Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357602/mid_zena-v-okne-G6x-357602.png 4 1587 1587

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto

The Woman in the Window

Mishak
04.02.2018 5 z 5

Musím říct, že autor nám naservíroval skvělý příběh, od kterého se jen tak neodtrhnete. Navíc budete neustále přemýšlet nad vším, co se kolem naší hlavní postavy děje. Pokud máte tu možnost, přečtěte si to! Nebudete litovat, pokud máte rádi tajemné a napínavé příběhy. Autor si opravdu vyhrál s psychikou hlavních postav v knize, ale i s tou čtenářovou - možná to bylo v plánu, možná ne. Ale stojí to za to!

ddkk
04.02.2018 5 z 5

Trochu jiná detektivka, vlastně se nic nevyšetřuje, nic se neví jistě, záhadou je i sama hlavní (a i titulní) hrdinka. Dlouho nevíš, na čem jsi, o čem to vlastně je...A proto mne knížka zaujala a bavila. Je zajímavá a ani spousta odkazů na jiné knihy a staré černobílé filmy nejsou samoúčelné...pro mne plný počet.

Izu
01.02.2018 4 z 5

Tyhle šmírovací příběhy mě prostě baví.

maizy
01.02.2018 4 z 5

Hlavní hrdinka trpící agorafobií. Celé dny popíjí víno, hraje šachy a sleduje sousedy. Šmíruje. Až jednoho dne uvidí něco, co vidět neměla...
První polovina knížky se mi táhla, nemohla jsem se začíst a chtěla jsem knihu odložit. Druhá půlka už začala mít spád a posledních cca 30% knihy jsem hltala a nemohla přestat. Nakonec se mi tedy kniha líbila, jen mě mrzí ten začátek, no. Místy psycho. Většina knihy pojednává o pocitech a myšlenkách hlavní hrdinky a pro někoho to může být opravdu nuda. Ačkoliv jsem si myslela, že zápletka nic moc, něco mi došlo i dříve něž bylo napsáno, tak mě konec velmi překvapil. Tohle jsem zkrátka nečekala.

LenkaWal
31.01.2018 4 z 5

Na začátku mě to bavilo, mluvilo se o hrdinčině agorafobii a to bylo zajímavé, ale pak už to bylo dlouho o ničem. Nakonec se to rozjelo, ale až za hodně dlouho. Nejdříve jsem chtěla dát tři, ale když se zamyslím není to špatná kniha, jen není pro mě ;-) . A konec mě překvapil. Za čtyři hvězdičky určitě stojí.

Katie33
31.01.2018 5 z 5

Ze začátku sice trochu pomalejší, spád kniha nabrala až v polovině, ale rozhodně to stálo za to. Bavily mě zejména neustálé zvraty, kdy mě kniha pořád něčím překvapovala a konec sem vážně nečekala. Také oceňuji téma agorafobie a popis úzkostných stavů hlavní hrdinky. Rozhodně doporučuji!

Evca2899
30.01.2018 4 z 5

Určitě povedeny psychothriller.
Anna mi byla sympatická od začátku a tak na týden bych to taky brala. Pozorovat, popíjet, válet se v županu a koukat na filmy. Přemýšlet o tom proč kape kohoutek, co dělají sousedi a jak se zvětšila prasklina stropě.
Je úžasné jak hlavní hrdinka všechno vi, pak neví, pak si myslí, že je blázen a ve finále zjistí, že ona tim bláznem není.
Mistrně napsana kniha o pocitech, o tom jak vás dokáže srazit na kolena sám život a o lidské duši, která je nevyzpytatelná.
Určitě doporučuji.

Renata98
28.01.2018

3/4 knihy pro mě byl doslova utrpením.. totálně jsem nechápala, o čem vlastně je.. poslední stránky jsem přečetla jedním dechem, ale jsem si jistá, že už se k ní nevrátím. Čekala jsem od ní o dost víc.

bara1447
26.01.2018 3 z 5

Za mě tedy celkem zklamání, příběh mě začal bavit asi až na straně 300, do té doby to byla opravdu nuda. Jenom samé myšlenky a pocity hlavní "hrdinky" a popisy všeho možného nepodstatného, ale žádná akce, která by mě nutila pokračovat ve čtení. Ty 3 hvězdičky dávám za celkem povedený konec.

januchka
26.01.2018 5 z 5

Kniha mne nadchla - od jeji druhe poloviny ma spad, je promyslena, napinava. Zaver prekvapivy. Opravdu velmi povedena knizka.

