Křest ohněm

Křest ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30487/mid_zaklinac-v-krest-ohnem-p8l-30487.jpg 5 3915 301

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

5. díl

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Chrzest ognia , 1996

Wolf012
19.10.2019 5 z 5

Neuvěřitelné pokračování románu o Geraltovi, Ciri a dalších neméně důležitých postavách. Za mě zatím nejlepší díl série. Hned snahám po dalším.

Etule
13.10.2019 5 z 5

Rozhodně zatím nejlepší díl série. :) Konečně se tady vyskytuje v pořádné míře Geralt a jeho kompanie, která mě neskutečně bavila. Ty jejich rozhovory a pošťuchování byly prostě brilantní a já u toho brečela smíchy. Jeho setkání s trpaslíky bylo k popukání a okamžitě jsem si Zoltana zamilovala. :) Stejně tak Regise.
Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál.
Je pravda, že jsem se ve vysvětlování genu starší krve dokonale ztratila, ale nakonec mi to kamarád, který jíž ságu přečetl vysvětlil. :D Musím říct, že se mi dost začíná zamlouvat postava Cahira, tak jsem zvědavá, kam ho osud zavane a jak to s ním nakonec dopadne. A teď hurá na další díl.

Ma-ra
04.10.2019 5 z 5

Paty dil se mi rozhodne libil vic, jak ctvrty. Cela kniha se toci vic okolo Geralta a party dobrodruhu.
Spoiler:
Konecne se setkavame s postavou trpaslika Zoltana a karet Gwint/Gwent, ktere ted neodmyslitelne patri predevsim do hracske komunity Zaklinace. Osobne jsem zaznamenal jen jednu (pro mne) slabsi chvili a to rozhovor carodejek a historie/legenda okolo Falky a "genu" starsi krve. Sestava dobrodruhu je skvela, narazky, postuchovani, kousave komentare, ale i stejny cil. Ja jsem se u toho vesele bavil.

jakub0085
30.09.2019 4 z 5

Chvílemi pomalejší děj, ale závěr velice pěkný

Jandýs
22.09.2019 5 z 5

Skvělé! Pokračuji v jízdě 6. dílem! A i když tu už padly nějaké věštby.... netroufám si odhadnout, jak se děj bude vyvíjet dále, musím to jít zjistit.. :-))))

morienhithwen
18.09.2019 5 z 5

Ačkoliv je to takový most mezi "důležitějšími" událostmi v sáze, tak ho mám hodně ráda. Je tam spousta melancholie, hrůzy i radosti ze života, a navíc Cahir forever!

JP
10.09.2019 3 z 5

Děj se tak nějak sune, ale vlastně se nic neděje a nestane. Mocenská politika i válka pokračuje, objeví se pár nových postav a že Regis je jedno z pozitiv knihy a ihned ve mě vyvolal flashback na Kingova Zabíječe - a ten zkrátka nasadil laťku, pokud jde o epickou temnou hardcore fantasy s černým humorem, děsně vysoko a zkazil mě tak do konce žánrových časů - Zaklínač vychází samozřejmě z jiných základů, ale nabízí velmi málo. Výplň putování za jediným cílem, jehož dosažení, konfrontace se táhne přes několik knih, pořád jen sem a tam, trochu jak v Kingově Temné věži... ale já jsem na tohle fantasy mumbo-jumbo asi už moc starej. Sérii chci dokončit - a to je můj problém, protože úrovní je 'Křest ohněm' hodně nízko oproti tomu, co jsem obvykle zvyklej číst. Sentimentem nafouknutý % (jako u spousty knih a databází) - pro mě je Zaklínač blíže knihám jako 'Kvak a Žbluňk' než třeba 'Markéta Lazarová'.

Enforcer
06.09.2019 5 z 5

Zatím nejlepší Zaklínač. U čtvrtého dílu Čas opovržení mi poněkud vadila přemíra pletichaření oproti akci, u pátého dílu je poměr obojího přesně opačný. A také je dobré, že pátý díl je především o Geraltovi a jeho družině, která začíná dostávat docela překvapivé a podivné členy.

Lenka_S
04.08.2019 5 z 5

Gerald se rozhodne, že musí zachránit Ciri a tak se vydává na cestu. Putuje se svými společníky cestou, necestou, ale všude okolo zuří válka. I tento díl byl napínavý do posledního písmenka. Hurá na pokračování,,,

Ginosaji
23.07.2019 5 z 5

Skvělé pokračování. Nemám co vytknout. Poutavé, čtivé...

Knihomolka10942
23.07.2019 5 z 5

Ze začátku se mi knížka moc nezdála...Přišlo mi to bez akce která by to ozvláštnila. Ale postupem času jsem se do knížky začetla a začalo se mi to moc líbit. Geraltova výprava mě moc bavila, obzvlášť když potkával ty skvělé postavy, jako například trpaslíka Zoltana a Regise. Milwa byla taky super a o Marigoldovi ani nemluvím!
Ten konec mě velmi překvapil, vůbec jsem to nečekala, protože jsem doufala v něco jiného, ale určitě to bude v dalším díle, na který se opět moc těším.

