Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1582 482

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

Miruš
06.02.2019 5 z 5

Kniha s obrovským rozjezdem, skvělá, doporučuji...

Alena1234
06.02.2019 4 z 5

Mě se kniha celkem líbila.Četla se rychle byla psychologicky propracovaná i napínavá.Trochu mi byla nesympatická hlavní postava.

katka9574
04.02.2019 5 z 5

Od začátku do konce paráda! Nenarazila jsem na jedinou nudnou pasáž, holt bez výpravy a popisů by román nebyl románem ;) Nenechte se odradit, Žena v okně je napsána výborně a napínavě, a já už se těším i na filmové zpracování.

tereza8
29.01.2019 5 z 5

Teda! Za mě paráda. Napínavé, akční. Kniha se četla sama. A nakonec to skončilo úplně jinak, než jsem si celou dobu myslela ;-)

kudrdlinka
24.01.2019 4 z 5

Já jsem knihu nečetla, ale poslouchala. Možná proto, že jsem u toho vařila, jsem se dostala přes ten začátek, který mě opravdu nebavil, byl zdlouhavý. Anna mi nebyla ani nijak sympatická. Ale časem se to změnilo a já jsem se na chvile s ní těšila. A změnil se i můj pohled na ni. Neměla to vůbec jednoduché, nikdo ji nevěřil, sama nevěděla co je pravda a co ne, utápěla se ve svých problémech (teda i v merolotu). Ke konci jsem už nemohla přestat poslouchat, musela jsem to dojet až na konec, který byl pro mě překvapivý. Je to dobrý psychothriller.
Audiokniha je hezky načtená, ale vadily mi dlouhé pauzy mezi poměrně krátkými kapitolami.

yetti09
17.01.2019 2 z 5

Za mě velmi depresivní čtení, měla jsem problém knihu dočíst.

doubax
13.01.2019 4 z 5

Za ten závěr přidávám ještě jednu hvězdičku, právě díky těm zdlouhavým popiskům jsem to viděla jako vlastníma očima...

Nofar197
11.01.2019 4 z 5

Vyborna kniha od zacatku az do konce. Nemohla jsem se odtrhnout.

Sarrya
05.01.2019 4 z 5

Trpím agorafobií, takže když jsem knihu viděla v novinkách, hned jsem ji koupila. Líbilo se mi to, ale první polovina knihy je trošku nuda, trvá to, než se začtete. V půlce knihy se to příjemně rozjede a pak už jsem měla problémy jít i na záchod, jak jsem se nemohla odtrhnout :D I když konec je tedy opravdu divný.. :D ale kniha určitě stojí za přečtení a doporučuji :)

Ketrin.TR
02.01.2019 4 z 5

Chvíli trvá než se člověk do knížky začte. Na druhou stranu těžký psychický stav hlavní postavy nejde nastínit jen v pár stránkách, takže delší vyprávění o pocitech Anny je důležité aby do její situace čtenář pořádně proniknul. Já místy pronikla až tak silně, že jsem začala dumat jak bych se s takovou fóbií třeba vyrovnala já. Pak se však příběh rozjede a hltáte jednu stránku za druhou, takže za mě fajn čtení!

biairicia
02.01.2019 1 z 5

Nuda, nuda, nuda. Do 3/4 je to pořád to samé dokola, jako na kolovrátku. Ani poslední čtvrtina to nezachranila :( Nebavilo mě to a díky tomu se mi to i blbě četlo. Už jsem se modlila ať to mam dočtené.

Acquenta
31.12.2018 4 z 5

Svým začátkem mě kniha malém odradila, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala a četla dál. V polovině to teprve nabralo ten správný spád a já nemohla přestat číst. Příběh Anny mi vhnal slzy do očí, zažítto, co ona, asi na tom budu psychicky stejně...konec jsem vůbec nečekala, dostalo mě to...

Ivka_77
29.12.2018 3 z 5

Za začátku mě kniha vůbec nebavila, trvalo dlouho než jsem se do ní začetla, ale pak už se to rozjelo a dostalo spád. Konec mě ale nijak nepřekvapil, tak nějak jsem to tušila.

pavpaz
29.12.2018 4 z 5

No, přiznám se, že začátek mě moc nebavil, tak prvních 100 stránek, moc jsem to nechápala a knihu jsem odložila. Ale nakonec jsem ji dala ještě šanci a dobře sem udělala. Děj se začal zajímavě rozvíjet.

Karfiól
26.12.2018 4 z 5

Nejprve mi trochu vadilo, než se celý děj rozjel, ale postupně bylo těžké nečíst dál, protože příběh mě doslova vtáhl. Hlavní postava byla originální a její pocity jsou dobře popsané. Jsem zvědavý na filmové zpracování.

miuk
20.12.2018 4 z 5

Přečteno za den, nepředvídatelné, zajímavý pohled na duševně nemocnou ženu, někdy mě až mrazilo z těch jejích stavů...

Kamilajznik
14.12.2018 5 z 5

Za me super kniha. Bavila me od zacatku do konce. Doporucuju!

Dela111
11.12.2018 4 z 5

Téma thrilleru není převratné a už vůbec ne nové. Přesto je tu něco jinak - hlavní hrdinka trpí strachem z otevřených prostor po určité traumatizující události. Hromady léků jsou pro ni nutností a dá se v tomto případě pochopit i to nadměrné popíjení červeného. Příběh je zkrátka uvěřitelný a v tom je jeho přitažlivost.
Thriller je výborně vystavěný, agorafobie je velmi dobře vylíčená, je tu přiměřená porce napětí a nakonec i nečekaný zvrat.

Jirulka
09.12.2018 2 z 5

Slabé, ze začátku nudné. Konec to jakžtakž zachránil

Sjuzana
04.12.2018 2 z 5

Bez napeti, momentu prekvapeni, nesympaticka hlavni postava, zaver mi taky dech nevyrazil. Knizka me vubec nebavila.