Záměna

Záměna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1303/bmid_zamena-lPi-1303.jpg 4 299 61

Jednovaječná dvojčata Gillian a Melina Lloydovy jsou si k nerozeznání podobná. Potřeštěnější z obou sester, Melinu, napadne zahrát si dávnou dětskou hru na záměny. Přesvědčí obezřetnější Gillian, aby na jeden večer zaujala její místo mediálního doprovodu astronauta a národního hrdiny plukovníka Christophera Harta. Gillian to láká, ale zpočátku odmítá. Podstoupila totiž umělé oplodnění a má obavy o svůj zdravotní stav. Nakonec stráví se sympatickým astronautem příjemný večer. Druhý den ji najdou brutálně zavražděnou ve vlastní posteli. Stěny ložnice jsou pokryty nápisy načmáranými její krví. Obviňují ji z milostného poměru s "Náčelníkem" Hartem. Náčelník i Melina cítí, že policejní vyšetřování neodhalilo vše. Proto společně pátrají na vlastní pěst. V případě je příliš mnoho záhadného, a tak nevěří nikomu. Ani státním orgánům, které se je pokoušejí chránit. S nasazením života vytrvale sledují stopu, která vede až ke Gillianině pokusu počít dítě... a ještě dál. Až na práh svatyně, v jejímž srdci megalomanský jedinec spřádá plány na ovládnutí světa... a čeká na Melinu, která má nahradit svou sestru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Switch , 2000

Szekynka
09.05.2018 4 z 5

Co říct? ….. Od dočtení knihy si rovnám v hlavě celý příběh.
Každopádně, asi mě nepřestane překvapovat rozmanitost knih, které vyšly z pera této autorky. SB mě prostě baví a její knihy nezklamaly.

U záměny jsem měla problém s oslovením „ Náčelníku“ – které i k hlavnímu hrdinovi vůbec nešlo. Jinak, ale bravurně vymyšlený příběh, originální , čtivě napsaný, překvapující a romantický. Jo, jo za mě povedené dílo!

orinka3
30.04.2018 3 z 5

Kniha psaná svižným stylem, dobře se čte. Téma o megalomanském magorovi není nijak originální, ale docela dobře zpracované. Mohlo by to být trošku méně pomotané (ta záměna), i tak jde o příjemnou četbu, která neurazí. Ale stačí jedenkrát přečíst, vracet se k tomu asi nikdo nebude. Do domácí knihovny leda snad na chatu.

tabaluga
18.04.2018 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, ale trochu mi vadilo, že od začátku nebylo jasné, že se sestry vyměnily.. Bylo to pořád psané jako kdyby zemřela Gillian a na konci se to najednou vysvětlilo.

Ivetaa
15.04.2018 2 z 5

Nebyla to moje první knížka od S. B., ale její čtení a hlavně dočtení mně moc "nešlo". Nemohla jsem se dostat nějak do děje, možná proto, že ho moc nebylo?

konicekbily
07.04.2018 4 z 5

Standardně výborný výkon autorky na hranici mezi kriminálním románem a čtením pro ženy s erotickým nádechem. Výborně se čte o dovolené, či volných dnech.

Světnadhlavou
23.03.2018 4 z 5

Výborná detektivka. Ikdyž člověk možná tušil, jak to dopadne, tak stejně nebyla nouze o pár překvapení. Knížka byla čtivá a napínavá už od začátku. Doporučuju.

Lemurka
21.03.2018 1 z 5

Zatím nejhorší kniha od autorky. Vadilo mi i příliš mnoho vykreslených postav. Na 200 stránce jsem přemýšlela, že knihu odložím, ještě jsem přečetla dalších 100 a pak už jen konec. Tak jsem byla znuděná, jak mě to nebavilo.

SelenaDemi428
19.03.2018 2 z 5

Zatím mě žádná kniha od Sandry Brown nezklamala. Tahle však ano. Podle anotace jsem se na knihu doopravdy těšila, bohužel jsem byla poněkud zklamaná. Příběh moc rozpletený, hlavní dějový obrat, který byl na konci, jsem věděla hned na začátku, protože to bylo celkem jasné. Prakticky nic moc zajímavého se pak nestalo, jen jsem sledovala, jak to všem dochází později než mně samotné. Celkem doopravdy zklamání.

