Zasnený Neznámy

Zasnený Neznámy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415681/bmid_zasneny-neznamy-eHk-415681.jpg 4 341 83

Uprostred púšte leží mesto, kde sa ľudia boja strašnejších vecí, ako je smrť. Kedysi z neho prúdili karavány naložené bohatstvom do celého známeho sveta. Pred dvesto rokmi sa jeho brány náhle zavreli a nikto netuší prečo. A čo je horšie, v jedno zimné popoludnie celý svet zabudol jeho pravé meno. A tak ho všetci volajú Nárek. Lazlo Neznámy sníva o záhade strateného mesta. Ostatní sa mu posmievajú, že žije s hlavou v oblakoch. Keď sa však legendárni bojovníci zo zabudnutého mesta zjavia pred bránami, Lazlov sen sa razom môže zmeniť v skutočnosť. Lenže prečo by si mali bojovníci vybrať práve jeho, aby zbavil ich mesto poslednej poškvrny? Veď je len sirota a pomocný knihovník. Lenže Lazlo strávil celý život zhromažďovaním všetkého, čo bolo kedy napísané o Náreku. Pozná príbehy, na ktoré sa dávno zabudlo, pozná minulosť, ktorá sa im vyparila a nebojí sa kráčať v ústrety budúcnosti, ktorej sa všetci obávajú. Nárek ťaží hlboká rana, ktorú v ľuďoch zanechali ich bohovia. A tí, ktorých všetci považujú za mŕtvych, ich po nociach mátajú, lebo zajtrajšky so sebou prinášajú len skazu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Strange the Dreamer , 2017

Klarsik3
14.09.2018 2 z 5

Za mě to bylo celkem zklamání.. Čekala jsem asi úplně něco jiného a nebo prostě jen mnohem víc.. Tak nádherná obálka a tak krásný název.. Prvních 150 stran se nic neděje ale vážnně vůbec nic se neděje až když dorazí delegace tak se začne něco dít a začíná to být zajímavé..Myslela jsem že mě to v tu chvíli už začně bavit... No nezačlo... Dočetla jsem to asi jen proto že jsem byla zvědavá na Thyona Nera jenže ten byl pořád stejně "záhadný" jako na začátku.. U téhle knihy vím že si jí podruhé nepřečtu

Airin
26.08.2018

Musím říct, že doslova první půlka knihy mě nebavila. Vůbec. Bylo zde až příliš zdlouhavého popisování naprosto o ničem, nudné pasáže o Lazlově dospívání, které by autorka mohla klidně vynechat a nahradit je akčnějšími scénami. Na druhou stranu je autorka vynalézavá. Vymyslela originální příběh. Od druhé půlky se příběh rozjel a já jsem byla zvědavá na další kapitolu. Kniha se četla i přes pár nedostatků dobře.

AllyKumari
30.06.2018

Knihu jsem četla v originální angličtině a tak doufám, že i čeští čtenáři budou moci ocenit lehkost, s jakou Laini Taylor píše. Pouze musím říci, že mne irituje způsob zakončení knihy. Protože vlastně vůbec zakončená není. A i když jde o počátek série, useknout scénu v polovině bez jakéhokoliv konce.... to se prostě nedělá a upřímně mi to přišlo poněkud laciné. To už se totiž pohybujeme na úrovni telenovel.