Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357602/mid_zena-v-okne-G6x-357602.png 4 1587 1587

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto

The Woman in the Window

Lenicka90
25.04.2018 2 z 5

Podle napsanych komentaru jsem cekala od knihy o moc vic a proto jsem mozna byla na cele care zklamana...byla to nuda od zacatku do konce,ani od pulky deje se pro me nic moc nezmenilo,porad jsem bojovala s tim,knihu odlozit. Oznaceni titulu bestseller si opravdu nezaslouzi.

mikika
24.04.2018 4 z 5

dobré, napínavé, pro znalce noirových filmů o hvězdičku víc.

Hannik
23.04.2018 3 z 5

Knížka nenadchla, ale ani neurazila.... Četla se dobře a závěr trošku překvapil, ale byla taková... plytká. Začátek byl celkem dobrý, prostředek knížky jsem četla rychločetbou a konec byl nad očekávání překvapující.

Lokina
22.04.2018 4 z 5

Začátek knihy byl slibný, postupně jsme se seznamovali s Annou i s jejími problémy. Ale postupně mě kniha ne že by přestala bavit, ale prostřední část byla nezáživná. Našlo se tam pár překvapivých momentů na to, abych knihu neodložila a četla ji dále. Po půlce knihy se to zlepšilo, mělo to lepší spád a i atmosféra byla napjatější a mě zajímalo, co se to tam vlastně děje a jak to nakonec skončí. Konec byl nečekaně překvapující a tohle jsem vážně nečekala. To se autorovi povedlo.
Anna byla někdy s tím pitím na pár facek, ale když jsem se dozvěděla, proč je v takovém stavu, tak mi jí bylo líto.
Od Ženy v okně jsem nečekala nic extra, ale nakonec se z toho vyklubal dobrý a lehce napínavý thriller s velice povedeným koncem :-)
P.S. Už teď se těším na film :-)

eva3695
21.04.2018 5 z 5

Anna Foxová je žena uvězněná ve svém vlastním domě. Trpí agorafobií , takže nedokáže vyjít ven. A tak sleduje život venku přes okno či přes hledáček foťáku. Anna je však svědkem vraždy v sousedním domě. Po ohlášení na policii, ale zjišťuje, že údajně mrtvá sousedka "Jane" je vlastně živá. S kým se to tedy setkala den před vraždou. S pravou Jane nebo nějakou cizí ženou, která se za ní vydávala? Je vůbec někdo, kdo uvěří ženě, která bere hromadu prášků, které mají nežádoucí účinky, pije, sleduje staré filmy a je úplně sama? Díky tomuto incidentu se otevře nejedna Pandořina skříňka.
Tak tohle byl zase jednou #thriller , který se mi líbil. Sice začátkem mi připomínal Dívku ve vlaku, ale pak to nabralo zcela jiný směr. Velmi dobře se mi to četlo (mít více času, tak bych jistě měla dočteno mnohem dříve) a bylo to chytlavé. A ten závěr? To byla pecka! Jisté podezření jsem měla, ale tohle mě nenapadlo. Všem milovníkům thrilleru doporučuji

ctenarkaEva
19.04.2018

Bohužel jsem se do knihy nedokázala začíst a odložila jsem ji. Třeba se k ní někdy jindy ještě vrátím.

radka8970
19.04.2018 5 z 5

Žena v okně... Kniha mě strhla od začátku do konce. Kniha je velice napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Závěr knihy byl velice napínavý a překvapivý. Doporučuji...

lenuskav
14.04.2018 3 z 5

Proc mi prijde,ze v dnesni dobe,aby knizka byla in a mela nejakej spad,musi bejt vsude chlast? Vecne omilanej alkohol uz mi byl proti srsti a jen tak si vino opravdu nedam. Jako jo,cetlo se to dobre,ale nalepku top thriller si fakt nezaslouzi

ArwenAragorn
10.04.2018 5 z 5

Mrazivý, působivý psychothriller. Napínavý od začátku a má takovou spoustu zvratů, že se nestačíte divit. Přiznám se, že jsem v průběhu čtení mnohokrát prosila Annu-Teď nepij, neber si ty léky! No, a závěr mě úplně rozsekal. Osobně nechápu poměrně nízké hodnocení.
Mám chuť podívat se na černobílý film.

Marekh
08.04.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se mi dobře a jako thriller knihu hodnotím pozitivně. Jedná se o debut.

Anna pije alkohol a přitom bere léky. To je hazard se zdravím, nicméně důvod jejího počínání je objasněn v průběhu knihy. Uzavírá se před světem, trpí agorafobií, tj. nesnáší otevřené prostory. I přes tento handicap se mi líbilo, že pomáhala lidem se stejnou nemocí pomocí chatování na Internetu, kde si s nimi povídala a dávala jim rady.

