Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1575 480

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

Niu
21.08.2018 3 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity. Dobře se to četlo, musela jsem pokračovat dál a dál. Bylo to hodně napínavé. Agorafobie je dobrý námět na thriller (viz třeba i film Vraždy podle předlohy). Líbily se mi humorné monology, co si Anna v duchu říká nebo myslí. Jen mi ten příběh přišel trochu přitažený za vlasy. Možná měli všichni důvody, že jí nevěřili, ale copak by to bylo možné, prostě ji jen tak nechat? Nechci se tady rozepisovat, abych něco neprozradila. Jen mi vadila ta bezmoc, že byli detektivové (jeden z nich) značně arogantní. Chvilkama se mi zdála Anna opravdu hloupá, nelogická. Některé situace byly popisovány strašně zdlouhavě a oproti tomu všemu jsem nečekala tak rychlý závěr, vše vyřešeno lusknutím prstu, vše najednou v pohodě. Jako by už autor nevěděl, jak se z toho kolotoče vymotat.

kanalovévýpary
19.08.2018 3 z 5

Žena v okně , vcelku velmi "originální" se svým obsahem a malinko i se svým názvem, nevím jak Vám , ale mně to velmi připomnělo dívku ve vlaku a ženu v kajutě 10. Všechny tyhle knihy maj společný to, že hlavní protagonista knihy viděl, co neměl. Ale asi chápu , že to je populární psát knihy s tímto druhem příběhu. Začátek je seznámení a proniknutí do malého světa naší Aničky , nebýt dalších postav , které aspoň trochu přinášejí něco novýho do toho velmi stereotypního a smutného života zavřeného za zdmi velkýho baráku , tak by to pravděpodobně byla velká nuda , plus tady Anna má agorafobii a deprese , takže můžem zažívat velmi nepříjemné pocity spolu s ní. Pro mě je to bylo docela zajímavé , protože o agorafobii jsem slyšela párkrát a nějak se o to moc nezajímala a tady se můžu dočíst , jak se vlastně člověk s agorafobií cítí. Nó a tak to jde do tý sté stránky a pak přichází to co se muselo stát. Ta strašná věc , co obrátila Annin svět naruby. Následuje patrání a ukrutné přemýšlení , pak se všechno zhroutí a na povrch vyplave velmi nečekaná věc , která mě nijak nepřekvapila , jelikož [nebudu prozrazovat , spoiler !] Takže se pak nimráme v hlavě a vzpomínkách naší Aničky. Místy jsem si říkala komu mám vlastně věřit , hlavní hrdince , která se dopuje prášky a ráda pije ? A ještě k tomu její obranný mechanismus vymyslel něco co už není ? Nebo jiným postavám ? Samozřejmě jsem zůstala na straně Anny. Takže čteme dál a očekáváme ten konečný střet a to velké bum , ten kolík [Autor] to schválně protahuje , dokud naše velmi zapomětlivá Anička (a já opravdu nechápu , jak na to mohla zapomenout ) přišla na průlomový důkaz , to rozuzlení ke konci mě překvapilo , nebudu lhát , navíc tu finálovou konverzaci jsem si náramně užila (kdo četl , tak ví.) ALE (bohužel to ale ) to nebylo až tak překvapující , že by mě to zanechalo s pusou dokořán v naprostém šoku a ještě k tomu jsem to tušila , ale autor mě přesvědčil,že se mýlím , ale nebyla to pravda , takže to je plus. Konec byl prostě nepravděpodobný a v realitě by se žadnej takovej konec neodehrál (možná ano,ale silně pochybuju. ) Konečná kapitolka mi přišla sentimentální a taky docela těžko k uvěření , navzdory tomu jaké hrůzy naše Anička zažila.
Dávám velký plusy za místy navozený napětí , pocit strachu a pohravání s tím co je pravda a co ne.

L.Helena
18.08.2018 5 z 5

Ano, je to ve stylu Dívky ve vlaku. Ale tohle je daleko lepší...

Lennji
12.08.2018 2 z 5

Zvláštní kniha..taková nijaká..přečteno a posílám dál, v knihovně pro ni nemám místo..

barbora0275
10.08.2018 5 z 5

nějak nechápu, proč tady někteří prozrazují dopředu zvraty v knize. Bez čtení recenzí tady bych si knihu užila víc.

reňa30
09.08.2018 3 z 5

Občas byl moment,kdy mne -jako čtenáře -kniha ztrácela...tak hodnocení ucházející-neurazí,ale ani se nekoná nadšení

Denisa_a
09.08.2018 3 z 5

Tak moc jsem se na Ženu v okně těšila a tak dlouho mi trvalo než jsem jí dočetla. Ze začátku mě to moc nebavilo. Bavilo mě třeba posledních 70 stran kdy se to rozjelo a já se nemohla odtrhnout. Ale na to že má 350 stránek...

