Zdravím tě, temnoto

Zdravím tě, temnoto https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125875/zdravim-te-temnoto-125875.jpg 4 269 56

Večer co večer usedá Paris Gibsonová k mikrofonu, aby v nočním rozhlasovém vysílání z texaského Austinu oslovila tisíce anonymních posluchačů. Jsou jejím spojením se světem a ona pro ně představuje přítelkyni, jíž se mohou svěřit se svým trápením i úspěchy. Příjemná setkávání v éteru se však změní v noční můru, když jí mužský hlas na druhém konci linky oznámí, že v nejbližších dvaasedmdesáti hodinách zavraždí mladou dívku a pak že se vypořádá přímo s Paris. Moderátorka ihned všechno sdělí policii a začne zoufalý závod s časem. Zdá se, že hrozba neznámého zabijáka bude pro Paris znamenat i hořkou cestu do minulosti, avšak na jejím konci možná čeká příslib nového začátku... ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Hello, Darkness , 2003

Babo
Babo
07.10.2023 5 z 5

Už je to několik let,co jsem něco četla od Sandry Brownové a i když jsem nezapomněla,že se mi vždy její knihy líbily,tak jsem mile překvapená,že je tomu stále tak.
Kniha se dobře čte, autorka udržuje čtenáře až do poslední chvíle v napětí a nejistotě. Určitě doporučuji.

Lvíček835
Lvíček835
11.05.2023 5 z 5

Čtivé napínavé nebezpečné a občas silně z vrácené tahle autorka zkrátka umí psát už ten název odpovídá že je to temné občas i drsné ale úžasné,jedna z nejlepších Sandry Brown co jsem zatím četla.

Květinka008
Květinka008
10.01.2023 5 z 5

Autorka napínavé romány zkrátka umí. Nemohla jsem se odtrhnout a dočítala do noci... Musím se přiznat, že jsem trochu šidila a za polovinou knihy koukla na konec, abych se mohla lépe soustředit na jednání jednotlivých postav. Ač to běžně nedělám, byla jsem ráda, protože bych netušila... Hvězda navíc i za vývoj postav v romantické dějové linii. Zkrátka všechno do sebe krásně zapadlo a to je pro mě důvod, že si knížku nechávám a za pár let se k ní ráda vrátím.

Kudík
Kudík
27.08.2022 4 z 5

Čtivé, napínavé, nebezpečné a občas silně zvrácené. Anotace mě dostatečně nepřipravila na to množství temnoty, které kniha ve výsledku obsahovala. Překvapením pro mě nebyla totožnost Valentina, i když se autorka snažila odvrátit pozornost dalšími směry, a ten trik na konci mě málem dostal. Ohledně povolání pachatele se mi líbilo poděkování v závěru s ničemným zaměstnancem. Tří postav mi bylo hodně líto, a to Toni Armstrongové, Jacka Donnera a Liz Douglasové, dále i oběti, kde jsem tento konec nečekala, ale doufala v její záchranu. Kdo se mi líbil nejvíc byl Lancy Ray Fisher alias Marvin Patterson, také jeden z možných únosců, ale já mu to jeho polepšení věřila a přála. Hlavní hrdinové (Paris a Dean) mi pro tentokrát nepřišli tak úchvatní, ale lidsky a nevratně chybující.

smardice
smardice
06.03.2022 5 z 5

Velmi čtivá, napínavá detektivka s prvky romantiky.

bezzink
bezzink
25.01.2022 3 z 5

Pro me zatim nejslabsi dil. Mozna je to prekladem, chybami v textu, to me dost rusilo. Pribeh byl zajimavy, ale tezko uveritelny. Ze by 16,17ti lety holky byly v podstate zkusene pornoherecky? Nejak mi to nesedi. Co se tyce zvratu, u Sandry jsem zvykla na vetsi soky.

Oli1104
Oli1104
28.12.2021 4 z 5

Moje prvni seznameni s autorkou. Jsem prijemne prekvapena, kniha byla ctiva, napinava. Rozhodne doporucuji dale.

cukrovka
cukrovka
29.05.2021 5 z 5

Velmi napínavý příběh. Oddechovka kde se mísí detektivní linka s romantikou, ale tentokrát ta detektivní převládá. Autorka nám předkládá několik možných pachatelů, ale toho pravého odhalí až v úplném závěru. Super čtení.