Kniha měla spád, ačkoliv na počátku měla pozvolný průběh, ale to mi vůbec nevadilo, vtáhlo mě to do děje. V knize se vyskytovaly různé zvraty a závěr knihy byl napínavý a pro mě nepředvídatelný.

Citát z knihy, který mne oslovil:

Jsem mrtvá, ale stále jsem neopustila tento svět. Jen sleduji, jak se život řítí kupředu, a není v mých silách do něj jakkoliv zasáhnout.

Beruska18
05.04.2018 3 z 5

Že začátku jsem se vůbec nemohla začíst, chvíli jsem i přemýšlela, že to vzdám, ale po půlce knihy přišel zlom a najednou měl příběh spád, byl plný děje a takový konec jsem opravdu nečekala.

márčina
04.04.2018 3 z 5

Ze začátku jsem neustále knihu odkládala, nedařilo se mi do ní "dostat".. chybělo mi větší množství dialogů a styl psaní alá deník mi nevyhovoval. Zhruba v půlce jsem se začetla, ani nevím jak. Najednou byla kniha plna děje a zajímavostí a chytla mě. Konec pro mě nečekaný, to jsem opravdu neodhadla :) škoda toho začátku, každopádně se to dalo. :)

Sorrow
04.04.2018 2 z 5

Tak tohle mi nesedlo snad ničím. Nezajímavý styl, ploché postavy, předvídatelně vybudovaná minulost hlavní hrdinky (ač teda uznávám, v jednom bodu mě autor překvapit dokázal), ale hlavně - šíleně pomalé tempo, které u thrilleru fakt není košer. Závěrečnou zápletku jsem sice nečekala, ale ta kniha mě tak utahala, že už mi to bylo vlastně jedno a prostě jsem to jen dočetla a odložila. Čím to, že autory baví v podstatě kopírovat knihy, které už byly napsány (tohle jako připomíná Dívku ve vlaku nebo Ženu z kajuty č. 10 fakt extrémně) a ještě to udělaj na ho...? A hlavně - čím to, že to nás čtenáře furt láká i přesto, že si téměř vždycky dáme na papulu?
Jediný důvod, proč hodnotím dvěma hvězdami je ten, že jsem Ženu poslouchala jako audioknihu a ta je opravdu moc dobře zpracovaná. Zvukové kulisy jsou precizně zakomponovány a i narátorka Kateřina Veselá se mi dobře poslouchala.

Ronny97
03.04.2018 5 z 5

Super knížka s nepředvídatelným závěrem :)

MirKop
03.04.2018 3 z 5

No....téma dobré, čekal jsem od toho ale mnohem víc. Příběh není moc čtivý, opravdu se něco začne dít až v samotném závěru, který je ale poměrně překvapivý, protože na toho dotyčného bych tedy nevsadil ani půl držgřešle :-)

Nedoporučuji si ke knize dát sklenku Merlota, protože po přečtení pár stránek se Vám může zdát, že jste namol...místy se nasávala paní tedy velmi impozantně :-)

melonka
01.04.2018 3 z 5

Hodnotím jako průměrný thriller. Jak už bylo řečeno děj má spád až ke konci. Nemůžu říct, že by okolo bylo spousta věcí, které by zbytečně děj nahušťoval. Každá věc kolem, měla své opodstatnění. Ale začátek měl na můj vkus hodně pomalý rozjezd. A s množstvím zkonzumovaného alkoholu se to může rovnat Dívce ve vlaku.

Pampelda
31.03.2018 1 z 5

Kniha mě moc nenadchla .Až v druhé polovině se děj trochu "rozjel" přiznávám že takové rozuzlení jsem nečekala .

M1ra
31.03.2018 3 z 5

Taková průměrná detektivka, na to, že ji napsal chlap měl nějak moc keců okolo.
Pomalý, ale čtivý rozjezd, který trvá téměř do poloviny příběhu.
Pro hodně čtenářů je Žena v okně určitě skvělou detektivkou, pro mne byla až moc předvídatelná, chybělo mi tam nějaké napětí a mrazení v zádech.

Fillipa
31.03.2018

Knihu jsem odložila, ačkoli ve formě audio vydržím téměř všechno. Neseděl mi přítomný čas, děj se také nekonal, nebylo čeho se zachytit :-(
V poslední době je to už druhá kniha, Ledové sestry (S.K. Tremayne) byly také nestravitelné.

Ewik
30.03.2018 2 z 5

Nemám nic proti strohému a lehce neosobnímu stylu. U tohoto žánru se mi to v jistých případech líbí, protože to knize dodá správně napínavou atmosféru. V případě této knihy jsem ale sáhla úplně vedle. Celkově je zbytečně zdlouhavá, místy nudná a nedokázala jsem se do děje vůbec ponořit. Možná jsem si měla nalít sklenici něčeho silného, pak by mi snad kniha přišla alespoň trošku zajímavá. No co už.
"Žena v okně" mi jednoduše nesedla a o svých kvalitách mě bohužel nepřesvědčila.