Finále

Finále https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191902/bmid_nora-greyova-finale-X4h-191902.jpg 4 806 127

Nora Greyová série

< 4. díl

Zavržený série

4. díl

Nora si je svou láskou k Patchovi jistá víc než kdy předtím. I když z nich jejich rozdílný původ a osud může udělat nepřátele, Nora se k Patchovi nikdy nedokáže otočit zády. Nyní však musejí čelit dosud nejvážnější hrozbě. Překoná jejich láska širokou propast, která je dělí? Bude ještě možné znovu vybudovat to, co bylo zničeno? Nepřátelské strany jsou dané – ale na které z nich stojí Nora a na které Patch?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Finale , 2012

Denisa31
11.02.2019 4 z 5

Vůbec jsem nečekala, ze mě bude bavit celá série, ale je to tak. Doporučuji :)

janebeauty9860
03.02.2019 4 z 5

Dante mě překvapil. Hezký obrat děje.

Slugterra
15.09.2018 5 z 5

Může obsahovat spoliery:

Jedním slovem úžasné. Opravdu skvělé zakončení série.

Kniha byla úžasně napsaná se skvělou zápletkou, kterou jsem nedokázala předvídat, a která ve mně vzbuzovala spoustu emocí. Jednou jsem brečela poté se smála, nadávala nebo byla naštvaná. No prostě super :). Děj jsem nedokázala o prázdninách opustit na moc dlouhou dobu, takže když začala škola, tak to bylo peklo. A peklo bylo hlavně na školním výjezdě, na kterém nám učitelé zabavili batohy a řekli, že si smíme vzít věci, které se vlezou jen do dvou kil. Vzala jsem si oblečení, svačinu apod., jenže na knihu už nezbylo místo, takže musela zůstat v batohu :(. A z toho jsem byla opravu psychicky na nějakou dobu úplně mimo, ale v pořádku získala jsem ji zpátky, takže bylo všechno v naprostém pořádku. Díkybohu...

Děj mě velice zaujal, ani jsem nečekala, že tak moc. Zajímavé zápletky, popravdě jsem nevěřila, že to Nora s Patchem dotáhnou až dokonce, ale přece jenom to zvládli. Za to mají můj obdiv. Jak postavy, tak autorka. Postavy jsem hodnotila už v předešlých dílech, takže nemá pro mě moc smysl je znovu hodnotit. Stejně jsou stále skvělí. To se prostě nezmění. Jen je mi teda opravdu líto Scotta. Nechť odpočívá v pokoji. Byl to správný kluk.

Hodnocení: Super! Za mě rozhodně 5* a doporučení. Skvělé zakončení série a boží kniha. V budoucnu si sérii určitě přečtu znovu. Už se nemohu dočkat...

LadyHip
06.07.2018 5 z 5

Přidávám se k obdivným komentářům. Jak celá série, tak i poslední díl je skvělý. Zajímavé zvraty, silné postavy. Celou dobu jsem přemýšlela, v čem mě příběh Nory a Patche tak dostal. Je to tím, že je Patch padlý anděl a zamiloval se do Nory, která mu taky nedokáže odolat? Všechny románové postavy se milují do posledního dechu, tak čím je tenhle výjimkou? V čem je Patch tak jiný? A pak mi to došlo. To Nora. Díky ní je pro mě tenhle příběh tak jiný. Nora je silná, ale tak nějak jinak :) Sice má strach, je závislá na pomoci ostatních, ale jedná. A to celkem dost odvážně. A z vystrašené středoškolačky se stává osoba, se kterou si není radno zahrávat. Holka, která si poradí i s drogovou (ďáblotvorovou) závislostí...
Líbilo se mi, kolik prostoru dostali i jiní. Třeba Scott nebo i protivná Marcia. Bylo to úžasné čtení, určitě se k němu po čase vrátím.

