Závan klíčovou dírkou

Závan klíčovou dírkou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452951/bmid_zavan-klicovou-dirkou-imy-452951.jpg 4 707 107

Závan klíčovou dírkou je bonusem, který završenou sérii rozšiřuje. Chronologicky se řadí mezi čtvrtý a pátý díl, tedy mezi knihy Čaroděj a sklo a Vlci z Cally, a čtenáři se zde znovu setkají s Rolandem z Gileadu a jeho ka-tet: Eddiem, Susannah, Jakem a Ochem. Při jejich putování po stezce Paprsku je zastihne prudká bouře, která je donutí nějakou...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Wind Through the Keyhole , 2012

kilometr
28.07.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,návrat ka-tet potěšil.Užíval jsem si každou stránku.95%.

geimz
18.07.2014 4 z 5

Popravde som čakal od tohto návratu k Rolandovi a jeho ka-tet, že s hlavnými postavami strávime aspoň väčšinu deja, preto ma celkom sklamalo, keď som sa dočítal, že ide o rozprávanie príbehov. Každopádne obidva príbehy (a rozprávanie príbehu v príbehu, to si len King môže dovoliť a nestratiť sa) sú zaujímavé, i keď ten so Zverodlakom a samotným mladým Rolandom je podstatne slabší než Závan klíčovou dírkou, ktorý je úžasný, magický a strhujúci. A konečne sme sa už stretli aj s tým Maerlynom :)

Jossie
28.05.2014 5 z 5

Opravdu povedený návrat k Temné věži, něco mezi pohádkou a hororem, přečetla jsem to jedním dechem.

dearkiki
21.04.2014 5 z 5

Poutavé, napínavé a vůbec skvělé. Celou dobu jsem malému Timovi držela palce, aby šťastně ukončil svůj úkol a zvolil nakonec správně. Náhodou se mi kniha dostala do ruky zrovna v době, kdy jsem dočítala Čaroděje a sklo, takže vyprávění naprosto přirozeně zapadlo na své místo a vyplnilo příjemně chvíli čekání, než se poutníci vydají na další cestu k Věži.

Etiopanka
08.03.2014 4 z 5

Kdo říká, že King napsal "pohádku" tak zjevně nezná Kinga. Dílko pouze obsahuje pohádkové prvky.

Kirtans
07.03.2014 5 z 5

Moc pěkné, příběh mě potěšil, lehce jsem se obávala co může ještě říci a po tomhle mi došlo, že Temná věž je možná nevyčerpatelný zdroj příběhů....

Ben Nevis
08.01.2014 5 z 5

Jsou tam sice tři příběhy, ale dva jsou jenom tenké slupky schovávající ten nejdůležitější - pohádku o statečném Timovi. Jsem ráda, že má King ještě stále k Rolandovi co říct (ale hlavně, že dokončil ságu, za to říkám díky). Potěšil mě návrat RF v roli pokušitele, který stejně jako obchodník v Nezbytných věcech dává cenné, ale otrávené dary.

Bohužel jsem si už nepamatovala důležité detaily (například jakým způsobem Roland zabil svoji matku), což mě u čtení rušilo. Příběh Sestřičky z Elurie je víc samostatný.

Lilith1
06.01.2014 5 z 5

Koho by nepotěšilo oživení postav, u kterých už nečekal že se s nimi setká v novém příběhu? Tentokrát víc pohádkovém, (přirovnala bych ho k Dračím očím), ale o nic méně napínavém. Milé překvapení, ale kvalit některých dílů Temné věže prostě dosáhnout nemůže, ovšem to ani nebyl autorův záměr, řekla bych.

Cibak
02.01.2014 5 z 5

Po delší době, krásné oživení světa Temné věže. Děkuji.

kolacky
30.12.2013 5 z 5

Nádherný doplněk k Temné věži...

horys
17.11.2013 5 z 5

Příběh v příběhu, v příběhu. Skvělé doplnění Temné věže a já říkám "díky Sai"!

