Zelená míle

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181720/zelena-mile-181720.jpg 4.82762

Zelená míle

Vydáno · Beta-Dobrovský, Knižní klub

The Green Mile · 1996

Kniha Zelená míle

Maevie

Lituji čtenáře, kterým se toto dílo dostalo po částech. Zelená míle je mistrně napsaný román, kde dobro válčí se zlem, magie s lidským rozumem a kde každá stránka člověka emočně vyždímá. Je to smutná kniha, ale zatraceně dobrá.

Laylak

Uzasna kniha!

Ivan Kučera

Doják jak hovado. Darabontov film to ku koncu s citovým vydieraním diváka extra preháňal, to už bolo miestami až zverstvo. Ale, pravdupovediac, literárna predloha situáciu zneužíva rovnakým spôsobom a budete pri nej potrebovať celé balenie papierových vreckoviek. Možno je to od Kinga tak trošku svojím spôsobom hnusné (zlý, zlý chlapec), ale zas to znamená, že spisovateľ odviedol perfektnú, vynikajúcu práce. Pretože ak by blbo vystaval dobovú atmosféru, ak by napísal biedne dialógy, slabý príbeh a na dôvažok by neodkázal dostatočne šťavnato vykresliť postavy, tak by sa mohol vo finále pokúšať akokoľvek mohutne dojiť čitateľove slzy... nepodarilo by sa mu z neho dostať ani slzu. Lenže je to more sĺz, čiže je jasné, že svoju robotu odviedol skvele.

DredPitt

Na knihách S.Kinga jsem prožil své post/pubertální mládí. Coby adolescent jsem samozřejmě hltal téméř vše co zavánělo hutnou hororovou atmosférou. Civilnější mód, který nabízí tato kniha, je však neméně napínavý, nepostrádá tajemno a vede člověka k uvažování nad téměř metafyzickými otázkami, co je pravda a dobro ve své podstatě. Ukápnutá slza při četbě finální části je samozřejmostí.

Szekynka

Upřímně řečeno od Kinga jsem čekala malinko jiný styl. Tohle není úplně klasická „Kingovka“. Na příběhu si dal opravdu záležet, stejně jako na popisu jednotlivých charakterů, a to jak těch kladných, tak záporných. Díky barvitému vykreslení postav je příběh opravdu realistický. Psychologie, se kterou je zacházeno s vězni, absence empatie a silný příběh vytváří jedinečný příběh hrající na duši i nervy. Tento příběh domnělého vraha dvou děvčátek vás prostě vezme za srdce. Tak nějak je kniha kapitola sama o sobě – zkrátka propletenec několika osudů, které vám nenechají v klidu. Jsem ráda, že King vystoupil mimo svoji klasickou komfortní zónu hororů, nebyl by to on aby do knihy trochu tajemna a mystiky nezakomponoval, nicméně do tohohle příběhu se to hodilo a tím že se dokázal zaměřit na opravdu brilantní popis charakterů, vytvořil mistrovské dílo. Takže, kdo knihu nečetl měl by to napravit ????. Příběh Johna vás uhrane.

sarekaslukova

Jelikož jsem neviděla zatím film Zelená míle, tak jsem pouze tušila o čem by kniha mohla být o velkém černém vrahovi. Styl psaní mi velmi vyhovoval, kdy na začátku každé části bylo krátké shrnutí, takže i když jsem si a chvíli dala pauzu od čtení, tak mě to dostalo znova tam, kde jsem měla být.

wlado

King vie napísať aj román, ktorý sa nedá zaradiť ani medzi horory, ani medzi fantasy. Hlboký ľudský príbeh a odporúčam ho prečítať všetkým, ktorí trest smrti považujú za jediný správny trest v prípade "dokázaných" vrážd a znásilnení.

Markéta ♡

Jako první jsem viděla film a velmi nerada to říkám (píši), ale film byl mnohem lepší.
Kniha se týkala Coffeyho jen zlehka a zbytečných 1OO stran o myši.
Děj je krásný a na konci jsem samozřejmě brečela, protože život je prostě nefér a já věřím, že takových případů se stalo, bohužel, mnoho.
Každopádně kdo neviděl film, kniha je určitě super!