Posledné želanie

Posledné želanie https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269265/bmid_zaklinac-i-posledne-zelanie-269265.jpg 5 6547 833

Zaklínač série

Prvá poviedková kniha jedného z najlepších autorov fantasy na svete! Andrzej Sapkowski vdychuje život Geraltovi z Rivie, postave nájomného zaklínača, majstra meča s magickými schopnosťami, osobnosti z pradávneho sveta plného mýtických bytostí, čarodejov, gnómov, elfov, ale aj ľudských intríg, zloby a nenávisti. Geralt žije na okraji spoločnosti, so zápalom bojuje proti desivým netvorom, ktoré ohrozujú ľudí, nie je však chladnokrvný zabijak. Jeho nadprirodzené schopnosti a nemilosrdné skutky vykonávané v mene spravodlivosti však vyvolávajú v ľuďoch strach a odpor napriek tomu, že ich chráni. Vďaka rozprávačskému majstrovstvu autora sugestívne príbehy s čarom fantázie a dobrodružstva upútajú čitateľov bez obmedzenia veku.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Plus

Ostatnie życzenie , 1993

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

na odporúčanie kamaráta- moc dobré :) spokojnosť

jesuswlasac
30.07.2013 4 z 5

opät kvalitná kniha od Sapkowskeho :-)
jednoduché príbehy ktoré sa lahko čítajú a aj napriek tomu majú v sebe niečo na zamyslenie ... no a netrebe zabudnuť na neopakoveltný občas až krčmový slovník na ktorom som sa fakt dobre bavil :-)
Bez jízvy je rytíř kokot a ne hrdina !!! a pod.

kozel89
10.07.2013 5 z 5

Moje první setkání s Geraltem z Rivie. Četl jsem už sice lepší fantasy ale zaklínač patří určitě mezi to lepší co jsem četl. Velké plus dávám překladu knihy, celkově mě kniha bavila a přečetl jsem ji poměrně rychle zejména díky absenci nudných pasáží.

vivitv
24.06.2013 4 z 5

K tejto knihe som bola najprv skeptická. Mám radšej plynulý dej ako krátke príbehy, ale každou kapitolou sa mi viac páčila. Najlepšia je paralela s klasickými rozprávkami...

winer12369
24.05.2013 5 z 5

Vynikající kniha, čekal jsem od ní hodně a dostal jsem ještě víc:). Ikdyž jsem si ji chtěl přečíst, až budu mít na celou serii čas, tak jsem to nevydržel a teď si budu muset pořídit všechny ostatní díly. Vždy mne rozesmály tak trochu parodie na pohádky a Geraltův suchý humor. Rozhodně doporučuji.

Targa Dall
19.05.2013 5 z 5

Sapkowski je pro mě živoucí legendou. Nešetří vulgarismy, které citlivě a přesně používá. Má úžasnou fantazii a představivost. Mistr v popisech a jak říká jedna mistryně brku - Souboj a soulož je nejtěžší popsat - Sapkowski to umí.

Geralta nelze než si zamilovat. Chrabrý rytíř, bez bázně a hany - doslova. Hýří sarkasmem, ostrovtipem, oslňuje (v nejlepším slova smyslu) svým rozumem a intelektem. Má tendence filozofovat, ale kdo je nemá? Zbožňuji Geralta! :)

Misan1993
26.04.2013 5 z 5

Tento díl je pro mě asi nejlepším, nevím čím to je , všechny jeho knihy o zaklínačovi jsou skvělé, ale to bude asi tím prvním dojmem.

Valentine
29.03.2013 5 z 5

Dokonalé. Stejně jako celá série Zaklínač. Nejskvělejší dílo, které jsem kdy měla tu čest číst.

LavinaVRovine
24.03.2013 2 z 5

No, já jsem se tedy hodně nudil.

Holubicka87
06.03.2013 2 z 5

Po tak vysokém hodnocení jsem od knihy očekávala daleko víc. Přišlo mi to až přiliš neuvěřitelné a nějak tak, jak již tady bylo psáno, pohádkové, ale v poměrně nezajímavé podobě. Mám ráda sci-fi, fantasy a různé povídky, ale tyhle mě bohužel nezaujaly.

kolacky
04.03.2013 5 z 5

Andulienka - moje řeč! Konečně někdo, kdo se se mnou shodne, že Marigold je jiskra osvěžení!