Blekí
28.06.2019 5 z 5

Snad nejlepší kniha z celé ságy. Zamilovala jsem si Milwu a Regise a neskutečně mě bavila cesta Geralt a jeho "podivné kompanie." Moc se mi líbí, jak do akční fantasy knížky dokáže Sapkowski přirozeně a nenuceně zapracovat humor, protože ačkoli je celá kniha napínavá, nasmála jsem se u ní taky dost.

Richie1
22.06.2019 5 z 5

Třetí díl a příchod jednoho z mých nejoblíbenějších hrdinů celé ságy - Emiela Regise. Lékárník, myslitel, filosof, svým způsobem filantrop ... a přitom jeden z nejnebezpečnějších tvorů zaklínačova světa. Tento díl je skvělý, Geralt cestuje s družinou svých blízkých a prožívá mnohé nebezpečné i humorné situace. Vše se odehrává během války na území, kde operují armády různých mocností i menší skupiny záškodníků či banditů. Výborní jsou trpaslíci, kteří se načas spojí s Geraltovou skupinou. Skvělý Komárkův překlad udělal z jejich hovorů neuvěřitelnou snůšku vtipných hlášek a sarkasmů. Snad nejméně mě bavila politika-nepolitika čarodějek, které chystají vlastní způsob řízení světa.
Celkově je ale tento díl velmi povedený - tak nějak si představuji kvalitní fantasy prózu. 95%

malazluta
18.06.2019 5 z 5

Dokonalá sága, která se stala mou srdcovou záležitostí.

boxas
18.06.2019 5 z 5

Každý další díl se mi líbí víc a víc. Tenhle byl zatím nejlepší.

Lady Greystoke
11.05.2019 5 z 5

Bavili mě trpaslíci a líbil se mi upír. Kromě Zaklínače samozřejmě. Ale vůbec se mi nelíbilo, že celou dobu někam putovali a nakonec nikam nedošli. Tak příště ať je to lepší pane Sapkowski, nebo už nebude 5 asterisků :-D Moc chválím překlad! A obrázky se mi líbily. Sice jich nebylo moc a byly jen černobílé, ale vždy mě potěší, když v knize jsou aspoň nějaké a tyto jsou navíc pěkné. Ještě něco? Asi ne .. snad jedině: Věž vlaštovky sem a hned!

Makropulos
26.04.2019 5 z 5

Opět vypravěčský koncert. Skvělé nové postavy, Geralt ještě lidštější svými chybami a vlastně zábavné vyprávění o cestě, i když kolem zuří válka. Dobře jsem se bavila.

Hadati
17.04.2019 4 z 5

Po přečtení jsem si uvědomil, že se v této knize toho zase tolik důležitého neodehrálo. Zaklínač pořádá svou cestu za Ciri, kdy kromě již známého trubadúra Marigolda se k němu přidají i další společníci. A putují a putují. Dějová linie s Ciri se pak téměr nepohne, stále je ve společnosti Potkanů. O nejdůležitější dění se pak zaslouží slet čarodějnic. A přesto jsem se nehorázně bavil. Sapkowski dokazuje, že nemusíte číst o zániku říší, velkých bojích a válkách nebo o legendárních hrdinských soubojích, abyste si knihu užili. Postavy, se kterými se zde setkáváte, mají tak skvěle vytvořené charaktery a reagují na sebe tak přirozeně, že se budete bavit i jejich „obyčejnými“ rozhovory. Pro mě má tenhle díl ještě jedno pozitivum, že se tu objeví po Geraltovi má nejoblíbenější postava Regis. Pořádného souboje se pak dočkáte až na posledních několika stranách, kdy mě pak velmi pobavila závěrečná část o pasování na rytíře.

duch72
17.03.2019 5 z 5

V tomhle díle ságy o Zaklínači mě z postav nejvíc nadchla Milwa, která se tu objevuje poprvé a hned se zařadí do dlouhé řady žen, které mají slabost pro Geralta. Nicméně sympatická je mi především její přímočarost a odvaha. Její klíčový dialog s Geraltem cestou k Jaruze považuji za dosud nejhlubší moment celé ságy.

kuruteku
27.02.2019 4 z 5

Začínám zjišťovat, že jsem ... kouzlo Zaklínače propadl. Už jsou tam ty "Pratchettovské" vyrovnávání se s druhismem - trpaslíci a upír; už tam je kamarádství, kouzlo nechtěného hrdinství. Nejsem schopen všechny narážky pochopit - asi bych potřeboval výkladový slovník, ale už se těším na další díl.