Žena z kajuty č. 10

Žena z kajuty č. 10 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346480/bmid_zena-z-kajuty-c-10-lvm-346480.jpg 4 604 201

Novinářka Lo Blacklocková, která píše do cestovatelských časopisů, právě dostala životní šanci: má se spolu s hrstkou cestujících z vyšší společnosti účastnit luxusní okružní plavby po norských fjordech. Soukromá jachta Polární záře se právě vydává na svou panenskou plavbu – obloha je modrá, moře klidné a hosté dobře naladěni. Noblesní kajuty, večeře ve velkém stylu, elegantní konverzace… Pohádka se však zvrhne v noční můru: Lo v polotmě zahlédne, jak někdo srazil z paluby do moře jakousi ženu. Lo je jediná, kdo incident viděl, a nikdo jí nevěří – vždyť nikdo z hostů nechybí! Lo se zoufale snaží zjistit, co se stalo, ale loď pluje dál, jako by o nic nešlo. Jenže něco je tu špatně, skrznaskrz špatně… Důmyslně vystavěný román, který připomíná vrcholná díla Agathy Christie, je plný překvapivých zvratů a mrazivých odhalení.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Leda

The Woman in Cabin 10 , 2016

LenkaWal
08.06.2018 4 z 5

Knížka moc pěkná. Začátek opravdu zdlouhavý a možná i zbytečně. Ale konec povedený. Pak už to jelo. Od této autorky jsem měla audioknihu, protože stejně jako minule načetla Simona Postlerová a její hlas já miluju.

Poslední dobou i mě dost vadí kolik hlavních hrdinek je alkoholiček. Jako by to mělo být něco skvělého a úžasně moderního - kdo nechlastá nežije.
A i jako jiným mi tu strašně vadilo slovo blinkat. Když někdo mluví jako dlaždič a pak řekne musela jsem jít blinkat mi zní divně.

Danago
05.06.2018 4 z 5

Novinářka Lo Blacklocková, pracuje v cestovatelském časopise , dostala životní šanci: má účastnit luxusní reklamní plavby po norských fjordech udělat si kontakty a napsat o jachtě a plavbě článek . Hned první večer Lo v polotmě zahlédne, jak někdo srazil z paluby do moře ženu. Lo je jediná, kdo to viděl, a nikdo jí nevěří , protože nikdo z hostů nechybí!
Všude kolem černý les byl podle mě takový průměr. Tato knížka je podle mě o dost lepší. Z mého pohledu je to dobrá detektivka . Hlavní hrdinka nebyla zase tak moc nespolehlivá vypravěčka. Její nespavost a úzkost se dala pochopit . Alkoholu zase tak moc nepropadla. Šla si za svým, i když jí nikdo nevěřil. Takže mě byla docela sympatická. Popis luxusní jachty, byl naprosto skvělý dokázala jsem si představit že se na ní plavím. Podle mě dost dobrá věrohodná zápletka. Knížka je napínavá, čtivá a překvapivá. Děj je svižný a nenudí. Mnohem lepší než Dívka ve vlaku neb o Žena v okně. Mě se knížka hodně líbila.

Anez710
04.06.2018 4 z 5

Líbila se mi hlavní postava i zápletka. trošku zdlouhavý začátek, o to lepší konec.

radka8970
02.06.2018 4 z 5

Žena z kajuty č. 10... Musím říct, že některé pasáže v knize byli až moc dlouhé. První polovina kniha byla pouze seznamovací a děj nějak pokulhával. Ovšem rozuzlení příběhu bylo velikým překvapením a závěr knihy byl velice poutavý. Navzdory pomalejšímu začátku, hodnotím knihu kladně :)

Leniii
01.06.2018 4 z 5

Oddechový počteníčko s tématem výletu na luxusní lodi se zápletkou. Myslím, že námět není špatný, ale mohlo se z toho vytěžit více :) Dala bych tak 3,5 hvězdiček a jelikož pětka se zaokrouhluje už nahoru, jsou z toho 4 :)

Anasa
19.05.2018 2 z 5

Sáhla jsem po knize kvůli přirovnání k dílu Agathy Christie. Doufám, že se neobrací v hrobě! Nejprve se knížka tváří jako detektivka - záhada, omezený počet pachatelů, to mě ještě celkem zaujalo. Pak přechází ke krotkému thrilleru. Ani hrdince člověk nemůže moc fandit - alkohol, záchvaty paniky, prášky, neví, co chce ve vztahu ani v práci. Původně jsem váhala mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale zjistila jsem, že klady vlastně nenacházím

mirka71
14.05.2018 4 z 5

Mě se to docela líbilo. Dobře, hlavní hrdinka je ne moc chytrá kníkna, ráchající se v depresi, ale celkově dobrý nápad, knížka má spád. Trochu variace na Dívku ve vlaku, ale určitě se mi to líbilo víc, než autorčina předchozí knížka Všude kolem černý les.

dlabikk
10.05.2018 2 z 5

Děj odehrávající se na malé luxusní jachtě nemůže zas až tolik nabídnout. Bylo to zdlouhavé, místy nudné a závěr mě taky nijak nenadchnul. Hlavní hrdinka mi přišla, asi jako ostaním na lodi, dost psycho.

