Zdravím tě, temnoto

Zdravím tě, temnoto https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125875/zdravim-te-temnoto-125875.jpg 4 269 56

Večer co večer usedá Paris Gibsonová k mikrofonu, aby v nočním rozhlasovém vysílání z texaského Austinu oslovila tisíce anonymních posluchačů. Jsou jejím spojením se světem a ona pro ně představuje přítelkyni, jíž se mohou svěřit se svým trápením i úspěchy. Příjemná setkávání v éteru se však změní v noční můru, když jí mužský hlas na druhém konci linky oznámí, že v nejbližších dvaasedmdesáti hodinách zavraždí mladou dívku a pak že se vypořádá přímo s Paris. Moderátorka ihned všechno sdělí policii a začne zoufalý závod s časem. Zdá se, že hrozba neznámého zabijáka bude pro Paris znamenat i hořkou cestu do minulosti, avšak na jejím konci možná čeká příslib nového začátku... ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hello, Darkness , 2003

haki34
27.03.2019 5 z 5

Pokračuju v knížkách oblíbené spisovatelky mé kolegyňky...a a i tuto mi vybrala dobře ;) napínavá, děj se sice odehrává jen v pár dnech, ale i tak se jí tam podařilo narvat opět vše - těžkou minulost, její následky pro budoucnost, vztah rodičů a dětí, revoltující pubertu, problém drog, sexu a alkoholu, sex mladistvých, porno...kriminál, a taky nějakou tu romantickou linku.
CO budu říkat - opět mně knížka strhla. odsýpala velice rychle, přečteno opět za 5 hodin intenzivního čtení...autorka mě lehce zmátla pachatelem - ale snažila se tedy opravdu slušně, podsouvat neustále nové možnosti a stopy, akorát jsem si pořád říkala, že ten první obětní beránek ma sice problémy, ale zřejmě to nebude on.... ;)
hrozný je celý příběh . taky jsem rodič, taky jsem si prošla pubertou, ale takový extrém, jak předváděli teenageři z knížky, to už je moc..hazard po všech stránkách..a proč ?? trocha adrenalinu ? k tomuhle vede svoje ovečky konzumní společnost ? oceňuji, že autorka více nerozváděla utrpení unesené dívky, i tak mi jí a jejich rodičů bylo víc než líto...Sanda Brown vás zkrátka umí zapojit... Knížky mi tak trochu připomínají Jefferyho Deavera (ten ale místo romantické linky vsune víc násilí, každopádně konce motá taky tak dramaticky ;)))

takže závěr : čte se dobře, Sandře to píše ... thrillery díky zapojení milostné linky spíše pro ženy, ale myslím, že zrovna tahle té romantiky neobsahovala až tolik, takže i chlapi by mohli..a vrhám se na další !

orinka3
05.03.2019 4 z 5

Zdařile vystavěný příběh, čtivý, napínavý s nezbytnými překážkami v lásce i rodině. Pachatel stále uniká, autorka nás přitom vede i do slepých uliček. Dobrá oddechovka na jedno odpoledne.

jankaander
21.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha

bekule
06.08.2018 3 z 5

Napínavé , překvapivý dramatický konec , jen ty hlavní postavy mě k srdci nepřirostly. Četla jsem od Sandry mnohem lepší.

DJANKA
01.08.2018 3 z 5

Příběhy Sandry Brownové se čtou sami a to platí i o této knížce. Mám ráda právě ty s detektivní zápletkou, okořeněné trochou romantiky. A to přesně tato knížka splňuje.

Szekynka
13.07.2018 4 z 5

Sandra je moje oblíbená autorka a přečetla jsem desítky jejích knih, nepřestane mě udivovat pestrost a rozsah jejích příběhů. Není to sice nejlepší Sandřino dílo, ale na špičku patří i tak. Kniha má spád, napětí, sexuální podtext a překvapení.

