Krev elfů

Krev elfů https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30482/bmid_krev-elfu-Jqe-30482.jpg 5 4928 436

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

První část ságy o Zaklínači. Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa. Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Krew elfów , 1994

martineknatasa
20.03.2020 3 z 5

Kniha se dobře čte a neurazí. Zkusím další díl.

Kalgrim
16.03.2020 5 z 5

První díl románu. Je to trochu pomalejší rozjezd do naprosto skvělé pentalogie. Objevuje se zde spousta zajímavých nových postav jako třeba Triss, Shani nebo Vesemir a ostatní zaklínači, ale i staří známí jako Marigold nebo Yarpen

evineckY
16.03.2020 5 z 5

Balvan. Co? Och ty drzá kozo! Balvan. Já ti ukážu balvana ! ku...

kktnk
11.03.2020 3 z 5

Po uspechu serialu jsem si rikal, ze musim doplnit tu letitou mezeru, kdyz to vsichni kamaradi davno cetli. Pravda, davno, tudiz jako kluci. A bude to asi jedna z tech, ktere jsem mel cist taky v tom veku. Dneska uz mi to pripada jako hodne prumerna fantasy. Asi bych to pripodobnil k Riftwar saze, asi by mi taky prisla slaba, kdybych ji cetl dnes, ale tehda jsem to bastil.

pavla.ba
09.03.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila! Dobře se čte, svět je vykreslen do detailů, na další díl se těšíte, protože chcete vědět další informace, především o Ciri a její magii (tak to mám třeba já), ale některé pasáže jsem skoro chtěla přeskočit, byly až moc zdlouhavé, spíš se zde popisovalo, než vyprávělo. I přesto ale knížku doporučuji :)

kikikrat
05.03.2020 5 z 5

Říkala jsem si jestli mě může ten román bavit jako povídky a on mě bavil možná i o trochu víc. Některé věci konečně začali dávat smysl. Děj plynul a bylo pořád proč číst dál. Části s Ciri jsou velice vtipné a s Geraltem velice mlčenlivé a úderné. Líbí se mi jak je každá postava jiná a že mi přijde jako kdybych každého dobře znala. Líbí se mi i ten pochmurný svět a vysvětlení války nebo kouzel. Jediný problém mám se jmény. Těším se na další díl na to co nového přinese...

Eillen
02.03.2020 5 z 5

První románová kniha ze světa Zaklínače za mnou. Doufám, že i pokračování mě chytnou tak, jako první díl.
Scéna, která někomu připadala nudná a přerušující rozběhnutý děj - tedy rozprava králů - se mi líbila asi ze všeho nejvíc. Já prostě politikaření miluji a tady to bylo napsáno tak lehce.
Prozatím co se týká postav, tak mi nesedí Triss. V seriálu na mě působila mile, ale tady jsem měla pocit, že tzv. "sežrala Šalamounovo hovno" a kdykoliv měla své proslovy, musela jsem se nutit je dočíst a nepřeskakovat. Ale co, v každé knize objeví postava, co ne každému sedne...

EvaXxX
23.02.2020 3 z 5

Bohužel, zatím nejslabší kniha..
Je tam až moc politiky :(

MinaHawke
18.02.2020 5 z 5

Zaklínače miluju, ať už v podobě knižní, herní nebo filmové (seriálové). A první díl ságy mě do sebe tak vcucnul, že musím pokračovat ve čtení. Líbily se mi pasáže s Ciri a Yennefer.

Murphy722
13.02.2020 4 z 5

Tu jednu hvězdičku nedávám do celkového počtu záměrně. Na panu Sapkowskému mne nejvíce štve to, že příliš okecává nepotřebné věci, které zpomalují bezvadně rozeběhnutý děj. Například střetnutí a rozprava králů, nad nastalou politickou a válečnou situací. Tuhle pasáž jsem četl se skřípěním zubů. Ono se není čemu divit, stejné postupy psání a politikaření drží i ve své husitské trilogii.
Jinak si nejde na nic stěžovat, postavy prokreslené a živé, děj napínavý až hmatatelný. Slibný začátek celé zaklínačské ságy.
(Četl jsem poněkolikáté s větším odstupem času.)

