Časohrátky

Časohrátky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286319/bmid_casohratky-mLH-286319.jpg 5 295 47

Zámek a klíč série

Tyler a Kinsey Zámkovi nemají ani tušení o tom, že se zabitý protivník Lucas „Finta“ Caravaggio převtělil do jejich mladšího bratra Bódi. Finta tím získal možnost neomezeně se pohybovat po Klíčově. Tím je jeho bezohledná snaha nalézt klíč Omega a otevřít černé dveře téměř dovršena. Ale Tyler a Kinsey vlastní velmi mocný klíč, který dokáže odhalit všechna skrytá tajemství Klíčova otevřením průchodu do minulosti. Pro Zámkovy nastává čas přihlásit se k rodinnému odkazu a postavit se temnotě, číhající za černými dveřmi. Nepoučí-li se z rodinné historie, budou odsouzeni k jejímu opakování, a čas se krátí!... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Clockworks , 2012

fvalek
01.08.2020 5 z 5

I když po dramatických událostech konce Klíčů království je děj ohledně hlavní zápletky trošku slabší, tak mám tyhle vysvětlovací díly rád. Užíval jsme si pohled do historie a odhalení řady tajemství, která tenhle díl přinesl. Nicméně spousta záhad ještě zůstala a krásně se nám nakročilo na finále, které si teď dám o to raději.

Jsem moc rád, že se Kinsey zase vrátila do starých kolejí. Tyler se drží v příjemné rovině, kdy mi nevadí a oběma jim fandím. No a Bóďa, to je kapitola, těším se, co vyvede. V minulosti, jak jsem již psal, se mi líbí vysvětlené ohledně vzniku klíčů a Rendellovy party, ale pobavila mě i minulost Duncana... :D

Jak už jsem psal u minulého dílu, pokud někdo klíče vyrábí cíleně, proč proboha vznikají takové blbosti... ale to je prost takové pro zajímavost no. :)

jejda.majda
29.06.2020 5 z 5

Po rozvleklejším čtvrtém dílu jsem se vrhla na nadupaný pátý díl. Opět skvěle vymyšlený příběh, krásné ilustrace a zajímavý děj s nečekanými zvraty. Jsem maximálně natěšená, jak celý příběh dopadne a těším se na jeho dokončení v šestém dílu.

Mercatino
07.06.2020 5 z 5

Z celé série tento díl vyčnívá. Je to proto, že v tomto dílu čtenáři vyjde na světlo mnoho věcí, které byly nejasné a nerozpletené. S tímto dílem Zámek a Klíč dostává nový rozměr a posunuje tuto sérii ke hvězdám.

Morbidus
22.03.2020 5 z 5

V této části příběhu zapadnou střípky minulosti na to správné místo. Konečně se ukáže, odkud se klíče vzaly a jak díky jednomu blbému rozhodnutí Zlo proniklo na tento svět. Člověk by řekl, že tento díl série je takové ticho před bouří - ale opak je pravdou. Ve skutečnosti je smutnější a brutálnější než ty předchozí.
Přítomnosti si tentokrát tolik neužijeme, ale na druhou stranu - věci, které se v ní odehrají, jsou vpravdě zásadní. Damien hadra. Věci jsou dořešeny a se čtenář může v dalším svazku plně soustředit na Konec.

Lenka.Vílka
16.03.2020 5 z 5

"Our Legacy - While She Sleeps"

Vskutku svižné Časohrátky. A nejenom minulost byla zajímavá. Přítomnost mě bavila taky. Protože...

...malý Satan junior. Konečně se hezky ukázalo, že i v Bóďově těle si jde Finta drsně za svým. Au. Líbilo se mi, že konečně Kinsey našla odvahu udělat to, co měla udělat už dávno. A už jsem jenom doufala, že najdou skutečnou odvahu a vážně se přihlásí k rodinnému odkazu. Protože tik tak...klíč Omega.

A co se stalo v minulosti, jak to do sebe perfektně zapadlo. Všechno bylo prostě dokonalé.

