Zámek v oblacích

Zámek v oblacích https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375113/bmid_zamek-v-oblacich-0qP-375113.jpg 4 292 67

Vysoko ve švýcarských Alpách leží hotel, který již má nejlepší časy dávno za sebou. Ale když se na přelomu roku koná velkolepá oslava a přicházejí hosté z celého světa, sedmnáctiletá Fanny má stejně jako zbytek personálu plné ruce práce, aby všem hostům zajistila co nejlepší servis. Avšak jak postupně poznává, nic není takové, jak se zdá. Co se skrývá za sametovými závěsy? Vlastní žena ruského oligarchy skutečně legendární diamant? A proč ten hezký Tristan raději vylezl po fasádě, než aby šel po schodech? Fanny se brzy ocitá uprostřed život ohrožujícího dobrodružství, v němž nejen hrozí, že ztratí svou práci, ale i svoje srdce.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Wolkenschloss , 2017

anishta
30.12.2018 5 z 5

Gier je moje hodně oblíbená autorka a nemusí psát dlouhé série aby zaujala. Zámek v oblacích je hrozně milé čtení a dokážu si představit, že to budu číst každý rok na vánoce.

MayaBu
30.12.2018 5 z 5

Bylo to kouzelné a výborné, prostě jako všechny knihy Kerstin Gierové, které jsem dosud četla.
Mám dojem, že i kdyby tahle autorka napsala 400 stránkovou knihu o ničem, stejně by mě to bavilo, protože její styl psaní a styl humoru mě zkrátka neomrzí.
Jistě, něco podstatnějšího se začalo dít až kolem strany 100, velkou roli hrály náhody, ale stejně jsem si Zámek v oblacích užila a určitě si ho přečtu znovu.

simona8126
05.12.2018 5 z 5

Kerstin Gierová mě ještě nikdy nezklamala. Tušila jsem, že až vezmu do ruky Zámek v oblacích, dostane se mi příjemného a uklidňujícího příběhu s pěknou zimní a vánoční atmosférou. Nemýlila jsem se a v této době samých drastických Her o trůny a depresivních Trnitých řečí to obzvlášť oceňuji. Vůbec mi nevadilo, že dějově byla knížka poněkud slabší, předvídatelná a v mnoha ohledech přitažená za vlasy. Zámek, přesněji hotel, je čarovným a tajuplným místem plným skrytých chodeb a lahodných vůní, kam bych se rozhodně ráda někdy podívala. Hlavní hrdinka Fanny je (podobně jako Liv Silberová ze Stříbrných knih snů) sympatická a má smysl pro trefné ironické hlášky. Vtipem hýřila i kupa dětí, jimž Fanny musela dělat chůvu. Nejradši bych se vetřela mezi ně a stavěla s nimi sněhového draka nebo vymýšlela tajnou řeč jednorožců! Zámek v oblacích byl pro mě balzámem na duši a rozhodně ho doporučuji všem zasněným romantičkám. :-)

Purple7
28.11.2018 3 z 5

Po poslední dočtené knize jsem potřebovala něco nanejvýš milého, což Zámek v oblacích splňoval. Trochu mi chyběly nějaké výraznější nadpřirozené prvky, jak jsem u této autorky zvyklá, ale de facto jsem dostala to, co jsem očekávala. Četlo se to skoro samo, i když se akce rozjela až na samotný závěr. Ani mi nevadilo, že pár stránek bylo doslova o h****, a že to občas sklouzávalo do jednoduché romance. Ale co jsem úplně neocenila, tak docela dost nedovysvětlených událostí a nepochopitelných lidských jednání. Jaksi se nemůžu spokojit pouze s tím, že to byla náhoda a nadále zůstavá pár otazníků. Závěr překvapil jen napůl, padoucha jsem neodhadla, ale happy end čekal asi každý.

abilea
05.11.2018 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou, neznám autorku ani její ostatní knihy. Takže pro mě docela zjevení a překvapení. Moc se mi líbil příběh, vůbec mi nevadilo zdlouhavé vyprávění plné detailů. Dohromady to byl kouzelný příběh v hlavní roli s magickým zámkem, vykresleným jako živým organizmem. A zajímavá zápletka už byla jenom příjemným bonusem.

Pinklady
04.11.2018 5 z 5

Ano, lehce zdlouhavé vyprávění, to si řekne člověk asi po první polovině knihy, to ale nakonec krásně do sebe zapadne, jen co příběh dočtete. Opět mě autorka nezklamala :) Jen co jsem knihu dočetla, bylo mí líto, že už je konec.

akimamat
23.10.2018 4 z 5

Knížka je opravdu povedená, krásně se čte a děj krásně ubíhá, bohužel zápletka se odehrává na posledních asi 70 stránkách.