Evka3814
01.07.2018 5 z 5

Tento díl jsem úplně hltala,jak jsem byla zvědavá na rozuzlení. Napínavé až do konce a samozřejmě sladka tečka na konec. Moc jsem si tuto sérii užila. Nemohu opomenout i moc povedené obálky které skvěle vystihují tuto sérii. Rozhodně doporučuji;)

Market116
20.05.2018 5 z 5

Jedním slovem nádhera. Poslední díl byl zkrátka nádherný. Opět mě příběh celou pohltil a já hltala stránku za stránkou.
Hodně věcí mě překvapilo...ale třeba Dante vůbec, věděla sem, že se mu nedá věřit a že to bude pěkný mizera a moc se mi líbilo, jak se s ním vypořádali. Závěrečná ,,bitva" byla taky skvělá...popravdě jsem se hrozně bála o Patche, ale nakonec to byl Scott, který to nezvládl...
Nora jako Nefilim mě také mile překvapila a myslím, že jako vůdkyně by se předvedla mnohem víc, kdyby měla čas. Ty chvilky Patche s Norou byly dokonalé, hrozně jsem si je oblíbila a moc jsem jim přála, aby spolu byli navěky ♥ A to, že Patch mohl cítit...byla taková třešnička na dortu :)
Tato série se právem stala další mojí nejoblíbenější, navždy si mě získala a určitě se k ní zase někdy vrátím. I přesto, že s koncem jsem velmi spokojená, budu vzpomínat a přemýšlet, jak by se příběh odehrával dál. Teď se totiž musím smířit s tím, že už je konec a budu doufat, že opět narazím na něco, tak úchvatného, leč s těží překonatelného. Tuto krásnou andělskou sérii mohu jen doporučit ♥ stojí za to

Fizulka71
29.03.2018 4 z 5

Vskutku grandiózní finále naprosto famózní série. Sérii jsem četla už třikrát, ale vždycky aspoň jednou za rok jí musím dát zase, je to prostě unikát. Žeru ty naprosto úžasný obálky, ta poslední u Finále přesně vystihuje děj, Nora vytahuje Patche, padlého anděla, z pekla. Závěr série vynikající, jen toho Scotta jsem tvrdě obrečela. S jeho smrtí jsem se ani po trojím přečtení ještě nesmířila...

chmelda212
07.03.2018 4 z 5

Celou sérii jsem přečetla takřka jedním dechem během pár dní, takže se mi jednotlivé díly slily v jeden příběh, který měl svůj rytmus a přestože je psaný v ich-formě, kterou moc nemusím, četlo se to dobře .. Příběh měl některé pomalejší pasáže, kterými jsem se musela prokousat, ale celkově se mi líbil (i když mi chvílema lezla Nora na nervy, ale to asi k postavě patří) Od prvního momentu jsem si oblíbila postavu Scotta, takže jsem závěr série malinko obrečela.

Maruš.D
20.02.2018 4 z 5

První kniha byla vcelku ucházející, úplně mě nenadchla, ale ani neodradila od čtení. Do druhého dílu jsem se musela docela nutit, chování Nory mne vážně vytáčelo, ale po přečtení 3. A 4. dílu jsem moc ráda, že jsem ve čtení pokračovala, děj byl napínavý, vzrušující, plný emocí a určitě Vás nenechá klidnými. Celkově tedy sérii hodnotím na tři a půl hvězdičky *** !!! :-)))

maya.mm
15.02.2018 5 z 5

Paradni serie,vubec by mi nevadilo pokracovani :)

wildXchos
07.02.2018 5 z 5

Kniha je naprosto dokonalá, oblíbil jsem si všechny hlavní postavy. Tahle série je snad nejlepší, co jsem kdy četl.

Gabulienka
25.01.2018 5 z 5

Seriu som zacala citat pred par rokmi, a cakala postupne dokial vyjde. No az po par rokoch som konecne zohnala i posledny knizny diel. Cela seria je zaujimavo pisana, i ked nie som uz ta pre koho bola urcena :( kazdopadne ani nie za tyzden som to mala precitane od zaciatku. I ked bol patch kedysi “zly” niet nad jeho a norin anjelsky pribeh :) u mna je to seria,ku ktorej sa rozhodne z nostalgickych spomienok isto vratim :)

keiko33
13.11.2017 5 z 5

Cela seria je uzasna, sice uz niesom cielova skupina, no precitana jednym dychom. Zatial najlepsia seria o anjeloch, ktoru som citala, mam rada autorkin styl pisania.

