Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1582 482

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

Karolanda
14.07.2018

Za mě NE. Nevím jestli je to tím, že jsem ji četla po skvělém thrilleru V pasti lží, ale do knihy jsem se nemohla začíst minimálně do 2/3. Pak se to trochu hnulo a konec utekl. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, přišlo mi, že je to furt to samý dokola a radost jsem měla jedině z toho, že jsem ji konečně dočetla.

lucie2371
08.07.2018 5 z 5

Kniha je spíš takový oddechový thriller který vás ale nutí číst stále dál, jelikož se chcete dozvědět, jaká je skutečná pravda!
Knihu určitě doporučuji :)

Countee
08.07.2018 4 z 5

Když jsem se začítala do prvních stránek, vzpomněla jsem si na jednu recenzi slečny, v níž tvrdila, že se od knihy nedalo odtrhnout. Po nějaké 50. straně jsem jí musela dát za pravdu. Kniha je čtivá, něco jsem prohlédla poměrně brzy, ovšem ten konec mě vážně nenapadl. Dle mého názoru mohl být konec zpracován trošku lépe, ale jako celek jsem knihu potřebovala emočně vstřebat. Určitě stojí za přečtení. :)

sanni_cch
05.07.2018

Ne. Ne a ne. Dej mi přijde jako zpatlaná blbost. Vůbec mne to nechytlo, nezaujalo. Na konci slibovaný velký zvrat, který mne osobně nijak neohromil. Už bych znovu nechtěla číst.

eiramka
04.07.2018 5 z 5

Nevím, jestli je to překladem (knihu jsem četla v angličtině), horší hodnocení mne překvapuje. Knihu jsem doslova zhltla za dva dny - nejde prostě odložit. Žena zavřená ve svém domě v New Yorku, s minimálním kontaktem s okolím, její den je rozdělen na sledování života za oknem, hraní šachů , internet. Kde je hranice mezi její fantazií, ovlivněnou léky a alkoholem a realitou? Krátké kapitoly, na konci každé nejde prostě přestat číst - napětí graduje, konec bravurní. Nedivím se, žepodle knihy točí film. Skvělé letní čtení !

momo01
03.07.2018 3 z 5

Asi jsem po delší době potřebovala trochu braku. A po přetrpění začátku, který byl nudný a zmatený mě to fakt bavilo.

Jupijow
02.07.2018 3 z 5

Jak už tady pár lidí psalo, asi se vám vybaví Dívka ve vlaku...no a za mě to tedy lichotka není...úvod se strašně táhne, pak se to trochu rozjele, ale závěr je zase plný klišé. Navíc všechny postavy jsou tak nepříjemné, že si vlastně oddechnete, když knihu dočtete a můžete sahnout po jiné.

Plaknel
30.06.2018 4 z 5

Kniha se mi nakonec líbila.
Nejdříve mi vadilo, jak je psaná a nemohla jsem se pořádně začíst. Po čtvrtině už to bylo lepší a nakonec se to rozjelo. Některé situace se dají předpokládat (s rodinou, babiLizzi, apod). Držet s hlavní hrdinkou krok v pití, snad ani nejde. Zvláštní, že snad ani nezvracela.

prcek19
21.06.2018 4 z 5

Dlouho sem se na knihu chystala a teď ji konečně dočetla..ze začátku to bylo moc zdlouhavé, po chvíli mi vadilo, jak pořád hlavní hrdinka pije..poté se to ale rozjelo, vyšlo najevo, co se přihodilo manželovi a dceři a nakonec odhalení o tom, jak to všechno bylo, což sem nečekala..knihu hodnotím pozitivně a doporučuji ji.

Breberuše
21.06.2018 4 z 5

Přečetla jsem si ji na doporučení. Musím uznat, že konec byl překvapivý, ale ne tak, jak jsem čekala. Čekala jsem něco trošku víc propracovaného. Něco, co vám vyrazí dech. Některé věci tam byly opravdu okaté a byly tam spíš proto, aby to sedělo do příběhu. Ale čtení to bylo dobré. Knížku doporučuji přečíst, ale určitě ne vícekrát, než jednou. Myslím si, že v této knížce jde opravdu jen a jen o překvapivý konec a nic jiného.

Flexa
21.06.2018 3 z 5

No tak tohle zas taková paráda nebyla. Jako ne že by to nebylo na závěr docela zajímavé. Ale od tohoto žánru bych čekal víc. ¨Konkurence je velmi silná a tento titul podle mého názoru je ze slabšího soudku. Příběh ze začátku nezajímavý, uprostřed průměr na závěr taky průměr, ikdyž šokující byl to ne že ne. Co se týče hvězdiček, kdyby byla možnost dvou a půl přemýšlel bych o ní. Ale za přečtení stojí, už jenom kvuli originálí myšlence. 56%

Aneleh
17.06.2018 4 z 5

Kniha má spád a napětí, je to opravdový thriller. Proč však ubírám jednu hvězdičku, je proto, že Anna je psycholožka, odbornice. Proto se mi nelíbí, že svoji nemoc nedokáže dostat víc pod kontrolu. Vadí mi její alkoholismus a nakonec, protože jsem milovnice koček, i to, jak málo se stará o svého čtyřnohého kamaráda, i když by se dalo říci, že to sem ani nepatří, přesto se mi to příčilo. Annino trauma zapříčiňuje, že není schopná vycházet z domu. Příčina jejího stavu a to, co prožívá, je skvěle popsáno a samotná zápletka určitě překvapující. I když na můj vkus je konec až příliš vleklý, když už tak nějak všichni víme, jak to asi skončí.

Januli
15.06.2018 3 z 5

Těšila jsem se, až si knihu přečtu. Pro mě zklamání, jak je již zmíněno v předchozím komentářích, tak podoba s dívkou ve vlaku tady je. Kniha neměla špatnou zápletku, jen začátek se dost táhl a závěr? Ten celkový dojem knihy nezachrání.

AngelA1
13.06.2018 4 z 5

Než jsem se do knihy začetla, trvalo mi to poměrně dlouho, neustále jsem jí odkládala a moc se mi do ní nechtělo. Od poloviny knihy jsem ale byla tak napnutá, že jsem ji za pár hodin dočetla, nedalo mi to....super.

TessaJean
13.06.2018 odpad!

Kniha mi hodně připomínala Dívku ve vlaku. Nedokázala jsem ji dočíst... nebavila mě..

ejerabko
12.06.2018 3 z 5

Od knihy jsem cekala vice... 2/3 knihy byly opravdu zdlouhave,popisne a bez akce... posledni 1/3 v mych ocich knihu zachranila... ovsem kniha jako celek mi v pameti urcite prilis dlouho nezustane :-/

Ivuska.09
12.06.2018

Obrovský boom spojený s knihou Žena v okně už je nejspíš za námi. Pro mě je to průměrná kniha, která má místy několik dobrých pasáží.

barusak1
10.06.2018 4 z 5

Ze začátku nic moc, ale ten konec. Pro mě super kniha

Dousabel
09.06.2018 4 z 5

Není to žádný nervydrásající thriller od první stránky, ale rozhodně je to čtivá kniha s poměrně napínavým koncem. Dobře vystihnutá psychologie Anniny postavy a boje s její fóbií. Jen ten merlot - na víno si po dočtení nemůžu ani vzpomenout :D

terezka1271
07.06.2018 4 z 5

Celkem dobrý, ale upřímně... čekala jsem víc.