SPOILER Mám takhle napsané postavy ráda. Div mi Luka nebylo líto! Tleskám! SPOILER

Představa, že u sebe nemám další díl je šílená. Mám... :)

MíšaS.
09.09.2019 4 z 5

Nebudu opakovat. Vše je napsáno v komentářích pode mnou. Super !! A teď šup na velké finále :)

Svica
29.07.2019 5 z 5

Nedá se říct nic jiného než WAU. Tohle je pecka. Celá série je naprostá bomba. Atmosféra z knihy přímo sálá a vy se sžijete s postavami ani nevíte jak. Chvíli se smějete, chvíli se bojíte a chvíli vůbec nevíte co se to stalo, ale je to super. Rozhodně stojí za to si to přečíst.

Arwen777
05.04.2019 5 z 5

Nevím, co jiného napsat, předchozí komentáře jsou trefné a výstižné. Já sama po přečtení tohoto dílu ještě víc žasnu, co dvojice Hill - Rodrigues dokázala vytvořit. Pro mě je to dokonalé dílo, spojení úžasného tajemného a napínavého příběhu a neuvěřitelně sugestivní kresby. Výrazy tváří a hlavně oči... neskutečné!
Tento díl opravdu hodně vysvětluje a zároveň, jak již jiný čtenář přede mnou podotkl, je poměrně smutný. Jak už to tak v životě bývá, některé nápady vedou k tragickým koncům, s jejichž následky se pak musí aktéři potýkat po celý život.
Těším se na poslední díl a zároveň mám chuť jeho přečtení oddálit. Nechci se rozloučit s tímto světem fantazie a krásných kreseb. A také se trochu bojím. Zvolil Hill happyend nebo zvítězí zlo?

Wojta777
21.01.2019 5 z 5

Už zbývá jen jeden díl a to finále! Jak já miluji tuto hexalogii. Předposlední díl se hlavně odehrával v minulosti, což nám doplňovalo a zacelovalo příběh. Vše teď do sebe zapadá a už mám všechny potřebné znalosti na přečtení posledního dílu. Tato série má vše, co by každý výborný komiks měl mít a mnohem více. Upřímně se mi do finále moc nechce, jelikož nechci skončit s touto skvělou komiksovou sérií. Zcela zasloužených 5 zamčených hvězdiček.

trudoš
24.11.2018 5 z 5

Tak se nám události konečně daly do souvislostí a historie rodiny Zámkových nabývá jasných obrysů. Vysvětlí se účel magických klíčů i jejich tajemný původ, včetně toho, co na Klíčově vůbec dělají a proč průběžně mizí a zase se objevují. Celé to přitom okouzlí nebývalou tvůrčí fantazií - a to jsem si myslel, že mě Joe Hill už nemůže ničím překvapit. Navíc si tím nepřímo otevřel vrátka pro nespočet dalších historek, které by jednou mohly v budoucnu přijít.
Ústřední dějová linka se ovšem posune jen nepatrně, jenže vzhledem k tomu, že k okraji útesu zbývá jen posledních pár krůčků, člověk ani nic jiného od předposledního dílu nečekal. Neznamená to však, že by vyprávění ztratilo prvek napětí, spíš naopak, a tak finále bude podle všeho skvělou hostinou pro hororové fanoušky.
Mrzí mě jen zásah českého nakladatele, který již podruhé přejmenoval jednu z hlavních postav, aby to celé ladilo do kontextu větných frází. Chápu úmysl, ale nic to nemění na faktu, že jsou mi podobné „opravy“ proti srsti.

Diabel
30.08.2018 5 z 5

Pátej díl v sobě nese napětí, vzrušení, zatajení dechu, ale i smutek. Celou tu sérii chcete vědět, co se stalo a proč. A tady se to konečně dozvíme... Není to sice úplný konec, ale z části už ano. Padl z toho na mě smutek, protože to, co se stalo, vzniklo úplně nevinně. Přiznám se, že tak blbej nápad jsem nečekal a už vůbec by mě nenapadlo, že přijde z rovna z téhle hlavy. Kromě toho hlavního je ale kniha plná i jiných zjištění a všechno konečně do sebe krásně zapadlo. Hill to vymyslel dobře. Ne dobře ne, přímo geniálně.
Kresba je stále úchvatná a všude vás doprovází prokleté pohledy... Dalo by se říct, že jeden pohled nestačí, je zapotřebí víc a víc... Chce nechtě tomu nakonec propadnete tak jako já a troufám si říct, že jako každej, kdo to četl.
Ještě bych dodal, že v sérii nebyl ani jeden díl pro mě ničím výrazně slabší. Něco třeba mělo pomalejší děj, ale nemůžu říct, že bych se nudil. To tady nepřipadá v úvahu. Spíš mě mrzí, že ty poslední tři díly jdou tak hopem a je tam toho až moc.
Jsem rád, že mám knihy doma a mohu se k nim vracet, protože to nejsou komiksy na jedno přečtení a jsem si jistej, že v tom hltaní stránky za stránkou, jsem určitě něco přeskočil. Nicméně - vzhůru za šestým dílem.