Andulienka
26.02.2013 5 z 5

No...keďže som nevedela, do čoho idem, celkom sa mi táto fantasy páčila :) O Zaklínačovi som doteraz len veľa počula, tak som chcela " z neho " okúsiť aj ja. Začala som dielom I., hoci, ako som sa dočítala, stačilo začať dielom III. (aspoň podľa niekoho). Ale neľutujem, bolo to zaujímavé a miestami úsmevné.....vlastne, hneď dnes si idem kúpiť Zaklínača II....... a myslím, že skončím pri poslednom diely. Geralta som si obľúbila, ale Marigold je Marigold...

DeDe
17.01.2013 3 z 5

Tak nevím...nějak jsem si nedokázala zvyknout na způsob, jakým je kniha napsána. Velice stručné věty, slabé vykreslení situací i hlubší popis postav..
Často jsem přemýšlela, jestli to není třeba i špatným překladem, neboť Sapkowski mi byl nejednou vřele doporučován.
Že se autor inspiroval v říši pohádek mi vůbec nevadí. Fantasy prostředí elfů, druidů a mágů se mi moc líbí. Bohužel mi ale ani jeden z hrdinů nestačil přirůst k srdci. Ani po přečtení celé knihy nemám pocit, že bych znala Geralta lépe než na začátku.
Přiznám se, že vysoké hodnocení knihy mě překvapilo. Časem si zkusím přečíst další část a třeba změním názor:-)

sovic
23.12.2012 5 z 5

Super čtení, zábavné povídky, už se teším na další díl povídek a na celou serii o Zaklínači

borknagar
14.12.2012 5 z 5

Po pár letech jsem si tyto povídky opět přečetl a za sebe musím napsat, že se čtou setsakra dobře. Hodně se mi líbila povídka "Konec světa" a mini části "Hlas rozumu" I. - VII.. Ale ono se to celkově čte velmi dobře a Marigold je sympaťák :)

Otto von Pluto
14.12.2012 5 z 5

Nesmírně originální dílo, jemuž nechybí inteligence, vtip a vyprávěčský kumšt. Andrzej Sapkowski svými povídkami a následnou epickou ságou rozdrtil veškerá známá fantasy klišé na miliony střípků. Knihu jsem přečetl snad stokrát a stále se k ní rád vracím. Ať jste milovníci fantasy nebo ne, VŘELE DOPORUČUJI!

dearkiki
12.12.2012 5 z 5

Kniha mě chytla hned od prvních stránek a nepustila. Moc se mi líbil nápad použít příslušně upravené klasické pohádky a začlenit je do Zaklínačova světa. Bylo to čtivé a vtipné. Díky uživatelům Databáze za skvělý tip. Bavila jsem se a už se nemůžu dočkat, až se začtu do dalšího dílu.

ttommikk
27.11.2012 5 z 5

Mnoho chytrejch vytvořilo vlastní fantasy světy proto, aby co nejdále uprchli světu skutečnému. Sapkowski vytvořil vlastní fantasy svět proto, aby se skutečnému světu co nejvíce přiblížil.

Renava
11.10.2012 5 z 5

Spolu s nasledujúcim druhým dielom (Meč osudu) je táto kniha akousi predohrou k samotnej ságe o Zaklínačovi. Čarovné a napínavé rozprávkové príbehy nás uvedú do sveta, v ktorom sa ocitá Zaklínač Geralt z Rivie - mutant s dobrým srdcom - spolu so svojim priateľmi, úhlavnými nepriateľmi, svojou láskou Yennefer, ale hlavne množstvom nebezpečných nadprirodzených bytostí, monštier, démonov..A práve sprevádzanie týchto strašidelných bytostí zo sveta je Zaklínačovo hlavné remeslo. Mnohí tvrdia, že tieto prvé dva (rozprávkové) diely nie je nutné čítať a stačí začať rovno začiatkom samotnej ságy (Krev elfú). Ja však tvrdím, že by to bola veľká škoda a o veľa by sme prišli :-)

helmiczka
05.10.2012 4 z 5

Zbierka rozprávok. Žiaden súvislý príbeh, len akcia. Občas trochu naivné, ale tak nejak som mal z toho lepší pocit než z románov. Možno aj preto, že tu Zaklínač používal Zaklínadlá.