Finále

Finále https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191902/bmid_nora-greyova-finale-X4h-191902.jpg 4 806 127

Nora Greyová série

< 4. díl

Zavržený série

4. díl

Nora si je svou láskou k Patchovi jistá víc než kdy předtím. I když z nich jejich rozdílný původ a osud může udělat nepřátele, Nora se k Patchovi nikdy nedokáže otočit zády. Nyní však musejí čelit dosud nejvážnější hrozbě. Překoná jejich láska širokou propast, která je dělí? Bude ještě možné znovu vybudovat to, co bylo zničeno? Nepřátelské strany jsou dané – ale na které z nich stojí Nora a na které Patch?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Finale , 2012

Roselunda 1928
27.06.2015 3 z 5

Tahle série byla úplně jiná než ty, které jsem četla předtím. Jiná ale neznamená lepší. Sice tam bylo pár překvapivých zvratů, ale nebyla jsem z té série "odvařená", četlo se mi to celkem dobře, ale neseděla jsem u ní osm hodin v kuse (ne, nehodnotím knihy podle toho, jak dlouho u ní sedím, to je jen nadsázka :D). Dokonce jsem si ji ani nevzala do školy, abych tam měla co číst, a to už je něco :D prostě mě to nechytlo dost, ale celkem fajn příběh. Scotta je mi fakt líto, oblíbila jsem si ho.
Tenhle díl byl asi nejlepší, takže 3,4*.
P.S.: Ta Patchova a Nořina Rozcházecí scéna byla dost trapná.

Hande
18.06.2015 odpad!

Nerada se snažím být kritická, avšak nedokáži pochopit Čtenáře, kteří nazývají tento brak jako "úžasnou sérii." U téhle knihy nemáte příležitost vyvrátit mé názory, neboť jsem četla všechny 4 díly. Umíte si představit, jak jsem se od prvního dílu snažila číst dál a doufala v jedinou zajímavou zápletku? Tohle je skutečně zase "román pro malé holčičky," které teprve začaly chodit s jedním malým adolescentem a myslí si, jak jsou velice zkušené ve vztazích, ale nikdo Vám milé dámičky neřekne, že tohle chování a ta "Vaše psychologie," Vám bude ve skutečném životě úplně k ničemu.

No vida, opět odbočuji- Moment však! Má vůbec smysl pokračovat a komentovat toto dílo? Myslím si, že ne. No přesto, zkusme to- Autorka asi byla v nějakém transu či kómatu, když psala toto "poutavé dílo," (Všímáte si té ironii? Žádná tam není! - Pouhá milosrdná lež.). Nemám ani trochu zájem projevit sentiment pro Čtenářky, které toto četly a mluvit "máte pravdu holky moje, přidávám se k Vám, tohle je božinkové dílo." Opravdu si myslíte, že Vám tyhle názory budou něčím prospěšné?

Například,vsadím se, že některé z Vás asi ani nečetly povinnou literární četbu nebo snad ano? Znáte snad populární anglické, španělské a italské spisovatele v době renesance a humanismu? Ne, že ano? Proč by také ano, dnešní doba Vás učí buďto číst tyhle braky naprosto o ničem, které Vás akorát zavedou do světa fantazie a Vy budete snít o neskutečně nádherném princi, jménem Patch, Padlém Anděli, který Vás vysvobodí, 50 odstínů šedi, napadlo mě, ne dělám si legraci, myslela jsem si, že vidím podobnost (asi tam přeci jen bude, že?). Nebo také jediné, co umíte je sedět u počítače a hrát The Sims...

Kritika nejen knihy, však že? Myslím si ale o názor více, že toto Vás alespoň uvítá do světa nehorázné a krásné, sluníčkem prosvícené Reality!

Opravdu pro kousek mladých lidí na tomto světě, kteří se k téhle sérii nějakým kouzlem nedostali, nečtěte to. Má osoba to četla a nejraději by se za to neznala. Kdo používá hlavu, asi si u čtení taky začne připadat jako malá puberťačka, co dostala svůj první polibek. Je to brak a ničím zajímavá kniha, co nic nenaučí, akorát z dětí dělá "hlupáky" - když to tak musím říci - a plní obsah jejich mozku nesmyslnosti. Uznávám trochu fantazie neuškodí, tohle je přehnané.

