Zelená míle

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181720/zelena-mile-181720.jpg 4.82887
Série

Zelená míle

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Beta-Dobrovský, Knižní klub
Orig. název

The Green Mile, 1996

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (431)

Kniha Zelená míle

Přidat komentář
Kacorkaa
14. března

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla už jako puberťák.

B-artX
11. března

"Zabil je jejich společnou láskou. Tak je to každej den, každej den, na celým světě."

Přemýšlím o tom, že zařadím toto dílo do své top 10 knih, protože Zelenou míli jsme si užil neuvěřitelně. Napínavé, úsměvné, melancholické a na konci dojemné povídání o životě bachaře Paula a Johna Coffeyho. Slabomyslný obr, ale charakterově lidštější než všechny ostatní postavy je jednou z nejzajímavějších postav popkultury pozdních devadesátých let. Každou kapitolu jsem si užíval, ale ty s ním byly nejlepší. Na konci mě trošku mrzelo, že jsme se o něm nedozvěděli více, jenže to by pak nebylo o čem přemýšlet i po konci knihy, že? Díky Stevene. Moje třetí a zatím nejoblíbenější dílo od tohoto amerického génia napětí.

"Každý z nás musí umřít. Výjimky nejsou žádné. Je mi to zcela jasné, ale někdy, ach panebože, je Zelená míle tak dlouhá."

Maverick25
04. března

K této knize snad není potřeba komentář. Výborný příběh, skvěle napsaný. A navíc, výborně zpracovaný film ke knize. Jedna z mála velmi povedených adaptací.

Semiramidis
03. března

výborná kniha, kterou stojí za to si přečíst. . . .doporučuji

smardice
21. února

Dojemný, silný, nespravedlivý, smutný a tragický příběh z vězenského prostředí plný emocí. Kniha je stejně úžasná jako skvěle obsazený film, který jsem viděla několikrát a u kterého jsem vždy brečela jako želva.

andrea7191
13. února

Čteno už před časem, ale ani dnes kniha neztrácí na atraktivnosti, ba naopak.

michaela.97
10. února

Úžasná, napínavá knížka, která je úplně jiná než ty ostatní (od Kinga).
Možná by si ji měl každý za život přečíst. Je totiž lidská a zároveň bezcitná. Tak, jak bývá i život. Těším se na film.

brzda.
30. ledna

úžasná kniha, se skvělým koncem, od které jsem se nemohla odtrhnout.

1 ...