Aknel26
14.03.2018 3 z 5

Moje první knížka od Sandry Brownové - a nedostavilo se ani zklamání ani nadšení. Kniha se lehce četla, ale nestrhla mě k horečnému spěchu, abych byla užuž u konce. Ačkoli byl příběh napínavý a propracovaný, nebyla jsem správně napnutá. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci a navíc mi přišla hloupá základní myšlenka. Jedna sestra přijede uprostřed noci k druhé, pokecají o vztazích, načež se jedna z nich zvedne a odjede? To by jí opravdu ta druhá nenabídla, ať přespí u ní na gauči, když jsou si tak strašně blízké?

Zdenda20
18.02.2018 3 z 5

Kniha pěkně psaná, ale zápletka již mnohokrát opakovaná. Pravděpodobně inspirace od jiného autora. Autorka píše lepší knihy, alespoň co jsem četl a dle mého názoru.

Illaa
31.01.2018 1 z 5

V devadesátých letech by tento příběh možná jako telenovela uspěl. Pro mě bohužel hrozně prvoplánové. Hlavní mužská postava je oslovována "Náčelník", záměna dvojčat už také byla v mnoho knihách a sekta, kterou vede zfanatizovaný vůdce, nebylo také úplně vhodně zvolené téma. Bohužel se mi opět potvrdilo, že knihy od Sandry Brown nejsou pro mě tou pravou volbou.

alnahu
16.10.2017 5 z 5

Skvělý, napínavý příběh od začátku ,až do konce. Příběh jednovaječných dvojčat rozvážné Gillian a odvážné Meliny, které si zahrály ,tak jako v dětství na záměnu, která se jedné z nich stane osudným. Druhá ze sester na vlastní pěst začne pátrat proč musela sestra zemřít a chystá se vrahovi pomstít. Příběh má zajímavou nepředvídatelnou a zvrácenou zápletku .Knihu doporučuji k přečtení.

Laf
24.09.2017 5 z 5

Skvěle napsané. Přečetla jsem to jedním dechem. Mohu každému jen doporučit.

hajrys
11.07.2017 5 z 5

Sandra Brown opět nezklamala. Čtivé, napínavé, překvapující.

jana3099
03.06.2017 4 z 5

Zajímavá kniha no a dost zapeklitá, vzhledem k tomu, že jde o příběh, kde hlavními postavami jsou jednovaječná dvojčata, moc dobře čtivá, napínavá, smutná.....

Michaela_
29.05.2017 4 z 5

Kniha obsahující nadčasové téma, které bude v určité míře stále aktuální. I když čtenář tuší, jak se věci mají, až do konce je stále na vážkách, zda tomu opravdu je.

moudivlacek
22.02.2017 5 z 5

Krásný příběh, ale děsivý zároveň. Bohužel mám pocit, že v poslední době takových podobných Gabrielů přibylo, ale zaplaťpánbůh za to, že i těch druhých, a doufám, že jich je více.
Začátek mě trochu zmátl v postavách, ale rychle jsem se zorientovala, pak jsem jen čekala, kdy se vše a jak provalí, úloha role mě šokovala.
Ještě štěstí, že to dobře dopadlo s Náčelníkem a Gillianou.
Tuto knihu mohu jen doporučit.

Tefnut
27.09.2016 4 z 5

Knížka se dobře četla. Na začátku jsem si myslela, že to bude klasický příběh, ale autorka překvapila svým zamotaným dějem. Nečekala jsem, že tato kniha může mít i mnohem hlubší kořeny než se na začátku vůbec zdálo a podle mě byla zajímavá jako i jiné knížky od této autorky, která umí psát příběhy. Za mě povedený příběh.

xindl007
21.08.2016 4 z 5

Knížka se opravdu četla dobře. Indiánského astronauta jsem autorce odpustila , bratra Gabriela rovněž. Přece nemůžou být hlavními hrdiny pořád dokola jen bohatí milionáři, kovbojové nebo angličtí šlechticové :)

ikul
01.07.2016 4 z 5

Po přečtení Závisti jsem s očekáváním dalšího pěkného čtení sáhla po Záměně. Kniha mě nezklamala, jen se to trošku táhlo, ale konec byl překvapující. Těším se na další román.