Moje hodnocení 9/10

evickakyticka
21.12.2017 5 z 5

Pecka díl. Minulost spojuje přítomnost, vše do sebe začíná zapadat. Nemůžu odtrhnout oči a už se třesu na závěr.

jarynek
16.11.2017 5 z 5

Po zběsilém tempu čtrtého dílu přichází zklidnění před předpokládanou bouří dílu finálního. Časohrátky ukazují historii vzniku klíčů (která nám dosud po kouscích byla servírována v přehledech klíčů na konci každého dílu) a dále vyprávějí příběh, jak a proč se z Finty stalo to, co se z něj stalo a jakou úlohu v tomto hrály jednotlivé postavy. Ačkoliv tempo polevilo, neznamená to, že by tento díl postrádal syrovost, krev, napětí, lásku. Zajímavé jsou některé paralely mezi současností a dřívější historií. Ačkoliv se zde setkáváme s tajemnem a kouzelnými klíči, připadá mi chování a vztahy hlavních hrdinů velmi uvěřitelné. A poslední díl? Nevím na koho si vsadit - Rufus, Duncan, Bóďův duch, ...?

Ingenír
21.11.2016 5 z 5

Nebudu nic měnit. Tato komiksová série je jedna z nejlepších, co jsem kdy četl a prohlížel. Některé kresby jsou skoro démonické a vždy v nich najdu další a další detail, umně schované někde v pozadí. Perfektní dialogy, temná atmosféra, láska sem tam trochu humoru - prostě paráda.

memphisz
15.11.2016 4 z 5

Díl, ve kterém se vysvětlí celá historie Klíčova a postav. Zvláště druhá polovina knihy je super, napínavá a temná.

kethy
05.10.2016 5 z 5

Sice jsem neměla moc času na čtení, ale když už jsem se do tohoto dílu pustila, nevěděla jsem, kdy to ukončit. Fascinující pohled do minulosti, nádherné prostředí, napětí, strach, láska a mnoho dalšího v tomto úchvatném příběhu. Monu jen vřele doporučit.

Pavo.Klima
09.07.2016 4 z 5

Časohrátky vysvětlující. Dost mne bavily dějinné paralely. Podobnost ve výrazech tváří hrdinů kdysi a dnes... Škoda však, že historie klíčů neukázala i další historické milníky, na které naráží soupis klíčů na konci téměř každého svazku. Děj během druhé světové války by jistě ukázal, proč dospělí nemají ke kouzlům přístup. A moje němčina je nevalná, tedy se mohu jen díky náznakům domnívat, co se stalo...

LordSnape
03.07.2016 4 z 5

Na Časohrátkách je příkladně vidět, že Joe Hill má vše moc hezky promyšlené. Rýpání se v minulosti, vysvětlení zásadních faktů ohledně klíčů a motivace hlavního záporáka mě moc bavila a dalo by se říct, že to v rámci celé série vůbec poprvé, co se mi tak líbily hned dva díly po sobě. Těším se na finále, ale kupovat si to nebudu, protože série jako celek až taková boma dle mě není i když je zatraceně hezky originální.

Sorrow
31.05.2016 5 z 5

Je až fascinující, jak má Hill všecko do detailu promyšlené. V tomto díle se konečně objasnila spousta věcí a všechno dává jasný smysl. Rodrigueze považuji za boha, opravdu se zlepšuje s každým dílem. V kresbách lze nalézt spoustu jemných, a přesto velmi důležitých detailů a jeho celostránkové kresby jsou opravdu nepřekonatelné. Obzvláště ta z Lukovo hlavy! Je to zkrátka komiks jak má být - nestačí jen číst, musíte se i dívat; a že ten pohled za to stojí!

Nýdnol
24.05.2016 4 z 5

Tenhle díl je pěkné maso, které se nebojí vrtat v minulosti.