamaný. V této knize je pojem " mentální dominance " ,který de facto nic neznamená, ale zkuste si přečíst Magie a manipulace mysli od Browna..

Shimy
17.03.2019 4 z 5

Kinga zbožňuju, ale s touhle knížkou jsem pořád trochu otálela. Zatím ji doposud vždy předběhla nějaká jiná, s pro mě zajímavějším obsahem. Ale nakonec mile překvapila, nemohla jsem se od ní odtrhnout, stejně jako od každé Kingovky. Byla hezky čtivá a nenáročná.

werewolf88
07.02.2019 5 z 5

King není žádný mýtus ale Mistr s velkým M !!! Jeho knihy (hlavně ze staré tvorby) jsou až na pár vyjímek geniální a tato není vyjímkou. Kingův originální vypravěčský styl a popis postav je dar od Boha. Také si myslím ale, že ho nemůže číst každý.
V tomto příběhu si okamžitě zamilujete Andyho s Charlie, a agenty a Dílnu budete nenávidět... výborný je i hlavní záporák v podobě jednookého indiána. Na závěr jsem čekal trošku víc brutality a ironie .-) Každopádně knihu rozhodně doporučuji!!!

Chingiz
27.01.2019 2 z 5

Mýtus King. Dle mého jeden z nejpřeceňovanějších autorů vůbec. Zhářka patří k méně špatným. I když místy na usnutí. A konec lehce odhadnutelný. No jde o ty svině z tajných služeb. Je dobře, když se o nich píše. O tom co dělají a jak to dělají.

markyticka
28.12.2018 3 z 5

Pro mne první kniha od tohoto autora, přečtená jedním dechem během jednoho dne. Kniha se mi líbila, i když příběh je jednoduchý. I když je zápletka smyšlená, přesně takto si představuji fungování tajných organizací po celém světě - všichni vidíme jen špičku ledovce, kterou nám prezentují jako celý neškodný zelený kopeček...

PabloFuentes
15.12.2018 3 z 5

Musím říct, že už mi dlouho žádná kniha nedala zabrat tak, jako právě Žhářka. Příběh Andyho a jeho dcery Charlie s pyrokinetickou schopností je sice dobře napsaný, ale nějak mi tam chybí větší hloubka. Víceméně od začátku je jasné, co se stane, co bude a jak to skončí. Postavy nejsou tak duchaplné, jako v jiných Kingových dílech. Začátek se dal, prostředek velká nuda a konec to celé zachraňoval. Neuchvátilo ani neurazilo.

svha
10.10.2018

pro mě další zářez, Kinga miluju ;-), jinak jedna z těch, co se čtou hodně dobře

Triplex
09.10.2018 3 z 5

Jedna z knih, které jsem četla spokojeně od začátku do konce. Ale zase mě žádná chvíle nijak extrémně nenadchla, jako to bylo u jiných knih. Takový průměr.

ujunka
27.09.2018 3 z 5

Mam smíšené pocity ... Chvilkama bylo čtení zdlouhavé, ale když už se do toho King opřel, tak to stálo za to. Jen je škoda, že napínavé je to v podstatě až v poslední třetině knihy. Což ovšem autor dělá často a rád... :-)

Jordyz
10.09.2018 4 z 5

Kniha je velice čtivá, téma zajímavé a nutí k zamyšlení. Za mě dobré čtení :-)

jfialova
22.08.2018 4 z 5

Dobrá průměrná kingovka. Zpracovává téma již v minulosti zachycené v knize Carrie, tady propracovaněji. Zajímavá ukázka toho, jak americká vláda testuje nové látky na studentech. Když jsem svého času četla článek, jak v US podávali v ústavech mentálně postiženým slazené nápoje a zkoumali, jak se jim budou rychle kazit zuby, tak jsem si na tuto knihu vzpomněla. Jestli ta realita vlastně není možná ještě horší než fikce.

lapagerie
17.08.2018 3 z 5

Téma je slibné, ale tak nějak mě zpracování neuchvátilo. Výjimkou byly popisy situací, kdy se Charlie dostane do "transu" a zapaluje. Tam se lze dobře vžít do pocitů malé dívky, která ví, že dělá něco špatného, zároveň jí to láká a děsí.

Gabi.K
04.08.2018 4 z 5

Další skvělá kniha od Stephena. Velmi, čtivý příběh. Mám hrozně ráda příběhy, kde má někdo nějakou "nadpřirozenou" moc, v této knize jich bylo více . Nejvíce obdivuhodná byla samozřejmě Charlie , tak malá a tak "šikovná". Příběh byl velice poutavý, utíkat před vládou, která chce nenadalý dar malého děvčátka použít pro vlastní zájmy, přes vynalézavý útěk otce s dítětem po pro mě překvapivý děj... konec byl no přesně podle Kinga. Knihu tedy doporučuji. Ovládat oheň? Dost dobré.

Kabátice
22.07.2018 3 z 5

Moje první knížka od Kinga a trošku zklamání. Čtivá byla, ale čekala jsem nějak víc.

petrarka72
27.06.2018 3 z 5

Jedna z nevyrovnanějších Kingových knih. Parádní začátek, skvělé předfinále a mezitím "střídavě oblačno". Uvěřitelné postavy - nejrůznější variace na to, kdo je "zrůda" a kdo ne - a dávka bezradnosti v řešení. Ale pořád je to King...

michalmatousek
04.05.2018 5 z 5

King mistrovsky vygradoval závěrečnou část ve stodole, při níž mi bylo pořádné horko, ale zároveň mě mrazilo v zátylku :)

Čekal jsem, že příběh skončí totální apokalypsou, že mi i kniha shoří v rukou, ale kdeže... :)

Monnyska
01.04.2018 5 z 5

Já nijak neholduji americkým vládním službám, ať je to CIA, FBI či něco podobného, ale v tomto případě byl příběh tak napínavý již od prvních stránek, že nelze přestat číst... Moc jsem hlavním aktérům příběhu fandila (Andymu a Charlie) a i přesto, jak to skončilo, jsem byla s koncem moc spokojená.. :) doporučuji!

ludek.n
15.03.2018 5 z 5

Parádní čtení. Téma podobné Carrie, ale na rozdíl od onoho středoškolského pidlikání, je Žhářka akčnější a drsnější ve svém příběhu. King nadhazuje otázku osobní svobody jednotlivce v kontrastu se zájmy národní bezpečnosti. Jejich střet má v románu podobu otevřené války, směřující ke strhujícímu finále. Už jen za ten závěr si kniha zaslouží absolutorium.

mig20
06.03.2018 4 z 5

Kniha mne ze začátku příliš nenadchla, ale vydržela jsem a od půlky už četla jedním dechem.

Peternikdy
13.02.2018 1 z 5

Dobré na tomto nekonečnom románe je to, že pán King nakopol všetky zločinecké tajné služby a celý všivavý establishment, jedno či v Štátoch, v Bruseli, na Slovensku. Sú to hajzli a pášu zlo; nevidení, v bezpečí a za naše prachy. Inak o tomto románe ťažko povedať niečo dobré. Dá sa dočítať konca, ak má človek dosť času. Nápad dobrý, len keby to nestrácalo dynamiku. Zívate, ožijete, zívate, ožijete.