Julia_pt
31.05.2015 5 z 5

Úžasná série :) :* Jen mě trochu překvapilo, jak to se Scottem dopadlo :/

Laughtubbe
04.05.2015 4 z 5

Kniha nebyla tak poutavá jako předchozí tři díly. Občas jsem knihu musela odložit a také mě chvílemi nebavila. Ale ve výsledku jsem ráda,že vím jak to s Norou a Pachem dopadlo.

jitka7
29.04.2015 5 z 5

Dopadlo to naprosto skvěle :)) Kdo by nemiloval Patche.

little-dream
20.04.2015 5 z 5

Finále bylo úžasné :)
Sice mě bylo líto Scotta, ale jinak jsem ráda, jak to dopadlo.
Jestli autorka plánuje vydat ještě nějakou knížku, moc ráda si ji přečtu. :)

Kyta
11.04.2015 5 z 5

Tenhle díl byl, obzvlášť co se týče povah jednotlivých postav, asi nejlepší. Už to nepůsobilo tak nerozvážně a dětinsky, jak se mi zdálo u minulých dílů; spíše naopak. Mělo to spád, čtivost na správné úrovni a hlavně to umělo zaujmout!
Je však pravda, že mi tam některé dějové souvislosti neseděly. Moc se mi nezamlouval závěr knihy - ta svatba na konci mi k celé sérii prostě nešla. Smrt jedné z postav byla koneckonců zbytečná.
Musím ale říct, že mě tahle série neokouzlila tolik jako jiné. Knihy s touhle tématikou mě dost baví, jsou tady ovšem nějaká ta "ale"... Série byla propracovaná, promyšlená a tohle všechno, jenže mi tam stejně to "něco" chybělo. Některé knihy tetralogie opravdu stály za přečtení, ale jiné, resp. druhý díl, mě naopak moc nezaujal. Jsem ráda, že jí mám přečtenou a už bych se k ní asi nevrátila, ale každopádně nelituji jejího přečtení!

Beerushka
04.04.2015 4 z 5

z cele serie se mi tenhle dil zda nejslabsi a taky nechala autorka zemrit mou nejoblibenejsi postavu Scotta

ninuska1586
26.02.2015

Takže knihy všetky boli super nehovorím že nie, ale mám pár vecí, ktoré by som uričite mala vytknut lebo teraz som dočítala a rozmýšlam nad tým a nechápem... kniha super, všetko super, ale posledná kapitola a epilog mna moc neuspokojilo.... tieto postrehy obsahuju SPOILER::: .... takže.. prvá vec co mna napadlo, neviem či som mala nejaký zlý preklad, ale viacej razy bolo spomenuté, že Nore vadilo, ked jej povedali, že má zrzavé vlasy, hádala sa, že nemá... a potom nakonci bola časť kde sama o sebe povedala že má rudé vlasy.......... tak zrazu ich mala rudé a nevadilo jej to? ale tak to berem v potaz, že bol zlý preklad... dalšia vec... Vee milovala Scotta... bolo to tam celkom dost opísané jak keby bol jej osudová láska a po troch rokoch mala zrazu snubenca s ktorým mala svadbu? a Nora ho videla na svadbe prvý raz? chápem, že asi ju to už prešlo, ale viacej by bolo reálne, že sa berie Nora s Patchem a nie Vee s nejakým neznámým Gavinem... bolo tam opísané že Vee chcela, aby Nora chytila jej kyticu a Nora nakoniec odchádza ešte pred svadbou niekam s Patchom... trošku mi tam chýbali detaily... nakoniec som nepochopila, či teda bol ten sex alebo nie... lebo stále to tam bolo opisované ako keby ano a zrazu mi to prišlo ako keby nie.... Ďalšia vec... Dve knihy, možno aj tri boli o tom ako Norina mama stále zasahovala Nore do života, ale posledná kniha mi prišla jak keby sa na nu zabudlo a Nora si mohla chodit kam chcela, kedy chcela a s kým chcela.... moc som taktiež nepochopila ako sa Patch dostal z pekla, pretože Dante hovoril, že ho určite nepustil a potom tam zrazu Patch bol a povedal že nic neslubil lebo posadol Scotta? ale tak jak sa potom dostal von? ... A co sa stalo s Dabriu? vo všetkých knihach bola ako keby vedlajšia postava a zrazu len bojovala a nevieme čo sa stalo... a co mna najviac prekvapilo a nepochopila som bolo to, že hvorili že Nefilim su nesmrtelní a zrazu v epilogu je spomenuté že zostarnú lebo nesložili prisahu, ale že nevie sa ako to skončí, lebo zostarnu ale nezomrú.. dobrá kravina... to mi najviac vadilo... tak ked už sa hovorí, že Nefilim su nesmrtelní tak predsa nespomeniem len tak od veci na konci knihy že zostarnu lebo nesložili prísahu to malo byt povedané už dávno.... ale s odhladom na tieto veci to boli fakt super knihy... mám rada takuto tematiku a nikdy neriešim takéto veci, ale toto mna fakt zarazilo....

