Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1582 482

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

ivetts
07.06.2018 4 z 5

Je pravda, že občas se děj táhl, ale kniha mě moc bavila a konec byl naprosto strhující.

Lethania
05.06.2018 3 z 5

Konec jsem vůbec nečekala, což zachránilo celkový dojem knihy. Příběh se neskutečně táhl, bylo to pořád o tom samém. Nezávidím lidem, kteří trpí takovou fóbii. Kniha ale (svým způsobem) stojí za přečtení.

Kekik
04.06.2018 4 z 5

Důvod odloučení Anninyho manžela Eda a dcery Olivie je šílený. To rozhodně nechce nikdo zažít. A fóbie, kterou trpí Anna, musí být hrozná pro člověka.
Jedná se o celkem slušný thriller. Občas jsem tedy měla pocit, že děj stagnuje a nikam se neposouvá, ovšem pak vždy přišlo "něco".
Tak co myslíte, je Anna blázen nebo není ??? Já už to vím.

Anez710
04.06.2018 5 z 5

Skvělé od 200 stránky. Do té doby jsem to moc nechápala, konec ,,mile" překvapil v smyslu, že toto jsem opravdu nečekala.
Doporučuji.

MartulkaS
03.06.2018 2 z 5

Začátek knihy mě příliš neoslovil, Anna mi nebyla příliš sympatická, dobře utrpěla trauma, trpěla agorafobií (pro mě absolutně nepochopitelný stav), ale do toho alkoholismus, brání prášků hala bala, špatná hygiena, nepořádek, prostě ztracený případ, který se ani nesnaží se ze své situace nějak dostat (pravda, že moc důvodů k tomu ani neměla) . Postupně, ale kniha začíná být napínavá - je to co viděla opravdu blud nebo pravda? A konec, ten jsem opravdu nečekala, ale na mě to bylo možná až moc neuvěřitelné.

Heli20
03.06.2018 4 z 5

Chvíli mi trvalo se začíst a přiznám se, že ze začátkujsem dokonce i některá místa přeskakovala,ale konec je opravdu strhujcí a nečekaný!

sonča94
28.05.2018 4 z 5

Ze začátku je kniha na čtení těžká. Je potřeba se hodně soustředit. Dokonce u prvních pár stránek jsem se musela nutit do čtení. Ale překousala jsem se tím. Mám ráda a líp se mi čte, když má kniha krátké kapitoly což tohle tady nebyl problém. Napínavý děj při kterém se už domníváte jak to teda bylo ale nakonec se to vše přetočí o několik stupňů. Za mě skvělá kniha, kterou doporučuji si přečíst. Opravdu TOP THRILLER! Těším se na podzim jak to bude zfilmováno.

Ninjer
25.05.2018 4 z 5

Psycholožka je vězněm ve svém vlastním obrovitánském domově, protože po prožitém traumatu nedokáže vylézt ven. Z nudy pozoruje sousedy, a to by to nebyl knižní thriller, aby se v tak příhodně rozehrané situaci neodehrálo nějaké to drama.

Žena v okně si u mě získává body tím, že hlavní hrdinka je vášnivá cinefilka, a tak s nadšením mluví o různých noir filmech, thrillerech od Hitchcocka a dalších stylových stařešinách. Hned je navíc člověku jasné, že autor při psaní právě z těchto snímků čerpal, a to je mi sympatický.

K hrdince Anně Foxové jsem měl ovšem trochu ambivalentní vztah, protože na to, jak jí dobře jdou šachy, jsou její detektivní schopnosti dost chabé. Nejspíš to prostě nebyl autorův záměr, ale mě docela mrzelo, že tu nemáme nějakého geniálního detektiva nebo aspoň někoho, kdo není aspoň občas schopen zachovat chladnou hlavu. Místo toho je tu poměrně křehká (i vlivem své nemoci a alkoholismu) a chybující žena. Ale proč ne.

V knize je velký počet zvratů, ale bohužel jsem téměř všechny čekal. Nakonec mně to však ale tolik nevadilo, protože kniha je výborně napsaná. Je opravdu velice čtivá a ke konci, po odhalení jednoho velkého zvratu, se od ní skoro nedá odtrhnout.

Žena v okně nepředstavuje žádné geniální dílo, ale je to zatraceně zábavná a napínavá záležitost.

Osm knih, které prosí o zfilmování, z deseti.

Eviik16
17.05.2018 4 z 5

První třetina knihy lehce vleklá, ale ten konec!!! Ten byl strhující a nedalo se od knihy odpoutat

Devorah
16.05.2018 4 z 5

Co musím vyzdvihnout je styl, jakým je kniha napsána, lehce a svižně. Láká nás na široké spektrum psychických chorob, spousty litrů vína a také medikamentů. Hlavní postavou je psychicky labilní Anna, která se musí vypořádat se svým životem, závislostí na víně a lécích, než se rozhodne pustit do pátrání na vlastní pěst a dopátrat se pravdy. Tu nám ovšem autor dávkuje po malých kapkách, čím si stále udržuje naši pozornost a my se tak brodíme v neustálé nejistotě, co je pravda a co lež.
Nejedná se o žádné veledílo, román nepřichází s ničím objevným ani neotřelým, konec je mírně uspěchaný, ale i tak stojí za to této knize věnovat svůj čas a strávit s ní pár příjemných chvil.

