Záhadné zmizení lorda Listerdalea

Záhadné zmizení lorda Listerdalea https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235/bmid_zahadne-zmizeni-lorda-listerdalea-hzJ-235.jpeg 4 222 27

Dvanáct povídek – dvanáct záhad… Ať už jde o podivné okolnosti zmizení lorda Listerdalea, strašidelný sen novomanželky o jejím bývalém nápadníkovi, tajemné setkání ve vlaku, záhadnou vraždu bohaté tetičky, náhlou změnu chování jednoho nekňuby, honbu policejního inspektora na penzi za neodsouzenou vražedkyní, nezvyklé zaměstnání pro děvče bez práce, tajemství košíčku s třešněmi, záhadný telefonát autorovi detektivních románů, překvapivou nabídku k sňatku, případ ukradeného rádžova smaragdu nebo zraněné city slavné sopranistky, vždy se čtenář dočká překvapivého rozuzlení... Skutečné zločiny i banální náhody či nedorozumění – vše je zachyceno mistrným perem královny detektivních příběhů, s laskavou ironií, které neunikne žádná z vrstev anglické společnosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Knižní klub

The Listerdale Mystery , 1934

Owain
02.01.2015 3 z 5

Některé příběhy byly úsměvné, ale dobře se to četlo =)

wooloong
06.10.2013 3 z 5

U některých povídek jsem si záhadu rozluštila sama, a to nemám u Agathy ráda. Nejradši ze všeho jsem napnutá až do samého konce a posledních pár stránek rozluštění čtu s čelistí překvapením spadlou až na podlahu.

Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Opět jsem spokojená čtenářka. Kniha se dobře četla, zajímavá zápletka a nečekané rozuzlení! Tak to má být!

studentice
24.07.2013 4 z 5

Me se tyto povidky libily, byly tajemne, romanticke. Je to pohodove, nenarocne letni cteni:)

zuzulique
06.03.2012 3 z 5

Úplne súhlasím s príspevkom od pistalka. Od Agathy Christie som prečítala pekných pár kníh a všetky sa mi páčili, no táto bola veľmi priemerná. Poviedky slabučké, s predvídateľnými závermi a hlavne mi tam chýbali postavy Poirota či Marplovej alebo inej výraznej a ústrednej postavy...

pistalka
15.08.2011 3 z 5

Rok 1934 nebyl pro povídkovou tvorbu Agathy Christie příliš vydařeným a obě tehdy vydané sbírky (Záhadné zmizení lorda Listerdalea a Parker Pyne zasahuje) řadím k tomu nejslabšímu, co jsem od autorky četl. Problém není ani tak ve stylu psaní - Christie zvládla řemeslo obstojně. Jde spíše o zápletky, které jsou nezajímavé, nudné a v kontextu jiných povídek opravdu nevydařené. Četl jsem 48 knih Agathy Christie a nečekám, že mě bude v každé znovu a znovu přesvědčovat o své genialitě. Přesto bych si však u spisovatelky jejího formátu představoval více než jen 'obstojně zvládnuté řemeslo'.
Jak mohla po takto slabých povídkách přijít v následující letech se sbírkami "Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota" a "Vražda v postranní ulici", nad tím mi zůstává rozum stát.

Nejlepší povídky: Nehoda, Plodná neděle
Nejhorší povídka: Jane hledá práci
Celkové hodnocení: 50%

LenaBil
01.02.2011 5 z 5

Povedená sbírka povídek, některé odlehčenější, jiné klasicky detektivní, ale všechny moc pěkné. Jako úplně nejlepší z této sbírky bych označila Slavičí hnízdo. Velmi povedená povídka je také Nehoda.