Srážka světů

Srážka světů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405142/bmid_srazka-svetu-AQR-405142.jpg 5 174 41

Závěrečný díl úspěšné série ze světa pohádek Velkolepé finále je tady! Brána mezi světy se otevřela a všechny postavy ze Země příběhů – hrdinové i padouši – mohou volně vstupovat do naší reality. Conner si myslí, že nic horšího se stát nemohlo. Ale jen do okamžiku, kdy zmizí Alex! Conner a jeho přátelé to bez ní nebudou mít jednoduché. Musí vybojovat tu největší bitvu na jejímž výsledku závisí vše. Osud a bezpečí těch, které milují, ale i mnohem víc. Dokážou vyhrát válku a obnovit rovnováhu a pořádek mezi lidským a pohádkovým světem?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Words Collide , 2017

slay_girl
08.01.2024

BOŽŽŽŽŽÍÍÍÍ

AlexandraBane
16.12.2023 5 z 5

Úžasné zakončení série. Celá série se skvělě čte a ubíhá pod rukama. Nemůžu jinak než doporučit dál!

milovnice_knih_
27.04.2023 5 z 5

Skvělé zakončení skvělé série.
Po dlouhé době jsem se vrátila k sérii Země příběhů, abych ji uzavřela a lepší konec jsem si přát nemohla. Jsem moc ráda, že jsem se opět setkala s mýma oblíbenýma postavama. I když se knížka už moc neodehrává v Zemi příběhů, tak je skvělá. Postavy jsou dokonalé, svět je boží, příběh skvělý a autorův styl psaní je úžasný - dobře se čte a stránky jen mizí pod rukama.
Určitě moc doporučuji !!!!!!

Péťa86
12.04.2023 5 z 5

Já jsem spokojená, jen mě zase trošku naštval otevřený konec, ale to tak nějak poslední dobou už bývá. Každopádně celá tato série má nádherné kouzlo a nadhled. Kdo má rád pohádky a fantasy, tak vřele doporučuji!

Josh
12.11.2022 4 z 5

A je to!!! Finále.... No, možná by bylo lepší sérii ukončit ve 3.-4.dílu a ponechat jí tak POHÁDKOVÉ kouzlo, spíše než psát pro určitý počet dílů, jakkoli na sebe navazují a mají určitý smysl, mj. hrdinové rostli z dětí v teenagery. Nové postavy, ponurost a složitost 5.-6.dílu už jsou totiž bližší DOSPĚLÁCKY hrubému sci-fi než dětské přívětivé fantazii. V každém případě vzájemný vztah sourozenců Connera a Alex a vztahy ostatních jsou zajímavým obrazem pro čtenáře, a to nejen dětského.

Nedá se ubrat talentu autora komplexně pokrýt všechny postavy od začátku do konce, sladit je v celé sérii a hlavně – dát příležitost čtenáři najít si své oblíbené hrdiny, postavy, pasáže, hlášky pro zábavu i zamyšlení. A co víc, ještě jako přidanou hodnotu rozvíjet čtenářovu vlastní fantazii až bude sám/sama číst originál knih s postavami – od Karkulky, přes Alenku až po mumie :o))

Astridka
24.10.2022 4 z 5

Díl se mi moc líbil.

Astridka
24.10.2022 4 z 5

Supr díl, ale předchozí byly lepší. Dokončení série se mi moc nelíbylo.:(

Pert
02.01.2022 odpad!

Víc v recenzi.

Knihomolka2812
27.10.2021 5 z 5

Tento a 3.díl jsou nejpovedenější z celé série. Moc jsem si čtení užila.

BarcaStell
21.07.2021

Super díl jen sem si ho spletla z předposledním ale nevadí moc se mi líbil a du číst další knihy od AUTORA ZEMI PŘÍBĚHŮ!

knihomolkaMist
29.04.2021 5 z 5

Proboha, proboha, proboha...
Tento díl mě totálně dostal. Byl skvělý jako všechny ostatní, ale to vědomí, že tímto příběh končí...
Neskutečně jsem si to užila. Jak tento díl, tak celou sérii.
Autor to dokázal zakončit velmi elegantně, i když jsem se konce po přečtení prologu trochu bála.
Všem tuto sérii vřele doporučuji a určitě to není poslední kniha, kterou si od Chrise přečtu :)

DK197
06.04.2021 4 z 5

E-KNIHA: Závěrečný díl doplňuje (alespoň za mě) spolu s 1. a 4. dílem trojici nejpodařenějších knih série. Pořadí lze libovolně zaměnit dle aktuální nálady. Je to opravdu dobré zakončení, kde se pořád něco děje. Několik linek příběhu navíc umožňuje, aby vše nezáleželo jen na dvojčatech. Příběh se splétá z několika rovin (včetně dobrého prologu a epilogu) a vytvoří něco skvělého. 4 a půl hvězdičky. Přičemž ten půl hvězdičkový rozdíl mezi tímto a 1., či 4. dílem je v tomto případě nepatrný. Směle se dejte do čtení.

