Žena z kajuty č. 10

Žena z kajuty č. 10 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346480/bmid_zena-z-kajuty-c-10-lvm-346480.jpg 4 604 201

Novinářka Lo Blacklocková, která píše do cestovatelských časopisů, právě dostala životní šanci: má se spolu s hrstkou cestujících z vyšší společnosti účastnit luxusní okružní plavby po norských fjordech. Soukromá jachta Polární záře se právě vydává na svou panenskou plavbu – obloha je modrá, moře klidné a hosté dobře naladěni. Noblesní kajuty, večeře ve velkém stylu, elegantní konverzace… Pohádka se však zvrhne v noční můru: Lo v polotmě zahlédne, jak někdo srazil z paluby do moře jakousi ženu. Lo je jediná, kdo incident viděl, a nikdo jí nevěří – vždyť nikdo z hostů nechybí! Lo se zoufale snaží zjistit, co se stalo, ale loď pluje dál, jako by o nic nešlo. Jenže něco je tu špatně, skrznaskrz špatně… Důmyslně vystavěný román, který připomíná vrcholná díla Agathy Christie, je plný překvapivých zvratů a mrazivých odhalení.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Leda

The Woman in Cabin 10 , 2016

Martasek5
02.12.2017 4 z 5

Začátek knihy velice čtivý, v polovině jsem se začala nudit. Bylo zde hodně zbytečných postav, zbytečné konverzace. Avšak mě to neodradilo, a ve čtení jsem vytrvala :) Musím říct že jsem za to ráda, protože posledních 80 stran naprostá paráda! Nemohla jsem přestat číst. Carrie sem fandila, a že ona neumře mi bylo jasné :) Za tu chvilku nudy v polovině díla dávám 4*

chamyl
02.12.2017 4 z 5

No, při porovnání s Agathou Christie bych byl opatrný...
Ale jinak docela zajímavý příběh, který je (v rámci literární licence) vcelku uvěřitelný a s ohledem na omezené kulisy i poměrně přesvědčivě vystavěný. Až do vyložení karet na stůl jsem nebyl na správné stopě a o to, podle mého názoru, jde v detektivce především.
Styl psaní je trochu těžkopádný, autorka ještě evidentně není vypsaná, ale nejedná se o nic, co by se byť pouze blížilo hranicím čtenářovy trpělivosti. Jedinou výtku tak mám k dnes již zřejmě tradiční schematičnosti hlavní hrdinky, která jako by pro tuto roli musela vždy splňovat základní kritéria: psychická labilita, svobodná, případně v ne úplně uspořádaném vztahu, problémy s prášky a/či alkoholem nebo alespoň po opici.
Ale jinak celkově příjemné oddychové čtení, které si rádi dáte až do konce.

Siraelxy
18.11.2017 4 z 5

Výborná kniha, super příběh. A já navíc měla to štěstí....

ATheo
14.11.2017 4 z 5

Nadprůměrná knížka do poličky označené „pro oddech a zábavu“. Řetězec náhod, kiksů a toho, jak je hrdinka v duchu glosuje, mi chvílemi připomínala Chmielewskou. Zápletka měla určité předvídatelné momenty, ale celkově byla pěkně vymyšlená. Hlavní hrdinka mi v jistých okamžicích lezla na nervy prováděnými hloupostmi, ale pak se sebrala, což bylo dobře. Styl je čtivý, bez nudných momentů.
Kniha splňuje do puntíku to, co čekám od podobné záležitosti – zábavné ukrácení času. A má moc pěknou obálku.

Ajinka126
14.11.2017 4 z 5

Jednoduché, chytlavé, čtivé. Mě styl psaní Ruth vyhovuje. Nic příliš nenatahuje, nepopisuje. Jde do akce a do děje dostává čtenáře velmi rychle. Hvězdu musím ubrat za ten konec. Ten se zbytečně natahoval a měla jsem trochu obavu, jestliu už autorce nedošla štáva. Stejně je to ale kniha, kterou mohu jen a jen doporučit :).

85098211
08.11.2017 5 z 5

Výborná detektivka, u které jsem dost dlouho netušila, o co tam vůbec běží - případně, proč se všechno děje tak, jak to autorka popisuje. A tak to má být ;-). Srovnání s Agathou Christie sice podle mého názoru trochu pokulhává, nicméně se i tak jedná o hodně dobrý a napínavý příběh...

mikika
06.11.2017 4 z 5

líbila se mi pointa záhady prázdného pokoje.

soukroma
01.11.2017 2 z 5

Obálka - plastická, barevná *****
ale obsah:
Prostředí - jachta ****
Zápletka **a půl*
Hlavní hrdinka - chování a zejména vulgární výrazivo (pro sebe a dokonce veřejně) *
Suma sumarum = 45%

Žádná sláva, první třetina otravná harlequinka, která dál vystrkuje růžky dějem, pak konečně loď a podivná zápletka s pár podivnými nejasnostmi či vyslovenými hloupostmi. Zase jeden lákavý bestseller, který ale nedostojí přísným kritériím pro thrillery, ani ty moderní.