DéňaPéňa
26.10.2017 5 z 5

Tak sága přečtena. Nejvíc mě nadchnul první a druhý díl. Pak už mě začalo štvát, jak byla Nora vůči Patchovi odtažitá a jak si ho schválně držela od těla. Byli sice dobrou "agentskou a špionážní" dvojkou, ale co se týče jejich vztahu, sblížení a intimností, tak tam se prakticky nic nerozvinulo. Taky v úsecích, kde bych uvítala procítěnější pasáže, jsem měla kolikrát dojem, že Nora jede na autopilota. Jasně, Nora je drsná intelektuálka, která se měla vymknout ufňukaným ústředním hrdinkám, ale trošku se z toho "hrdinství" mohlo ubrat. Děj ságy byl pestrý, ale nemůžu se zbavit pocitu, že vztah Nory a Patche si zasloužil víc. Pořád ho něco přerušovalo, a i když konec dopadl dobře s vidinou, že ti dva si to konečně všechno vynahrazují, my už u toho nejsme. A já bych sakra uvítala, kdyby to tak bylo :)

TerezaMondeková
17.09.2017 5 z 5

Skvělé zakončení série. Romantika, láska, nebezpečí, napětí, překvapení a úžasný konec. Tak dobrý konec jsem ani nečekala. I slza na konci ukápla. K celé sérii se určitě znovu vrátím.

Sima890
04.09.2017 5 z 5

Válka se blíží... konec me hrozně rozbrecel...
A Marcie je největší mrcha na světě
Finále.. loučím se, ale v mém srdci je tahle sága napořád

Mellisek
21.08.2017 3 z 5

Poslední díl nebyl pojat špatně musím uznat, že to bylo propracované dobře co mě vadilo byl ten HERO complex co měl nejen Patch, ale hlavně Nora to je něco jak Twillight sága a hle po 4 dílech si použitelná Bello. :D Pardon , ale je to pravda. Měli to trochu rozvrhnout - ale to je prostě už jen nespokojenost čtenáře. Za mě mi strašně vadila Marcie - opět. A Vee - nehledě po zjištění tajemství Vee jsem si klepala na čelo, že to nedává smysl když přece může cítit Nefily atd. jakto ,že jí necejtí? Buď jsem to únavou nepřečetla nebo to tam nebylo i když možná přísahou?/
Jinak se mi série líbila nebylo to špatné počtení :)

Charley
07.08.2017 5 z 5

Chci jen říci, že Finále bylo Finále :D :D aneb líbilo se mi a je mi líto, že se se sérií loučím, ale jak jsem poznala u některých "nekonečných" sériích, které jsem měla také na začátku velmi ráda - méně je někdy více a tak se tahle podle mě loučí s úrovní. Těším se až si přečtu další knihy autorky :)

katkaq
02.08.2017 3 z 5

Tak já nevím jestli mám brečet nebo se radovat. Jak je možné, že ze sympatické hlavní hrdinky se ke konci stane hloupá a naprosto naivní holka, které by jste nejradši jednu vlepili. Přitom ostatní postavy jsou skvělé. Nevím, mám smíšené pocity. Scottův osud mě mrzí, protože mám pár adeptů, které bych zabila místo něj.

makynka911
25.07.2017 4 z 5

Další série knih, které by měly být nekonečné. Příběh Patche a Nory, ten jejich složitý postup napříč dějem, chvíle kdy si myslíte, že už konečně jim bude aspoň trošku přáno, a najednou zase nic. Miluji tyto příběhy a je mi opravdu líto, že tento skončil. Ale knihy jsou úžasné a moc ráda se k nim ještě vrátím.

láska napětí andělé

Becca Fitzpatrick