Záhada Modrého vlaku

Záhada Modrého vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9747/bmid_zahada-modreho-vlaku-WkR-9747.jpeg 4 498 73

Hercule Poirot série

Každý může zažít svou vlastní detektivku, tvrdí Hercule Poirot své náhodné spolucestující Katherine. Ani velký detektiv netuší, jak blízko je pravdě. V Modrém vlaku dojde k vraždě, jejímž motivem může být loupež, láska, nenávist… Zprvu široký okruh podezřelých se postupně zužuje, i když dlouho nemá jasno ani policie. Jen Hercule Poirot postupuje v případu a odhaluje falešné existence, falešné city i pokřivené vztahy. Ví, na koho se obrátit, kde získat důležité informace – díky své mezinárodní pověsti má také mezinárodní kontakty. Katherine prožívá nejdůležitější chvíle svého života. Nečekané zbohatnutí ji přivede do nejvyšší společnosti, v níž nejen zažije svou vlastní detektivku, ale také pozná lásku. A protože je to žena chytrá a vnímavá, zaujme samotného Poirota, jenž její lásku ochrání od všeho zlého, dokonce i od podezření z vraždy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mystery of the Blue Train , 1928

Allebith
09.10.2016 4 z 5

Kniha je to (ostatně jako jiné od Agaty) pěkná, Hercule je jaký má být, ale i přesto si tenhle žánr nenašel u mě teplé místečko a trvalo mi šíleně dlouho se dostat ke konci (mezitím jsem přečetla asi 5 jiných knih :D ). Přiznávám ale, že je to mnou, ne knihou.

Ivan F
07.07.2016 3 z 5

Určite lepšie než Veľká štvorka, ale nič moc. Ako čítanie pred spaním však svojou jednoduchosťou a čitateľnosťou ideál.

me.odstiny.knih
14.03.2016 5 z 5

Agatha snad nikdy nezklame. A Poirotovi šedé buňky mozkové také ne.

Evda
23.01.2016 4 z 5

Knihu jsem vypůjčila v knihovně původně pro mamku, ta si ji ale nepřečetla a mně bylo líto ji vrátit, aniž by si ji někdo přečetl, tak jsem se jí ujala já. :o)
Má první detektivka s Herculem Poirotem. Kniha je hodně čtivá i celkem napínavá, má krátké kapitolky, ideální na večer. Neurazí, ale také se s ní nesžijete. Přišla jsem si spíše jako divák. Nakonec, proč ne.
Občas jsem se ale nepochopila, kdo co mluví. Některé úryvky mi přišly trošku matoucí... A nakonec, Hercule Poirot mě občas až štval svou povýšeností (? zda to nazývám správně) haha..mohl by být zkrátka víc skromnější.
Knihu doporučuji a určitě si od Agathy ještě nějakou detektivku přečtu.

Sebasti
20.10.2015 5 z 5

Skvěle, Agatho! Skvěle. Po knížce jsem sáhl jako po "nejhorší detektivce od Královny zločinu", jak o ní autorka sama prohlásila. To ale opravdu nevím, jestli jsem četl tu samou zamotanou detektivku. Než jsem knihu přečetl, podíval jsem se, kdo je vrahem, a řeknu vám, víc překvapen jsem byl snad už jen u knihy Deset malých černoušků. Vyzradil jsem si rozuzlení, protože jsem si byl téměř naprosto jist, kdo je vrahem. Zápletka s rubínem je geniální, stejně jako všechny postavy. Kniha má asi vše, co má detektivka mít. Docela nepříjemnou oběť, podezřelé, potenciálního vraha, dost slušný motiv a ďábelského zabijáka.

pavla9879
16.10.2015 3 z 5

Slabší příběh, ne moc napínavá a propracovaná zápletka. Jsou mnohem lepší, čtivější a napínavější knihy od Christie.

alef
20.04.2015 5 z 5

Detektivky většinou nečtu, jen paní Christie je pro mě čestnou výjimkou a tak si přeci jen čas od času nějakou přečtu, a mimochodem pan Poirot mě prostě nemůže nikdy zklamat :-).

Když jsem tedy knihu otevřela a zjistila, že slavným luxusním vlakem cestuje (jak už to tak u pana Poirota bývá) sestava určitých "výjimečných" osobností,věděla jsem, že to bude opět bezva čtení :-).

A na závěr přidávám ještě jednu zajímavost:
"Knihu Záhada Modrého vlaku považovala Agatha Christie za nejhorší detektivku, jakou kdy napsala. Do psaní vůbec neměla chuť, ale potřebovala peníze. Tehdy se z ní, podle jejích vlastních slov, stal opravdový profesionál, neboť pracovala, i když se jí nechtělo. Recenze ani čtenáři autorčin názor na její dílo nesdíleli ..." ... a mně nezbývá než se přidat ... jako vždy skvělé :-).

Alienn
25.07.2014 4 z 5

Jsou i lepší detektivky s Herculem Poirotem, ale i tato se mi líbila, četla se dobře, taková příjemná jednohubka. Tato autorka mě prostě nikdy neomrzí.

Modrina
19.05.2014 4 z 5

Není to špatné, čte se to dobře, ale přecejen je spousta ostatních autorčiných knih lepších. :)

vpadysak
02.04.2014 3 z 5

Nie som veľký milovník detektívok, ale túto klasiku som sa podujal prečítať.
Fajn dej fajn zápletka a úžasný detektív :-)
Mne sa páčilo prostredie uhladených vlasov a vyberaných spôsobov, kde aj zločinci sú veľkí gavalieri :-)

pavucik
02.01.2014 3 z 5

Dobra klasicka detektivka s Herculom Poirotom. Nebola najlepsia, ale ani najhorsia. Take oddychove citanie. Dala by som skor 3 a 1/2 hviezdicky ak by sa dalo dat. Rozhodne sa mi pacila viac ako Nastrahy zubarskeho kresla. Neviem cim to je, ale to vlakove prostredie sa mi zapacilo, hlavne po tom ako som citala Vrazda v Orient exprese, ta bola najlepsia. Skor sa mi paci ta stiesnena atmosfera, ako tomu bolo napr. Smrt na Nile, Smrt v oblakoch, A neostal ani jeden - skupinka ludi v urcitom uzavretom resp. izolovanom priestore a jeden z nich je vrah :).

Dumicek
17.05.2013 4 z 5

Klasický příběh s Poirotem, ale stále dobře čtivý..Agatha mě nikdy neomrzí. Vždy se v každé knize najde něco, co vás zaujme :)

Verun
12.11.2012 4 z 5

Příjemná oddychovka, která níjak nevybočuje z řady detektivek Hercule Poirota.