Inka8
Inka8
20.03.2021 5 z 5

Knihu jsem už dočetla a velmi se mi líbila, jako ostatně všechny tituly od Sandry Brown

koubinda
koubinda
15.01.2021 5 z 5

SKVĚLÁ KNIHA. DOPORUČUJI.

Višnička
Višnička
09.12.2020 5 z 5

Sandra Brown. Nic víc, nic míň, mám její knihy moc ráda.

jeny-v
jeny-v
17.10.2020 5 z 5

Na knihu jsem měla spadeno již delší dobu a musím přiznat, že splnila všechny mé čtenářské požadavky - napětí, temná minulost, spletitá zápletka i romantika. Paris Gibson, moderátorka rozhlasové stanice jednoho večera přijme výhružný telefonát, který obrátí život několika osobám. Kdo je tajemný Valentino? Do případu se pouští detektiv seržant Curtis s policejním psychologem Deanem Malloyem a počítačovým expertem Johnem Rondeauem. A pak se najde mrtvola. Podezřelých je dost - může to být Marvin, který uklízí ve studiu, či technik Stan, nebo zubař Brad, ale i úplně někdo jiný? Jakou úlohu v této situaci hraje mládež a jejich web stránka: Sex klub? Brown rozehrává velmi čtivý napínavý děj s překvapivým závěrem, který umí jen ona.

evincz
evincz
10.07.2020 5 z 5

Knížka se četla jedním dechem. Pěkně propletené. Do samého konce nevíte, kdo je vrah.... Dost dobré. Bylo to dobře promyšlené jak postavy, tak i děj.

Beruška1812
Beruška1812
15.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji :-)

petraj30
petraj30
26.03.2020 5 z 5

Velice zajímavý a napínavý příběh. Asi jako většina knih Sandry Brown.
Záliby mladé generace jsou zde skvěle popsány, ale musím napsat, že mě to jako rodiče děsí. Kdyby tohle prováděli moje děti.....myslím, že si každý domyslí, co chci říct. Tahle kniha vyšla v mých pubertálních letech, ale takhle se snad nechovali ani ti nejlehkomyslnější volnomyšlenkáři té doby. Dnes bych se tomu možná nedivila, ale z velké části je vina také rodičů - myslím, že tam byla názorná ukázka.
Musím napsat, že na vraha jsem měla jisté typy a nespletla jsem se. Myslím, že asi od poloviny to muselo každého napadnout, ale samotný motiv nebo spíš podnět, který ho k motivu vedl - to byla hodně silná káva.
Kniha byla naprosto skvělá a já se nemohla odtrhnout, taky si myslím, že by mohla působit jako takový odstrašující případ a měli by ho číst všechny dívky od 15 let povinně. Doporučuji.

georginaa
georginaa
06.10.2019 5 z 5

Tak tohle mělo napětí, strach a tajemství. Nejhorší je nevědět proč a bezmocnost. Nikdy nevíte co se komu honí v hlavě a proč právě ty....nebo kdokoliv jiný. Je úchylný myšlení zločinců, co za tím vším je. Ale stále jsou i dobří lidé, jen na ně narazit, aby pomohly. A to se stalo i Paris.

Laf
Laf
19.09.2019 5 z 5

Velmi povedená kniha. Až do samého konce jsem netušila, kdo je pachatel. Doporučuji :)

pingu1
pingu1
16.09.2019 5 z 5

Zatím jedna z nejlepších knih od Sandry Brown, kterou jsem četla. Napínavý děj, kniha měla spád, žádná bezduchá romance. Do posledních stránek jsem nevěděla, kdo je hlavní padouch... Můžu jen doporučit :-)

dr.romca
dr.romca
28.08.2019 5 z 5

Jedním slovem SKVĚLÁ.

stavinohova
stavinohova
13.07.2019 5 z 5

Kniha mela v posledni casti super spad ;) me se libila ;)

Sandra Brown
americká, 1948
2016  87%Skryté zlo
2017  82%Pomsta
2018  77%Podraz
2007  85%Mrazivý chlad
2008  89%Skandál

Kniha Zdravím tě, temnoto je v