Zakuti v oceli ekniha

Svět tvoří pustina, pustina zamořená chemickými, genetickými a radioaktivními jedy. Čtyři století po globální válce ji lidé chtějí zpět, potřebují víc zdrojů, surovin, víc prostoru k životu. Kromě zamoření jim v tom však brání pohrobci Staré války – postupně se rozpadající, ale stále aktivní autonomní bojové stroje a s časem degradující válečné umělé inteligence. Matyáš Sanders je technik, mechanik, jeho prací je chránit ostatní před útoky nebezpečných strojů. Ve své práci patří k nejlepším a na základě vlastních zkušeností věří, že se blíží den, kdy bude planeta opět patřit lidem. Jako mechanik jednotky profesionálních žoldnéřů poskytujících ochranu dálkovým obchodním konvojům k tomu může sám značnou měrou přispět. Ocel není ten nejodolnější materiál… Stroje by neměly zabíjet lidi…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320333/zakuti-v-oceli-gXc-320333.png 4.1213
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno (ekniha), Triton

Kniha Zakuti v oceli

specialista5

Paráda, celkem mi to připomnělo Poločas rozpadu od Kotlety. Což je naprosto úžasné postapo a tomuhle dávám stejné hodnocení.
Někteří zde psali, že to ze začátku dost rozvážné, pomalé, celé to mohlo být kratší. V porovnání s povídkami či dalšími knihami autora (třeba s Baklym) to je možná trochu rozvážnější, ale mně to naprosto vyhovovalo. Pokud mě příběh baví mám rád dlouhé knihy a tuto jsem přečetl za jeden večer a kousek následujícího propršeného dne. Když si čtenář prochází "rutinou" hlavního hrdiny, dost se s ním zžije a zajímá ho kde se co "už" stane.
Doporučuju, obzvláště tomu kdo má rád postapokalyptické světy.

P.S. nechápu kde pořád brali tolik kafe a mohli po něm spát

Sváťa3

Knihy pana Žambocha se mi moc líbí a příběhům o Koniášovi a Baklym jsem dal 5 hvězd. Jednou sem četl nlázor, že autor píše hezky ale stereotypně a uvědomil jsem si, že je to pravda. Na druhé straně se mi líbí popis osob a hlavních hrdinů, do kterých se dokážu uplně vžít.
K této knize: prvních 250 stran se stále opakovalo " Vstal jsem rádo a probudila mě vůně dobré kávy :)". "Navečer jsme zastavili a zabezpečili tábor." Druhá půlka byla již ok. Dokázal bych si celý příběh představit jako o hodně kračí povídku. Postavy v příběhu mě bavily, jako vždy. Souhlasím naprosto s ARWEN 777. Ve srovnání s ostatními knížkami autora dávám 3 hvězdy. Kdyby to nebylo, dle mého názoru, zbytečně natahované, dám klidně 5 hvězd.

mareksevc

začiatok trochu pomalší ale časom som sa do knihy dostal a od polovice už bolo čítanie velmi plynulé ,, inak mená postáv Knispel a Wittmann su zrejme inšpirované menami nemeckých tankových es z 2. svetovej vojny

Sirael440

Jsem nadšená, četlo se to jedním dechem. Domácnost stála, děti se radši naučily vařit...paráda. Doporučuji.

Arwen777

Knihy pana Žambocha mám ráda, obzvlášť Koniáše a Baklyho. Tak jsem se těšila i na tuto.
Krásný svět postapo, plný nečekaných, většinou vražedných překvapení. Umělá inteligence a bojující roboti, neohrožený hlavní hrdina, spousta zbraní, prostě vše na svém místě. Přesto se mi kniha nečetla moc dobře, první půlka byla zdlouhavá, dlouhá cesta se stále se opakujícími činnostmi a přehršel technických pojmů a specifikací (což zase může vyhovovat mužské části populace). Až ve druhé polovině se děj více rozeběhl a závěr byl skvělý.
Takže myšlenka a pointa dobrá, jen bych zkrátila a urychlila cestu...

vlkodlaq

Velmi dobré, nebál bych se použít slovo "vynikající". Trochu Terminátora, trochu Kulhánka, superstroj, hodně postapo, zamořená Pustina, roboti, UI, prostě paráda. Přes poměrně detailní technické popisy velmi čtivé, velmi spádné, řekl bych jedna z nejlepších Žambochových knih. Některé momenty byly silně předvídatelné, hlavní WOW momenty jsem tušil od poloviny knihy, ale nijak zvlášť mi to nevadilo, spíš jsem byl spokojen s potvrzením své předtuchy. Pokud máte rádi akční postapo, tady rozhodně nebudete zklamáni.
Pane Žambochu, děkuji a smekám, prosil bych pokračování, závěr k tomu přímo vybízí :)

moni3409
04.12.2019

Momentálně moje nejoblíbenější kniha vůbec (společně s knihou Ve službách klanu). Propracovaný svět, příběh nutící přemýšlet dopředu a zvažovat varianty, nakonec je všechno jinak, vracíte stránky, nevěříte, uvěříte, zklamání, ale obdiv k autorovi. Vymyslel svět se svými zákonitostmi, všeobecně známými pohledy na něj, charaktery postav a jejich motivace. Já osobně tuto knihu velmi doporučuji.

duben
16.09.2019

Zajímavě a poutavě napsaná vize apokalyptické budoucnosti. Překvapivě nečekané a dobré finální za končení. Moc příjemně se to četlo.

Tma
Tma