Záhada zelené rukavice

Záhada zelené rukavice https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255147/mid_zahada-zelene-rukavice-jH4-255147.jpg 4 125 12

Záhady série

Druhý titul šestidílného detektivního seriálu Záhad má stejné hrdiny. Rogera, Dianu, vtipálka Pajdu, statečného a dobrodružného přítele Barnyho a neustále se škorpící zvířata, psa Ťulpu a opičku Mirandu. Začínají velikonoční prázdniny a děti se těší, jak si užijí. Když se u nich ubytuje nudný podivínský strýc Robert, zdá se, že prázdniny budou zkažené. To ale děti netuší, že se od strýčka dozvědí o podivné loupeži vzácných listin!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Rilloby Fair Mystery , 1950

kajik325
23.04.2023 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších sérií mého dětství! Enid Blytonová byla opravdu skvělá spisovatelka :). Skvěle se to četlo, všechny postavy byly super a nejvíc mám ráda Ťulpu :D! Super nostalgické čtení, doporučuji.

Jessybelle
20.02.2022 5 z 5

Tohle se mým chlapcům bude líbit, zajímavé už od začátku. Napínavé akorát, úsměvné. Pro mě je to skvělý relax na jeden večer.

pepa4081
26.10.2021 5 z 5

Další série od Enid Blyton a opět jsem nadmíru spokojený. Opravdu nedokážu říct, že by mne nějaká její kniha nebavila. Doporučuji všem malým i velkým klukům a holkám.
Nanejvýš uspokojivé.

Agneska111
26.12.2019

Knihu jsem četla jako malá, kdy mě moc bavila. Pro děti perfektní.

mirabl
18.04.2019 3 z 5

Sympatická dětská detektivka. Poměrně dobře se to četlo. Problémem je, že dospělý čtenář zápletku velké zlodějské záhady začne tušit už brzo na začátku knihy ... což je nefér :-).

Simberka
04.03.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem četla někdy v deseti letech, nemohu hodnotit aktuálně. Ale vzhledem k tomu, že jen vzpomínka na tuhle knihu mi vykouzlila úsměv na tváři a vybavila vzpomínky na dětství, dávám 5 z 5 :)

Nombeko
30.05.2015 3 z 5

Už je to nějaká doba co jsem četla Záhadu pavoučího domu, to jsem byla ještě pískle a knihu jsem si oblíbila. Záhada zelené rukavice mě oproti prvnímu dílu tolik nenadchla, zdála se mi méně napínavá. Ale uznávám, kdybych bývala četla tuto knihu jako dítě, třeba by mě nadchla stejně jako první díl, ten potenciál tu je.

Njzy
25.05.2014

Doma mám záhadu pavoučího domu a mám pocit že jsem ji tu někde i viděla ale to se mi asi jen zdálo. :-D

sarekaslukova
08.04.2014 5 z 5

Opět skvěle napsaná knížka, mám strašně ráda příběhy od Blytonový.

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Sérii Záhady jsem četla po Správné pětce a byla jsem nadšená. Záhady, tajemství, napětí! Doporučuji - skvětlá detektivka pro děti!

Eneo
08.01.2012 5 z 5

Přečteno ještě ve starém vydání s mrazením v zádech. Perfektní detektivka pro děti.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

První příběh ze série Záhada... jsem měla nejraději, četla jsem ho snad desetkrát. Enid Blytonová věděla, čím malého čtenáře zaujmout.