SPOILER: Ale ten rozdíl tam je a to hned z několika důvodů. Mám pocit, že to autor trochu přehnal se snahou - všechno dobře dopadne. Míním tím linku Zlé královny, která se mi zdála nadbytečně dotažená, mohla zůstat tak, jak byla. Další problém mám se Žabákem, jehož vysvobození mi přišlo až absurdně jednoduché, potom co je zakletí do zrcadla popisováno jako nevratné. Linka s Artušem mi pro změnu přijde nedotažená. Vůbec se nedozvíme, jak to s ním a Alex dopadlo. Hlavně, že kvůli tomu Havran "musel umřít", aby měl autor volné pole. Trochu nenápadité vyřešení trojúhelníku, který stejně nakonec nikam nevrcholí. A nakonec Conner, coby spisovatel. Obecně proti prologu a epilogu nic nemám, naopak líbí se mi. Jen mi tam vadí jistá podivuhodnost. Z epilogu vyplývá, že Conner po poslední části Zemi příběhů nikdy nepřestal pohádkový svět navštěvovat. Přesto má Pohádkopolis, který dospělý Conner vydá stejný počet dílů jako Země příběhů. Chce mě autor přesvědčit, že po Srážce světů se v pohádkovém světě nestalo nic zajímavého, co by stálo za sepsání? Tomu se mi nějak nechce věřit. Proto pro mě v tomto ohledu budoucnost působí nepromyšleně. Což je škoda. Mohl alespoň naznačit názvy dalších dílů, ačkoli jejich obsah by nám zůstal třeba navěky utajen. Ale působilo by to líp.

Přes ty všechny mouchy - tohle se povedlo! Ještě jednou 4 a půl *.

Katie*
30.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Velice důstojné a povedené zakončení jedné série. Moc se mi zde líbila dějová linka s Medúzou a Žabákovou snahou dostat se pryč ze zrcadla. Užívala jsem si finální bitvu mezi Literární armádou a spojenci Connora a Alex. Líbilo se mi, jakým způsobem Connor zachránil Alex. A jsem moc ráda za to, že nám Colfer dal možnost v prologu a epilogu nahlédnout do budoucnosti a poodhalil, jak to s těmi našimi dvojčaty skončilo. Sice jsem poslednímu dílu dala o hvězdičku méně než tomu předchozímu, ale pořád jsem z něj nadšená.

Daniel09
20.12.2020 5 z 5

Skvělé zakončení neuvěřitelné fantasy série, kterou si hned v prvním díle zamilujete. Doporučuji číst od prvního dílu a nepřeskakovat, protože v každém díle se stane něco zajímavého a vy to nebudete vědět a budete si říkat, že to nedává smysl. Ale určitě DOPORUČUJI!!

roman9276
16.11.2020 5 z 5

Tohle byla opravdu nádhera. Díl od dílu mě příběh dvojčat bavil víc a víc. Už to nebylo úplně takový dětský jako první dva díly. Jasně, pořád jsou to pohádky, ale bylo to nádherný dobrodružství a já jsem si užil každou stránku. Skvěle zakončená série, Chris Colfer je neskutečnej vypravěč a já jsem rád, že jsem toho mohl být součástí. Za mě Matka Husa a Karkulka jsou bezkonkurenčně nejlepší a nejvtipnější postavy celý série, kdyby byl nějakej prequel o nich, tak okamžitě kupuju :D

amejzlík
15.11.2020 4 z 5

Epické zakončení této, mé zamilované, pohádkové série. Knihu jsem z rukou takřka neodložila a četla jsem ji jedním dechem. Poslední díl byl ,,nadupaný’’ akcí jak jen to šlo. Moc se těším, až tyto knihy budu jednou číst vlastním dětem před spaním. A ze srdce si přeji, aby si pohádku užily tak moc, jako já. O hvězdu méně dávám pouze za prolog a epilog. Tyto kapitoly mi totiž tak trochu pokazily mou představu o tom, jak hlavní hrdinové žijí dál...

DeKo1996
08.08.2020 5 z 5

Tak tohle byla BOMBA!!
Úžasný závěr celé série. Kniha byla super. Přečetla jsem ji během pár hodin na dva zátahy a to se mi u žádné knihy zatím nestalo.
Byla jsem hodně zvědavá, jak to celé dopadne a jestli to bude mít ten šťastný konec, jako z pohádky...
A musím říct, že jsem maximálně spokojená s tím, jak to skončilo.
Na jednu stranu jsem chtěla vědět, jak to dopadne, ale s každou další stránkou mi docházelo, že to je konec. Že už další dobrodružství Connera a Alex nebude..

BáraŠ23
23.07.2020 5 z 5

Právě jsem to dočetla. Říkala jsem si že to musím číst pomalu a měla jsem to přečtené za týden. Strašně hezky se to čte.

Macev
29.06.2020 3 z 5

Jako předchozí díl, zdá se mi už příliš kombinované a hodnotím jako nejslabší že série

LillyM.
18.05.2020 5 z 5

Každý příběh z této série má své kouzlo❤