Lolila
07.02.2020 5 z 5

Výborné fantasy. Úžasný svet vytvorený z ľudí, mágov, elfov, zaklínačov a ďalších fantasy postáv. Dej v tejto časti nie je veľmi akčný, ale spisovateľ vytvoril viac zápletiek. Časti, kde Ciri postupne trávi čas s čarodejnicami, boli veľmi zaujímavé.:-)
Do deja sú tiež zahrnuté problémy súčasnej doby, napr. vyrubovanie lesov, vyhynutia zvierat a mnoho ďalších. Aj keď je séria označená ako 1., odporúčam prečítať najskôr poviedky.

Fengr
05.02.2020 5 z 5

Nemůžu najít vhodná slova, jak bych všechny svoje pocity chtěl vyjádřit. Neskutečně se mně tento svět vpil, zahrabal, v tísnil pod kůži a tento první román to ještě několikanásobně utužil.
Informace o magii, celkovém světě, Ciri, .... všechno to žeru.

Tahle knižní série mne chytla a po zbytek života už nikdy nepustí.

Katzco
04.02.2020 5 z 5

Jako čtenář a jako hráč zaklinače miluju, do čtení se vložíte a už nemůžete přestat.

Karcoolka2210
02.02.2020 5 z 5

Dobre to pokračuje. Zamotáva sa to, vyvstávajú mnohé otázky, na ktoré nemáme zatiaľ odpovede. Ciri je na roztrhanie, všetci ju hľadajú, no každý z iných dôvodov. Nuž, zaujímavé je to, veru, zaujímavé. Takže ideme ďalej :)

ZuzikBubu
01.02.2020 4 z 5

Mé první čtení od Sapkowskyho, můj první střet se Zaklínačem...
Velké množství postav, které je ze začátku obtížné si přiřadit, také velké množství království, které je pro bez mapky těžké si v hlavě vykreslit... Nazvala bych to úvodem do dané země plné čarodějů, zaklínačů, nestvůr, králů, lapků, trpaslíků, elfů, ... úvode do druhu magie a jejího používání... úvodem do politikařského pletichaření, kterého je tu opravdu dost..
Autorův styl psaní je velmi osobitý, zprvu pro mě těžké na orientaci (kdo vlastně mluví, vypráví se zrovna sen nebo myšlenky atd.), ale je to opravdu dobré, prostě zaklínačské a své. Autor nic zbytečně nevysvětluje, předpokládám, že v průběhu celé série se to důležité dozvíme. Je tu tedy mnoho otazníků, co bylo a jak a proč a kdo a kde a s kým.. Díky rozčlenění na dlouhé kapitoly přerušované někdy v krátkých (pár vět) jindy v dlouhých intervalech děj plyne, vnesení informací k dané kapitole skrze počáteční úryvky knih a dokumentů jsou zajímavé a beru to jako velmi dobrý nápad a další zdroj o vyprávěné fantasy zemi.
Povedené dílo, těším se na další!

Mystifica
30.01.2020 2 z 5

Jedná se v sérii o první souvislý text, takže věci dávají občas větší smysl. Opět jde o jednoduše napsanou knížku, občas mi ale připadá, že autor vidí rozdělení inteligence čtenářstva (či možná lidstva) dost extrapolovaně. Na knížce byla poměrně unavující část ohledně politického vyjednávání, množství postav a zemí je až příliš velké, aby se v tom dalo rozumně orientovat, ale to je podobné ve všech fantasy tohoto druhu... Obecně bych knížku zhodnotila jako dobrou oddechovku.

YenMaja
28.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha.

anishta
27.01.2020 5 z 5

Sice tady na mě bylo až moc intrik, pletichaření a politiky, ale i tak jsem si to užila. Nejvíce mě teda bavil asi pohled Ciri, ale je to dobrý, uvidíme co bude dál.

pavlina6482
18.01.2020 5 z 5

Super :)

Zuzaček22
17.01.2020 5 z 5

Skvělé čtení.nemuzu se dočkat az se pustím do dalšího dílu.