Na začátku mi přišlo, že je na „scéně“ až zbytečně moc postav, teď po dočtení rozumím, proč tomu tak bylo. Četla jsem tady v komentářích, že byl od začátku jasné, kdo je Valentino. No, nesouhlasím, autorka příběh zamotala a během knihy se nabízelo hned několik adeptů. Pravý Valentino, který mě zaskočil se zjevil až na posledních pár stránkách a bylo to opravdu PŘEKVÁPKO.

Ester71
24.11.2017 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Sandry Brown, co jsem četla.

ArwenAragorn
26.07.2017 4 z 5

Nebylo to tak špatné, ale nedávno jsem od autorky četla Závist a ta byla podstatně lepší. Jednu * proto ubírám.

shay
17.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která se dobře čte. Děj se zamotával a do konce nebylo nic úplně jasné. Pachatele jsem sice díky menším náznakům odhadla, přesto mě kniha bavila a přečetla jsem ji asi za dva dny.

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Detektivka s láskou v pozadí -Brownová nezklamala.

Michaela_
18.04.2017 3 z 5

Zdravím tě, temnoto je první knihou s detektivní zápletkou od Sandry Brown, kterou jsem četla. I přes prvopočáteční vleklost, větší počet postav a pocit, že každá druhá postava je sexuálním deviantem, se kniha četla lehce a cca od poloviny děj získává spád, pachatel není jednoznačný do poslední chvíle a kniha se celkově čte dobře.

EvikU.
06.04.2017 5 z 5

Znovu skvělá detektivka. Chápu, že z toho musí být vyděšená. Navíc má strach o svou mladší sestru. Doporučuji. ☺

moudivlacek
22.01.2017 5 z 5

Opět skvělý příběh detektivky od této autorky s prvky romantiky. Tato autorka mě ještě nikdy nezklamala. Ano, sice tady brzy znáte pachatele, ale stále si kladete otázku, jak na něj přijdou, jak ho usvědčí. Navíc vůbec není podezřelý, vedoucí vyšetřoval má více podezřelých, navíc má vrah před nimi náskok.
Je tu skvěle vylíčen chorý mozek vraha a na druhé straně hlavní hrdinové, co se snaží ho odhalit a přitom řešit i své velké soukromé problémy. Jde to vůbec dohromady? Ale jistě, ale za vše se platí. Milovala jsem Deana, a obdivovala ho, jak skvěle zvládl situaci se synem.
Takže tento příběh co? Doporučím. Přeji příjemnou četbu.

Frogy
10.11.2016 3 z 5

Fajn napínavá detektivka. Celkově je kniha velmi dobře čtivá.

kraslicanka
05.09.2016 5 z 5

kniha byla skvělá. měla jsem od začátku podezření na jednoho, kdo by mohl být vrah, nakonec jsem byla překvapená, že to byl někdo jiný :) ale bylo to napínavé.

jitvav
22.06.2016 3 z 5

Mám ráda knížky Sandry Brown. U téhle jsem se ze začátku nemohla začíst a zvyknout si na to velké množství postav. Od druhé půlky se od knihy nedalo odtrhnout a závěr je strhující, nečekaný.

stehlicek
17.03.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších, čtu ji už podruhé, i když vím, jak dopadne. Kniha má spád, nedá se odložit :-) Jedinou výtku si zaslouží překlad, který občas tahá za oči. Škoda. Jinak super kniha, doporučuji.

evin84
20.02.2016 5 z 5

Fajn knizka,dobre se cetla.

vlastus52
11.06.2015 5 z 5

Pěkná kniha, dobře se četla, napínavá i romantická dohromady. To mám ráda. :-))

Selinute
23.02.2015 5 z 5

Tak tato se Sandře opravdu povedla! Byla hodně dobrá.

Sandra Brown
americká, 1948
2016  87%Skryté zlo
2017  82%Pomsta
2018  77%Podraz
2007  85%Mrazivý chlad
2008  89%Skandál

Kniha Zdravím tě, temnoto je v