Sorrow
31.10.2017 3 z 5

Fajn kniha,když se chcete trochu zrelaxovat od něčeho náročnějšího. Nejvíce oceňuji svižný styl psaní a zapojení klaustrofobického pocitu do odpovídajícího neotřelého prostředí. Rovněž konec (byť je trochu pohádkový) mě uspokojil a stal se asi jediným bodem, kdy jsem si fakt řekla - "aha, tak ono možná všechno nebylo na první pohled tak, jak se zdálo."
Co bych naopak vytkla, je naprostá šablonovitost ústředního motivu i postav samotných. Neurotická alkoholička, která zahlédla "něco" - come on - tohle se dalo promyslet lépe a bez těch klišoidních prvků :)
Rozhodně můžu doporučit jako audio v podání Simony Postlerové, jejíž hlas je příjemný na poslech a (a teď nevím, jestli to trochu nevyzní jako urážka) k neurotické Lo se báječně hodí :)

veronika9143
30.10.2017 5 z 5

Perfektní, dobře napsaný psychothriller. Dlouho jsem netušila, kdo je vrah. Nebo co se tam vlastně pořádně stalo. Kniha měla spád a velice dobře se četla. Nemůžu porovnat s její předchozí knihou, ale mám chuť si ji také přečíst. Nakladatelství si dalo záležet a má i překrásnou obálku. Nemám co vytknout, určitě si jí přečtěte!

Illaa
29.10.2017 4 z 5

Úžasná kniha. Přesně takto si představuji dobrou detektivku. Žádný přehnaný krvák. Souhlasím s milunka21, že mi to připomínalo trochu Deset malých černoušků od Agathy, jen místem nebyla opuštěná vila na ostrově ale luxusní výletní loď. A těch mrtvých tam nebylo tolik. Jemnými indiciemi nás autorka vtahovala do děje, že od druhé půlky jsem nepřestala číst. Mohu stoprocentně doporučit.

milunka21
28.10.2017 5 z 5

Autorka jde s každou knihou výš. Zaznamenala jsem tam nejednou prvky od Agathy Christie. Ale jinak za mě pecka, jsem zvědavá co nás čeká příště.

Blaufik
22.10.2017 4 z 5

Výletní loď, která pluje po oceánu, nikde nikdo a v případě ohrožení není kam uniknout. Myslím si, že autorka nemohla vymyslet lepší místo. Bezmoc hlavní hrdinky při představě, že pluje s vrahem je naprosto nepředstavitelná. Její klaustrofobie, spousta malých a stísněných prostor a vlny, které si pohrávají s lodí. Ano, myslím si, že tato kniha rozhodně stojí za přečtení.

Jana77
20.10.2017 4 z 5

Začíná to být pravidlem. Ovíněná žena, nejlépe ještě v kombinaci s prášky, se stane rukojmím neuvěřitelných náhod. Kvalitně napsaný příběh s nápadem zasadit jej do exotického prostředí. Jen malinko mi vadila některá zbytečně zdlouhavá místa. Ale jinak za mě dobrý.

Martiiiik
20.10.2017 3 z 5

Na knížku jsem se těšila, jelikož první kniha autorky byla podle mě výborná.. Ale tady mi přišlo, že první část se nápadně podobá, i díky vlastnostem hlavní postavy, Dívce ve vlaku.. Ale budiž.. Velmi brzy mi došlo, o co půjde.. Pak mi část přišla inspirovaná Agátou Christie a Vraždou v Orient expresu.. Jistý počet postav uzavřených v prostoru bez úniku.. A poslední třetina už mi přišla neuvěřitelná.. Alespoň díky za pohádkový konec :-)

Misa.K1
16.10.2017 4 z 5

Knizka se cetla moc dobre (cetla jsem anglicky, takze cesky preklad hodnotit nemuzu), hlavni hrdinka obcas lezla na nervy, ale to byl asi ucel. :-)

V zaveru knizky jsem nemohla prestat cist, takze za to davam 4*.

Poznamka:
Omlouvam se za psani bez diakritiky, nemam ceskou klavesnici. :)

DariDerek
15.10.2017 4 z 5

Byla jsem velmi natěšená, po prvotině autorky jsem měla velká očekávání. Ovšem... :-)
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/10/zena-z-kajuty-c-10-ruth-ware.html

chere
10.10.2017 5 z 5

Přijde mi trochu rozvláčné když hlavní hrdinka stále zápasí s alkoholem a neurózou, neschopná něco rozumně řešit .Ale kniha je psaná čtivě .Téma příběhu i zápletka zaujme.A uvažuji o dalších knihách této spisovatelky.

Sigricka64
06.10.2017 5 z 5

Vynikající čtení! Zábava a napětí od první do poslední stránky!! Fantastický oddech!!!

ondraPH
05.10.2017 5 z 5

Výborný thriller! Neplánovaně jsem po snídani kvůli intenzitě závěrečné jízdy dočetl hladový někdy ve 3 odpoledne! Prostě se nedala odložit. Doporučuju. 5 hvězd!