Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357602/mid_zena-v-okne-G6x-357602.png 4 1587 1587

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto

The Woman in the Window

nicole1990
26.02.2018 3 z 5

tak do půlky jsem se musela do čtení nutit ale já knížky spíš dočítám než odkládám pak se to rozjelo a bylo to dobrý ....

RADOST
21.02.2018 4 z 5

Kniha v mnoha směrech zajímavá a překvapivá. Doporučuji překonat poněkud rozvláčný začátek. Děj i poznání osob se rozkrývá po vrstvách a každá z nich skrývá určitá překvapení, která nutí čtenáře přehodnotit i své myšlení a předpoklady.

Terezita
19.02.2018 5 z 5

Skvělá záležitost. Děj propracovaný, člověk si několikrát myslí, že autorovi vidí do hlavy, že ví, jak to všechno je. Že ví, jak to dopadne. Neříkám, nejspíš se najdou geniální jedinci, já mezi ně však nepatřím a jsem ráda. Nerada bych byla ochuzena o ten pocit v závěru, o to neuvěřitelný vyvrcholení. Prostě super čtení.

knihovnička007
19.02.2018 3 z 5

Kniha je zpočátku hodně zamotaná, kniha se celkem vleče a je potřeba kýbl trpělivosti, než se kniha rozjede... Ale když se rozjede, stojí to za to!
Pomalu se vše rozmotává a člověk se nestačí divit! Velké, obrovské překvapení!!
Znovu číst knihu asi nebudu, ale určitě doporučuji přečíst. Jen opravdu ten kýbl trpělivosti je potřeba. Takže za mne bych rozhodně uvítala více akce. Místy jsem se kapku ztrácela v myšlenkových pochodech Anny a lehce jsem měla hokej, co se stalo dřív a co později, protože věci si byly podobné...

Miriam-věštkyně
19.02.2018 3 z 5

Musím se přiznat, že do poloviny knihy mne děj vůbec nevtáhl a místy jsem vůbec nechápala myšlenkové pochody Anny. Po polovině se to vše tak nějak přehouplo a já jsem pomalu začala Anně rozumět a pochopila, že to jak jedná je pod vlivem doznívajícího šoku ze ztráty těch nejbližších. Mrzelo mne, že kniha dostala spád cca posledních 30 stránek a "konečně se něco dělo". Řekla bych, že námět je fajn, ale chtěl by více akce, proto se nejspíše už k tomuto titulu vracet nebudu, zda k autorovi ještě nevím .... mé pocity z knihy jsou hodně smíšené až rozpačité.

Nikka710
15.02.2018 4 z 5

Úvod poměrně zdlouhavý, závěr excelentní. Jednoznačně velké překvapení a doporučuji vydržet, překonat, pro někoho možná několik desítek méně poutavých stran. Anna mi lezla na nervy, její myšlení bylo čím dál více matoucí, ale v závěr knihy vše odhalí a poznáte, že je to fajn ženská, která ztratila v životě to nejcennější. A občas vás dokáže ten, koho dokážete lehce přehlednout, z duše nenávidět.

gabriela7982
14.02.2018 3 z 5

Podle ohlasů jsem čekala od knihy víc. Prvních 100-150 stran naprostá nuda, pak pár stránek zajímavých, zase nuda, nicméně mě zaujala agorafobie u hlavní hrdinky, člověk si neuvědomuje, že vůbec něco takového existuje nebo jak se s tím člověk musí vypořádat. Závěr knihy mne zaujal nejvíce, konec jsem nečekala.

Ankavi
13.02.2018 3 z 5

Od knihy jsem čekala mnohem více. V první polovině mně přišla vysloveně zdlouhavá, hlavní hrdinka mě nezaujala a celkový dojem nespravil ani děj v závěru, který konečně nabral trochu obrátky. Velmi průměrné čtení a to jsem ještě hodně pozitivní. Srovnání s Dívkou ve vlaku podle mého názoru absolutně vyloučeno.

Anne95
13.02.2018 5 z 5

Tak tohle byla hodně drsná jízda. Kniha mě naprosto pohltila. Přečteno za dva dny. Musím říct, že takovýhle konec jsem opravdu nečekala. Přijde mi, že to, co by vás nikdy nenapadlo, se stane právě v téhle knize. Hlavní hrdinkou alkoholičkou připomíná Dívku ve vlaku, ale je to daleko lepší. Doporučuji

petula22
13.02.2018 5 z 5

Ta knížka mě nadchla, ze začátku mi hodně připomínala Dívku ve vlaku, ale za mne tedy rozhodně lepší, napínavější a zajímavější

evin84
11.02.2018 4 z 5

Jo me se libila,zacatek byl sice zdlouhavy ale pak se to rozjelo. Taky i me pripominala Divku ve vlaku. Urcite stoji za precteni.

WexxAr-ka
10.02.2018 4 z 5

Ty jo, osobne me tahle kniha dostala! Cekala jsem nejakou kulisarnu, ale tuhle jsem neprokoukla :D

Coucouha
08.02.2018 5 z 5

Přečteno za dva večery a jsem nadšená! Hodně lidí tuto knihu srovnává s Dívkou ve vlaku, ale já bych řekla, že tato kniha je mnohem povedenější a propracovanější! Doporučuji všemi deseti, protože jsem fakt netušila do poslední strany, jak tato kniha skončí :)

Matita310
07.02.2018 5 z 5

Kniha mě velice zaujala... Není to klasický thriller, ale rozhodně stojí za přečtení. Neustále jsem přemýšlela, co je pravda a co jen představa... Konec mě velice překvapil. Doporučuji...

Kalina
07.02.2018 5 z 5

Příběh docela dost podobný Dívce ve vlaku. V první polovině knihy nás vypravěčka seznamuje se svým životem. Samozřejmě posvém. Potom vše dostane spád a dostaneme se do thrilleru. Mohu doporučit.

Renatecka
07.02.2018 4 z 5

Slušný thriller, dobře se četl. Tenhle typ napínáků mi zvědavost nikdy nedovolí odložit.

KatnissLavender
07.02.2018 3 z 5

Na začátku jsem byla trochu otrávená z toho, že je tu další hlavní hrdinka alkoholička ( jako by jich už nebylo dost ), ale tady se přidává ještě agorafobie a závislost na prášcích, což dohromady pomohlo vytvořit přesně tu atmosféru, která byla zapotřebí k tomu, abyste se společně s hlavní hrdinkou ztratili někde mezi realitou a bludy. Konec byl v jistých ohledech sice trochu předvídatelný, ale i přes to mě dokázal místy překvapit. Žena v okně není nejlepší thriller roku, ale určitě stojí za přečtení...

Zlatinka.Emilly
06.02.2018 5 z 5

První polovina knihy se "táhla". Konec knihy mě však mile překvapil, takový závěr bych opravdu nečekala. Rozhodně doporučuji.

nemer
05.02.2018 4 z 5

První polovina knihy je celkem nezáživná, rozvláčná a hlavní protagonistka nemá mé sympatie. V polovině se to láme, ačkoli je děj lehce predikovatelný a už to všechno někde bylo, příběh dostává spád a Anna si mě získává, i když je to hlavně soucit. Té ženské mi bylo neskutečně líto. (3 a půl *)

Ajuszka
04.02.2018 4 z 5

Na 5* to sice neni,ale stoji za precteni.Zacatek mirne zdlouhavy,asi 50 stranek pred koncem jsem se nastvala ze to nakonec je zalozene na takove prkotine,no ovsem musim uznat ze konec me necekane dostal.