Terrez93
12.05.2018 5 z 5

začátek sice nic moc, až jsem myslela, že to nedám.... ale pak? super!

Atalera
11.05.2018 3 z 5

Začátek takový nijaký. Konec knihy překvapil. Ale i tak to nestačilo na lepší hodnocení.

tak.normal
11.05.2018 3 z 5

Četlo se to hezky. Ale bylo to předvídatelné, ba přímo a úplně jasné.

St.Evelin
08.05.2018 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, bylo o ní slyšet snad všude. Jenže pak nebyl čas...a dobře pro mě. Utichl boom a já od knihy vlastně ani moc nečekala. První zhruba polovina knihy byla vlažná, takové nic moc, pak to začalo být zajímavé a závěr byl naprosto strhující a nečekaný. Hlavní hrdinky mi bylo velice líto a při dočítání knihy jsem si ani nedovedla představit, jakou bolestí si musela projít a žít s ní.
PS: Podobnost s Dívkou ve vlaku vidím také, ale nijak mi to ani nevadí, ani neuráží.

ivca7818
04.05.2018 3 z 5

Byla jsem na vážkách, zda knize přiřknout čtyři hvězdy, ale dle mého názoru toho není hodna. Prvních takřka sto stránek totiž byla taková nuda, že jsem měla co dělat, abych knihu neodložila. Až teprve poté se to zlomilo a z osamělé šmíračky se vyklubala svědkyně zamotané vraždy. Hodně to připomíná Dívku ve vlaku, autor si od Hawkingové de facto vypůjčil postavu osamělé trosky, která chlastá jako duha, okolní svět se o ni přestal zajímat a pro všechny je ztracený případ. Stejně jako v případě Dívky ve vlaku i Anna je svědkem vraždy, ale nikdo jí nevěří. Aby podobnost tolik nebila do očí, je Anna Foxová obětí strašlivých okolností, které ji připravily o rodinu a spustily u ní psychické problémy. K tomu přidejme rádoby šokující zjištění, že vrahem není vždycky "zahradník" a dostaneme do rukou koktejl detektivky a thrilleru. Že se z knihy stal hit na jednu stranu docela chápu, prostě teď frčí v tomto žánru vše ve stylu Dívky ve vlaku a Dřív než půjdu spát a začínající autor se tak zjevně snaží z toho vytěžit. Nezbývá než dodat, že se sice nejedná o "podmanivý thriller v hitchcockovském stylu", jak se nám snaží přebal knihy namluvit (že by kvůli tomu, že hlavní hrdinka se kouká na staré film noir a omílá si do kola hlášky z nich?), ale i tak se z toho vyklubalo vcelku uspokojivé čtení. Tři hvězdy.

Prateri
01.05.2018 4 z 5

Také se mi začátek knihy zdál trochu nudný, ale dobře bylo vytrvat. Také mi to připomínalo Dívku ve vlaku, ale to bylo jen tím vypitým alkoholem - ne mnou, ale paní Foxovou:-). Když už si byla Anna pachatelem jistá, tak všechno bylo úplně jinak a ten závěr - to stojí za přečtení Ženy v okně.

LenkaK666
30.04.2018 4 z 5

Přelouskat první půlku knihy byla dost otrava - divím se, že mě to neodradilo, ale potom to začalo lítat :-D Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a konec jsem dočítala někdy kolem druhé ranní a i přes to, že jsem šla druhý den do práce - musela jsem to dorazit. Konec mi vynahradil počáteční nudnou část a tak můžu říct, že se mi kniha líbila a bavila mě :)

sabina8042
26.04.2018 3 z 5

Tak jsem se na ni tesila a zklamani. Cekala jsem od toho vic. Dlooouho mi trvalo se zacist. Kniha me zacla bavit az nekde za pulkou, kde uz to pak teda trochu jelo. Zajimavy namet, ale kdybych ji necetla nic by se nestalo. :-)

Lenicka90
25.04.2018 2 z 5

Podle napsanych komentaru jsem cekala od knihy o moc vic a proto jsem mozna byla na cele care zklamana...byla to nuda od zacatku do konce,ani od pulky deje se pro me nic moc nezmenilo,porad jsem bojovala s tim,knihu odlozit. Oznaceni titulu bestseller si opravdu nezaslouzi.

mikika
24.04.2018 4 z 5

dobré, napínavé, pro znalce noirových filmů o hvězdičku víc.