Bustedka
06.08.2018 3 z 5

Ta úsečná stylistika, kdy má jedna věta slovo, nebo dvě, a která má přidat - aspoň tedy předpokládám - na dramatičnosti, mi úplně nesedla. Respektive ocenila bych, kdyby - zvlášť když se jic neděje - byly věty pokládány nějak normálněji

zanda6261
02.08.2018 2 z 5

Na to jak je tato kniha tak strašně opěvovaná ostatními tak mě zklamala do půlky knihy bylo čtení zdlouhavé a někdy i nudné a potom se děj rozjel ale konec mě připadal nepravděpodobný a celkem mě ta kniha zklamala. Ale nemůžu psát jenom negativa hodně mě překvapilo jak to dopadlo s její rodinou a hodně mě bavilo jak si s ni povídala a potom sme se dozvěděli pravdu ale to je tak všechno co mě na knize bavilo.

Nikol1010
29.07.2018 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, od půlky mě to bavilo, děj se hezky stupňoval, občas mi hlavní hrdinka lezla na nervy, co se týče toho pití, ale bylo mi ji moc líto...

Christine1611
29.07.2018 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel do poloviny knihy to bylo hodně zdlouhavé. Až ke konci se pro mě kniha stala zajímavou a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

zuziosi
28.07.2018 3 z 5

no.... to nebylo uplne nejpovedenejsi dilo.. trochu mi prislo, ze tam nebyla zadna nova myslenka. konec byl fajn, ale to je tak vsechno

Ivetinka
27.07.2018 5 z 5

Když jsem ji začala číst, tak jsem si říkala, že nějaká ženská za oknem uvidí vraždu... ale tohle fakt stálo za to. Jjoo prášky by se neměly míchat s alkoholem..
Po přečtení TÉ jedné věty ve mně úplně hrklo a musela jsem si jí přečíst dvakrát. :( Všechno to totiž pak začalo dávat smysl.
Překvapivé rozzuzlení. Kniha stojí za přečtení.

lenkaabooks
26.07.2018 4 z 5

Kombinace silných léků, alkoholu a psychického bloku. A přesto Anna věří, že v protějším domě, který denně pozoruje, viděla zločin. Když už pomalu začíná věřit, že šlo o bludy, situace se změní. Kniha se četla dobře a rychle, téma agorafobie bylo dle mého dobře zpracované. Konec se mi ale nelíbil, přišel mi umělý a nepravděpodobný.

muchomurka
24.07.2018 2 z 5

Knížku jsem přečetla rychle, ale jen proto, že jsem neměla co lepšího v tu chvíli dělat a chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Hlavní hrdinka byla příšerná, úplně blbá. Nejvíc mi vadilo její skuhrání nad tím, jak ji Ed opustil a přitom si za to může sama. Nechápu, jak se toho mohla dopustit, když byl ten pravý a jediný. Tohle nepochopím. Taky její užívání tuny léků zapíjené alkoholem mi pily krev. Konec byl přitažený za vlasy, ale budiž. Tak nějak jsem to tušila. Ale chápu, jak je těžké, když Vám nikdo nevěří a je to jen Vaše slovo a všichni jsou proti Vám a zpochybňují Vaši příčetnost. Stejně můj závěr je - tuto knihu už ne.

PetraBery
23.07.2018 4 z 5

Od knihy jsem tolik nečekala, ale za mne nakonec celkem spokojenost. Určitá podobnost s Dívkou ve vlaku určitě je, v příběhu byly momenty, kdy jsem přemýšlela, jestli je to skutečnost nebo jsou to představy hlavní hrdinky Anny, vyvolané kombinací prášků a alkoholu. Začátek mi přišel mírně zmatený, konec to rozhodně vylepšil. Určitě lepší průměr, tak 3,5 hvězdy.

Verunka289
17.07.2018 4 z 5

Kniha byla hodně napínavá, bavila mě a přečetla jsem ji na mě bleskovou rychlostí (za 2 dny), mám tyto překvapivé konce moc ráda.
Na druhou stranu si ale říkám, že už začínají být tyto psychologické thrillery jeden jako druhý.... Dívka ve vlaku, Balíček, Dřív než půjdu spát, Za zavřenými dveřmi.... a teď Žena v okně. Všechny tyto knihy mi přijdou poměrně dost podobné. Přesto je my čtenáři ale stále vyhledáváme a stále nás baví.

Lotka
16.07.2018 3 z 5

Chvílemi mi kniha připomínala Dívku ve vlaku, ale tahle byla napínavější a hlavní hrdinka né tak blbá.

Karolanda
14.07.2018

Za mě NE. Nevím jestli je to tím, že jsem ji četla po skvělém thrilleru V pasti lží, ale do knihy jsem se nemohla začíst minimálně do 2/3. Pak se to trochu hnulo a konec utekl. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, přišlo mi, že je to furt to samý dokola a radost jsem měla jedině z toho, že jsem ji konečně dočetla.

lucie2371
08.07.2018 5 z 5

Kniha je spíš takový oddechový thriller který vás ale nutí číst stále dál, jelikož se chcete dozvědět, jaká je skutečná pravda!
Knihu určitě doporučuji :)