Kodetka
24.10.2013 5 z 5

Více takových příběhů. King to prostě umí, i jeho "pohádky" mají šmrnc. Výborná kniha.

Lucien123
09.10.2013 4 z 5

Byl to opravdu svěží závan. Nechala jsem se zase chvilku unést do Středosvěta mladého Rolanda, který mě asi nikdy nepřestane fascinovat. Jsem též potěšena, že jsem se mohla seznámit blíže s Jamiem Rudorukým. Možná by měl King takových výletů zpět podniknout více, ale asi by pak vše ztratilo na svém nezaměnitelném kouzlu.

Neobee
06.10.2013 5 z 5

Na tuto knihu jsem se hodně těšila a nemohla jsem se dočkat, až vyjde. A nezklamala... Výborné... do příběhu Závan klíčovou dírkou jako bych se vžila, tak dobře se mi četl. Skvělá vsuvka mezi dvě knihy Temné věže. Doporučuji k přečtení...

viwalda
23.09.2013 5 z 5

Zajímavá kniha, pro mne místy jakoby dětské fantasy, které ovšem doplňuje kingovské krvavo, ala zaťatá sekyrka v hlavě..atd....skvělé dolplnění temné věže(v mém případě ještě do konce nedočtené)...

Jajulle
23.09.2013 5 z 5

Skvělá vsuvka mezi dva výborné příběhy a připomenutí Rolanda a jeho ka-tet.

Jančislava
21.08.2013 5 z 5

Tato kniha potěšila mé srce :-) mohla jsem se zase na chvilku vrátit k oblíbeným postavám. Jsem ráda, že vyšla a nevadila by mi další. Je toho ještě mnoho, co by se dalo vypravovat. Po přečtení jsem dostala chuť, přečíst si celou Temnou věž znovu. Příběhy v této knize se mi moc líbily. Jsem ráda, že ji mám mohu doporučit i těm, kteří Temnou věž nečetli.

borknagar
27.07.2013 3 z 5

Těžko se mi tato kniha hodnotí. Kdyby nevznikla, nic by se nedělo, ale tím, že byla napsána, potěšila mnohé fanoušky "Temné věže". Dvě "novely", tři příběhy v jednom..... říkám díky, ale další už prosím ne, nechme věž a Rolanda v klidu spát....

karinga
16.07.2013 5 z 5

Říkám díky sai Kingu.
„Říkáš pravdu?“ zašeptal Tim.
„Pravdu, jako že Želva drží svět.“
Stephen King: Závan klíčovou dírkou (s. 198

Dlouho očekávaný v pořadí osmý díl cyklu Temná věž, který ale patří někam mezi Čaroděje a sklo a Vlky z Cally... tedy by se dal označit jako Temná věž 4 a 1/2.Kniha je rozdělena do tří podčástí- tří samostatných příběhů. První a nejdůležitější informace - nejedená se o horor. Spíš o tři krásné příběhy a každý z nich trochu jiný. Jestli nějaký žánr v Temné věži dosud chyběl, tak to byla pohádka. Pohádka o statečném Timovi plná zázračných tvorů, bílé i černé magie a zmutovaných bahenních lidí se četla skoro sama. A až jednou budu mít děti, možná jim budu také číst Závan klíčovou dírkou. Potěšil mě, pokud se to tak dá vůbec říct, kouzelník Randall Flagg, který se objevil už v knihách Dračí oči, Svědectví a některých dílech Temné věže (především v tom prvním - Pistolník).
Kingovi se povedlo stvořit něco krásného s dobrým koncem. Dobrý konec je věc vzácná a je třeba ji hýčkat. Jen škoda, že ten konec přišel tak brzy. Kniha je totiž opravdu krátká.

fear
10.07.2013 5 z 5

Nezbývá mi než říct díky. Díky za tu možnost, znovu se na chvíli vrátit do toho kouzelného světa.