Amy27
24.01.2018 3 z 5

Kniha mě bavila spíš až od poloviny. Začátek je dost vyprávěcí, popisný a ne příliš záživný. Od půlky jsem byla ovšem velmi příjemně překvapena a doslova ji zhltla. :)

pastelka53
24.01.2018 3 z 5

Průměrná detektivka, která se vleče a až na samotném konci na Vás čeká bravurní rozuzlení. Nevěděla jsem, zda-li mám být na hlavní postavu Annu naštvaná, být z ní nešťastná nebo se nakonec snad i smát. Každopádně, být to člověk z masa a kostí, držím jí palce, aby se se svou nemocí vypořádala a mohla žít normální život. Chodit zase do kavárny za rohem nebo se účastnit čtenářského klubu, který s oblibou šmírovala....

Není to kniha, na kterou si vzpomenu pokaždé, když se mě někdo zeptá, co jsem v poslední době četla. Není to ani kniha, kterou jim následně doporučím.
Je to ale kniha, ke které se velice ráda za pár let vrátím, abych se zase naštvala, rozesmutnila či bláznivě "zasmála"....

Tynusee13
23.01.2018 4 z 5

Začátek knihy mě moc nezaujal a prvních pár desítek stránek jsem četla spíš s přemlouváním, v polovině mě však kniha chytla a dočetla jsem ji za jedno odpoledne. Za mě 4*.

nikol1774
19.01.2018 4 z 5

V první řadě bych sem chtěla napsat, že kniha se čte hrozně hezky a rychle, jste na straně 100 a z ničeho nic na straně 200 a ani nevíte jak se to stalo..
Je hodně podobná Dívce ve vlaku, ale zároveň je něčím svá. Rozdíl oproti Dívce ve vlaku je v tom, že tato kniha nejenže má překvapivý konec, ale když už si myslíte že je všechno vyřešený a stačí malinký krůček ke konci knihy, obrátite na druhou stranu a zjistíte že konec je vlastně úplně jiný než se zpočátku zdál. Hlavní hrdinka mě chvilkama štvala a chvilkama jsem si připadala jako bych byla jediná kdo jí věří. Myslím si že je to hodně povedená knížka.

perpe2a
19.01.2018 3 z 5

Po dočtení mám z knihy rozpačité pocity. Chvilky nudy se střídaly s chvilkami dobrého čtení. Ve finále ovšem autor zabil dobrý potenciál tak neuvěřitelnou situací, že mi to dojem z celé knihy zkazilo. Je to škoda, kdyby byl příběh více a do hloubky zpracovaný, určitě by to mohlo celé vyznít jako kniha lehce nadprůměrná. Takže za mě lehce podprůměr.

kytarka
17.01.2018 5 z 5

Ze začátku se mi kniha moc nelíbila. Pro mě se rozjela tak v polovině knihy a pak se mi moc líbila a přečetla jsem jí rychlostí blesku. Velmi zajímavý příběh jak díky své nemoci j´vám vaše okolí nedůvěřuje, i když mluvíte pravdu.

Rachel753
16.01.2018 5 z 5

Kniha se mi z počátku nelíbila a nemohla jsem se přimět jí dočíst. Když jsem si ji ale kupovala, paní v knihkupectví mi říkala, že je za půlkou a bere jí dech a nemůže přestat číst jak je to napínavé. Proto jsem se přemohla a knihu dočetla a musím uznat, že jak měla kniha ponurý a nevábný začátek, tak druhá polovina knihy stojí za to a je opravdu napínavá a vzrušující do poslední chvíle :)

kamikucka
15.01.2018 5 z 5

Ačkoliv jsem nikdy prvoplánově takové knížky nevyhledávala,tak po přečtení Ženy v okně asi začnu☺. Ve filmech mám velmi ráda nečekané zvraty a v knize mě to mile překvapilo a nadchlo. Lidská představivost pracuje po celou dobu čtení a pak je to zcela jinak-nádhera!!!Ale co mě opravdu uchvátilo,tak naprosto skvělé a chytlavé popisy agorafobických stavů. Člověka až mrazí,co jeden musí řešit oproti každodenním starostem a radostem běžného života. Jsem nadšená!!

Ka.Flo
13.01.2018 5 z 5

100% DOPORUČUJI :)

DavidMechura
12.01.2018 5 z 5

Kniha se mi četla sama,diky tomu jak příjemně byla napsána. Nepředpokládaný děj. Super