Acquenta
10.05.2018 4 z 5

Hlavní hrdinka mi ani nepřišla tak strašně hloupá, jak tady všichni píší :-) Mě se náhodou kniha líbila, stejně jako autorčina předchozí a rozhodně nebude tato poslední. Velice mě zaujal i obal knihy, stále jsem měla tendenci kapky utírat :-) Moc pěkné :-)

Princezna_V
04.05.2018 4 z 5

Jasně, hlavní hrdinka kalí první ligu, sype do sebe, co se dá a aby to nebylo málo, je totální blbka... Ale jedná se o úsměvnou oddechovku :))

Dumicek
23.04.2018 3 z 5

No asi takhle...jako kniha není úplně špatná, ale má spoustu pro mě negativních věcí..zaprvé a to byl pro mě největší problém byla hlavní postava. To je podle mého největší propadák knihy..Lo mi byla hodně nesympatická, vadilo mi na ni úplně vše! Od alkoholu až po její věčný strach a to, že mi přišlo, že je prostě hloupá. No můžu říct, že jsem chtěla díky ní knihu odložit. Za druhé to vše bylo až nesmyslně nemožné a hlavně ten závěr knihy,tak ten už byl na mě opravdu moc. Nejlepší část této knihy je asi její polovina..nemohu říct,že to nebylo dobré čtení, ale ani špatné..Dle mého slabší průměr.

Skatty
22.04.2018 5 z 5

Kniha se četla dobře. Děj ubíhal svižným tempem. Příjemná oddechovka na víkend.

Petruse21
16.04.2018 1 z 5

To bylo tak pitomoučce naivní a hlavní postava tak nebetyčně hloupá. Bohužel pro mě zklamání.

Joges
13.04.2018 4 z 5

Docela působivý thriller. Po mírně vleklém rozjezdu autorka dále postupně dávkuje napětí, udržuje pozornost čtenáře a vy, prostřednictvím hlavní hrdinky, téměř úzkostlivě prožíváte veškeré dění na palubě. Je to docela chytré, intenzivní, visíte doslova na každé stránce, ale pak tomu najednou přestanete věřit. Alespoň já někde za druhou třetinou knihy důvěru v počínání Lo Blacklockové ztratil. Opravdu by se tohle všechno mohlo přihodit? Nejspíš jen v hlavě autora, který si píše a fabuluje po svém. Rovněž mě zaskočil závěr, který stojí na vratkých nohách nebo občasné opakování informací. Ale víc už knihu odsuzovat nebudu. Po většinu četby mě Žena z kajuty č. 10 bavila a napínala, takže ji více chválím a zasloužené hodnotím čtyřmi body.

zbožňuju_knihy
02.04.2018 5 z 5

Při počátečním čtení mne na mysli vytanulo: Aha, Dívka ve vlaku je teď Dívka na lodi. Nakonec z toho bylo příjemné a dobré počtení, které mne bavilo a potěšilo.
Jak to nejspíš celé bude, mne napadalo až ve 3/4 knihy, což se mi nestává, většinou to odhalím hned zkraje, takže příjemná změna. Četla jsem i Všude kolem černý les a tato kniha mi přijde mnohem lepší a konečně jsem neměla pocit, že jen kopíruje A Christie.

kneslova
01.04.2018 4 z 5

Všude kolem černý les se mi dost líbil, tudíž jsem se dostala i k této knize. A musím říct, že přes rozporná hodnocení, já patřím k těm, jimž se příběh líbil. Zpočátku mi vadil kladný vztah hlavní hrdinky k alkoholu a jím způsobené potíže, ale pak jsem se s ní vyrovnala, líbil se mi popis luxusní jachty, úplně jsem ty kajuty před sebou viděla.... dobrá detektivka - za mne

Leniiis
28.03.2018 5 z 5

Bože, bože. Zase jsem si takovej konec ani ve snu nepředstavovala. Vždycky jsem úplně mimo a nechám se svést na špatnou stopu. Knížka se mi moc líbila!! Bylo to napínavý a druhou půlku knížky jsem četla skoro bez přestávky, jak jsem chtěla rychle vědět jak to dopadne.

Lenc
28.03.2018 2 z 5

Další nuda. Další kniha s názvem Žena někde nebo Dívka někde a všechno to je na jedno kopyto. Už mi dost splývají názvy i obsah knih. Hlavní hrdinka mě rozčilovala téměř vším a zdaleka nejhorší, že při každé kocovině BLINKALA.

perpe2a
25.03.2018 3 z 5

Tato kniha mě nenadchla. Byl to dost průměrný detektivní příběh. Navíc tak omýlaný námět už tu několikrát byl. Hlavní hrdinka vidí a slyší zločin a nikdo jí nevěří. Proč? Protože je to alkoholička závislá na antidepresivech...no to už tu bylo...ale nakonec nechybí happyend. Škoda, že autorka nevyužila potenciál neotřelého prostředí na lodi. Za mě tedy nuda.

Dresia
23.03.2018 3 z 5

Moc mě to neuchvátilo.
P.S. Digestive biscuits opravdu nejsou zažívací sušenky :))