vikimi
02.02.2015 4 z 5

Dějová linie Scotta se mi vůbec nelíbila, nechápu, jak mohl chodit s Vee, když byl zabouchnutý - aspoň tak to působilo - do Nory.
Občas mi tam chyběly detaily, ale knížku jsem si rozhodně užila. Patch nezklamala.
Akorát ten konec, jakmile se tam vyskytují slova jako "věčnost" a "spolu", tak se mi to vyloženě příčí. Je to pro mě až moc idealistické.
Myslím, že se k celé sérii zase někdy ráda vrátím. ;)

*Pájuše*
18.01.2015 4 z 5

Dlouho očekávané vyvrcholení, které jsem si užila! :-) Je ale ostuda, že jsem se ke knize dostala až po roce a půl, kdy jsem na spoustu věcí zapomněla. Přesto musím říct, že Patch i Nora zůstali věrni svým povahám... Tady mi ale přišli dospělejší, za což dávám palec nahoru. ;-)
V knize se nicméně vyskytly chvíle, kdy jsem chtěla Noru pořádně plesknout, aby se vzpamatovala. Taky jsem zažila období, kdy jsem knihu odložila a nechtěla se na ni ani podívat. * SPOILER * bylo to hlavně kvůli ďáblotvoru, na kterém se Nora na chvilku stala závislou. Tohle bylo na mě trochu silný kafe. A to, co udělala Marcaille ke konci, o tom raději nemluvit! Takhle nějak si představuji totálně vyšinutýho šílence. Co mě ale moc mrzelo byla smrt Scotta. A co se týče Vee, větší šok jsem nemohla zažít! * KONEC SPOILERU *
Nelituji, že jsem se do téhle série tak říkajíc "zakousla" a nepustila. Tahle kniha je příjemnou tečkou za celou sérií. :-)

ivzu77
19.11.2014 5 z 5

Uuuuf, tak jsem to nyní dočetla a tedy MOC se mi celá tetralogie líbila. Jsem ráda, že LÁSKA je tak mocná. Vážně jsem si oblíbila Noru i Patche, Vee i Scotta. Nora na konci dospěla, vedla boj ( osobní i fyzický ) a vyhrála. Patch bude pro vždy v mé mysli ten SPRÁVNÝ PADLÝ ANDĚL. A ty obálky knih jsem si také zamilovala.
Autorce velké díky.

DajaF
14.11.2014 4 z 5

3,5* moc hezké zakončení série

Kristys13
05.11.2014 5 z 5

Budiž okouzlena (jako já) :)
Od prvního dílů jsem si od této tetralogie slibovala hodně a jsem nadšená, že jsem nebyla zklamaná.... Knihu jsem dočetla včera a už dnes si říkám, že mi něco chybí... Právě tohle čtení :)

(K)Belík
21.10.2014 5 z 5

Nádhera ani poslední díl mě nesklamal :)) ;)

angelbooks
04.10.2014 5 z 5

Předchozí díl jsem četla cca před 7 měsíci a tak, když jsem začínala číst tuto knihu, tak mi občas vypadávaly nějaké ty informace.
Je super, že ta válka trvala až do konce. Díky tomu jsem neměla potřebu knihu odložit.
Kniha se mi líbila asi stejně jako první díl, ale ani druhý a třetí díl nebyl špatný, to bych těm dílům neprávem křivdila.
Sice jsem měla pocit, že se do čtení knihy nutím, ale vždy když jsem šla číst a přečetla tak 3 stránky jsem se toho pocitu zbavila :D. Kniha mě vždy vtáhla do děje ( a odmítala mě pustit :D ).
Hodně je mi líto Scotta... Byl jednou z mých oblíbených postav. Ale hlavní je, že Vee je nakonec v pořádku :).
A že je v pořádku i Nora s Patchem :).
Knihu opravdu moc doporučuju :).

kasilka
22.09.2014 5 z 5

Cela serie se mne libila, davam pet hvezd :-)

Lentilka2
17.09.2014 5 z 5

Opravdu luxusní serie knih!!!! :P Konec naprosto skvělý!!! Strašně jsem si oblíbila Patche! Ale... Patche musí milovat každý!!! :D Doporučuji všem!!!! :)

Ankavi
11.09.2014 5 z 5

Skvělý vrchol celé série, škoda, že je již konec. Já osobně bych rozepsala více jiné aspekty příběhu (zejména ty vztahové) a naopak některé popsané části vynechala, ale jako celek je tato tetralogie strhující čtení s důstojným vyvrcholením v tomto díle.

Annie G.
06.09.2014

Úžasný konec série.Tato kniha byla asi nejlepší a na konci byla hodně napínavá. Doporučuji celou sérii a pokud váháte, NEVÁHEJTE. ;)

láska napětí andělé

Becca Fitzpatrick