Posledné želanie

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Prvá poviedková kniha jedného z najlepších autorov fantasy na svete! Andrzej Sapkowski vdychuje život Geraltovi z Rivie, postave nájomného zaklínača, majstra meča s magickými schopnosťami, osobnosti z pradávneho sveta plného mýtických bytostí, čarodejov, gnómov, elfov, ale aj ľudských intríg, zloby a nenávisti. Geralt žije na okraji spoločnosti, so zápalom bojuje proti desivým netvorom, ktoré ohrozujú ľudí, nie je však chladnokrvný zabijak. Jeho nadprirodzené schopnosti a nemilosrdné skutky vykonávané v mene spravodlivosti však vyvolávajú v ľuďoch strach a odpor napriek tomu, že ich chráni. Vďaka rozprávačskému majstrovstvu autora sugestívne príbehy s čarom fantázie a dobrodružstva upútajú čitateľov bez obmedzenia veku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269265/zaklinac-i-posledne-zelanie-269265.jpg 4.53637

Zaklínač 1.

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Plus

Ostatnie zyczenie, 1993

Kniha Posledné želanie

Asdoroth
30. listopadu

Dočetl jsem osmý díl.Naprosto super napsané,velká poklona pro autora B-) Mám chuť začít číst vše od znovu.. kdyby měl někdy typ podobného dobrodružství, prosím o radu do zpráv. jinak.. :D

Nikiny
28. listopadu

Všichni známí, co tuto knihu četli, říkali, že se má hodnotit až poté, co přečtete celou sérii. Jakmile jsem přečetla první díl, věděla jsem proč. On mi ten první díl připadal takový rozsekaný na kousky a maličko jsem se v tom ztrácela. Ale nakonec jsem se začetla a druhý díl vypadá dobře, aspoň, co jsem stihla přečíst první kapitolu. Nový svět, kde jsou občas zvraty a tak úplně člověk nedokáže předvídat, co se bude dít na další stránce.

n.ezn.amy
24. listopadu

Tato kniha pro fandy fantasy je naprostou samozřejmostí, nádherný svět který Sapkowski stvořil, svět lidí, čarodějů, draků, elfů, skřetů a dalších tvorů, kdy pro Zaklínače je nejvíce čest a jeho odvaha

Knihobubák
23. listopadu

Nejsem velký čtenář, ale tohle se četlo samo. Skvělá příprava na připravovaný seriál Netflixu, který vypadá famózně. Osobně mám rád i původní polský seriál a teprve teď jsem zjistil, jak moc byl věrný knize. Svět Zaklínače pohltí každého, kdo má rád fantasy a já se jdu pustit do dalších dílů.

HonzaBohm
16. listopadu

Zaklínač od Sapkowskiho je jedna z mých nejoblíbenějších knížek co jsem kdy četl. Doporučil bych ho všem, kteří mají rádi skvělí příběh z fantasy světa.

Po přečtení a zahrání herního titulu jsem nečekal a hned jsem pokračoval ve čtení dalších knih v této báječné sérii.

Masoterian
12. listopadu

Sapkowski podle mě ještě nevěděl na jako cílovou skupinu míří. Ryze dospělý motivy se střetávají s někdy až naivitou a přehnaně odlehčeně pohádkovým pojetím. Možná proto ve mě většina povídek nevykřesala takový emoce jako z nich vyplývající a na ně navazující sága. Ovšem za dvě povídky, kde se ony "pohádkový" elementy nevyskytujou (Renfri a Nivellen - částečně i Adda) nemůžu hodnotit níž, než 4*. Tam se začíná projevovat všechno to, pro co jsem si tuhle sérii zamiloval.

Ramilia
05. listopadu

Miluju! Pohádky a postavy z pověstí zakomponované do fantasy-historického hábitu, žádné ploché rozdělení na dobro a zlo. Nechybí ani humor, napětí, erotika.
Mám dokonce i audioknihu, která je namluvená jako rozhlasová hra, což umocňuje zážitek z již tak skvělé knihy.
Jediné, co mi tu chybělo, (jelikož jsem knihu četla v průběhu hraní hry Zaklínač 3) bylo vysvětlení, co jsou zač a jak fungují ta Znamení, případně více informací o původu Zaklínačů. Čekala jsem celou dobu, kdy něco takového přijde, a když to nikde nebylo, chvíli jsem váhala, jestli tohle je opravdu první díl ze ságy. :D Ovšem to jsou jen takové detaily, které ve výsledku vůbec nenarušily můj dojem a požitek z knihy.

koubin007

Fantasy, které mě fakt bavilo. Ta napojenost na tradiční pohádky vysvětlené z jiné perspektivy mě neskutečně nadchla. Gerald byl sice typický kladný hrdina s vysokým morálním kodexem, který se vraždícím choutkám ne a ne se ubránit. Trochu dětské pojetí, ale vždyť ona je to vlastně kniha pro děti...ale tak jsem tak trochu dítě. Bavilo mě to.