Finále

Finále https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191902/bmid_nora-greyova-finale-X4h-191902.jpg 4 806 127

Nora Greyová série

< 4. díl

Zavržený série

4. díl

Nora si je svou láskou k Patchovi jistá víc než kdy předtím. I když z nich jejich rozdílný původ a osud může udělat nepřátele, Nora se k Patchovi nikdy nedokáže otočit zády. Nyní však musejí čelit dosud nejvážnější hrozbě. Překoná jejich láska širokou propast, která je dělí? Bude ještě možné znovu vybudovat to, co bylo zničeno? Nepřátelské strany jsou dané – ale na které z nich stojí Nora a na které Patch?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Finale , 2012

Lenynek
26.01.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, pěkné zakončení série, ale konec byl takový vyhrocený a příliš "narychlo". Nemám ráda finish na 3 stránky. Čekala jsem nějaký hlubší vývoj, ale v závěru celé série opravdu hezké. :)

KateCullen
07.01.2013 4 z 5

Hezké zakončení, ale chyběla tomu taková ta třešnička na dortu. Nora s Patchem se stále za něčím honili, pořád něco vymýšleli a pro mě to nemělo takový šmrnc, jaký bych od posledního dílu očekávala.
SPOILER: Co se týče Nefilim, nevíme, co se s nimi stalo dál. Jestli někdo přežil, jak budou řešit otázku Chešvanu v dalších letech, kdo se postaví do čela... A s padlými anděli jsem trochu zmatená - znamená to tedy, že všichni zmizeli a na Zemi zůstal pouze Patch? Nebo se jich takhle osvobodilo víc?
Ale na druhou stranu, o překvapení se postarala Vee. Kdo by to byl čekal, že bude Nefil taky? A potom, jak Patch získal cit do těla...

Allegra
29.12.2012 3 z 5

Patch mě úpřímně dojal. V knize byly místa, jak slabší, tak i části, které mě nadchly. Těšila jsem se na válku a ono nic, pořád jen Nořino fňukání jen v méně častých intervalech (už jsem si zvykla). Vee a Nefilim? Už jsem skousla i horší věci ,ale toto mě naštvalo. A osud Scotta odmítám jakkoli komentovat (a to jsem si slibíla, že už nebudu mít v oblibě žádnou postavu, protože ji vždycky autor nechá zemřít.Ach jo ).
Sečteno potrženo: mezi dobrou knihou a odpadem je tenká hranice, jedině postavy Scotta a Patche podržely tuto knihu před pádem do zaprášených zákoutí mé knihovny a možná taky dokonalý přebal knihy.

padajicidvere
28.12.2012 2 z 5

Nora. Tak moc jsem se snažila s ní ztotožnit, až mi došlo, že to nikdy nepůjde, protože je to můj snad přesný opak. Jak se neustále ovládala, když ji Marcie nebo máma naštvala. Kdo by na to měl nervy, všechen ten vztek, ty poznámky vůči nim držet v sobě? Žádná průbojnost..jednoduše mě deptala. Patch. Nemohu si pomoct, ale proti němu nic nemám:D Je to zlatíčko..ten "zlej" kluk, kterého si snad každá zamiluje..slabota, ano, ale když mně to nevadí... Upřímně mi tu chyběl Nořina mamka a pak i Vee, jako by na ně během celé knihy narazila jen náhodou, nebo v nouzi. "Válka"? Slabá.. Někdo doletí s modrým mečem a snaží se zabít soupeře..a naopak. Pak jsem čekala, že by mohlo něco "vzplanout" mezi Norou a Dantem, trocha nevěry nikdy nikoho nezabila, že?:D S těžkým osudem Scotta, kterého jsem si oblíbila o hodně, se snad nikdy nesmířím. Vee jako nefil? Tak to už mi přijde přehnané. Autorka se snaží, aby nejlepší kamarádky nerozdělila ani smrtelnost, a tak jsou obě nesmrtelné...to snad ne. A moc mě potěšil závěr s Patchem a jeho "cítěním".

pikilo
15.12.2012 4 z 5

To mi chcete říct, že jsem přečetla celou sagu o tom jak je Nora největší fňukna a chudinka a nedočkám se žádného sexu?!!! No zas tak hrozny to není, ale tohle mě pěkně sejří. Někdy jsem měla chuť vyvraždit celé knižní ženské pokolení.

Daudalinka
11.12.2012 5 z 5

Kniha mě stejně jako předchozí díly naprosto vtáhla do sebe.Na konci jsem uronila slzu.Bude mi chybět Patch.Bude mi chybět Nora.A bude mi chybět i Vee protože mi neskutečným způsobem připomíná moji nejlepší kamarádku... Spoiler: Proč sakra Scott? : Kde byla ta scéna plná divokého sexu na kterého jsme se všichni tak strašně těšily?

ciniminisek
08.12.2012 5 z 5

Další výborně napsaný díl. Není nejlepší ani nejslabší ale stále dávám 5 hvězdiček. Po dlouhé době se mi líbilo i zakončení. Patch je prostě moje srdcovka. V tomto díle mě docela rozčilovala Nora ale nakonec se vše v dobré obrátilo.SPOILER : Škoda jen, že jsem se nedočkala toho žhavého sexu, když si s tou myšlenkou hrají dva díly. :-D

láska napětí andělé

Becca Fitzpatrick