Začít znovu

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti. Román získal prestižní cenu Lovelybooks 2016 v kategorii "Liebesromane"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354196/zacit-znovu-zWp-354196.png 4.4620

Začít znovu 1.

Vydáno, Omega

Begin Again, 2016

Kniha Začít znovu

Ceeca
27.08.2019

Mona Kasten dočtena, musím říct knihou jsem nadšená, po dlouhé době romantika co mě opravdu bavila????Měla děj, příběh se krásně četl, trošku drama i bylo a rozuzlení samozřejmě ve prospěch hlavní hrdinky☺️Nelituji koupě a i si ji někdy znovu přečtu, když budu milt chuť na romantiku pro mladé ☺️A

baruska6061
27.08.2019

Miluju!! Vtipné a sexy čtení. Díky za to.

lucinka84
25.08.2019

Skvělá oddechovka.

Mellisek
24.08.2019

Celou knihu jsem prostě měla pocit, že jsem již něco takového četla. Jednodušše napsaná, velice zajímavý příběh byť nejde do hloubky. Oddechovka

janina66
24.08.2019

Knihu jsem četla v lednu v nemocnici. Moc hezké čtení.

Ketfl
24.08.2019

Knížka sice předvídatelná, ale skvěle napsaná. Až mi bylo líto, ze jsem na konci. Kaden je pro mě úplně top. To jeho “míň mluvit, víc chodit” taky teď někdy ráda používám :D Musím říct, že k této knížce se ráda vracím.

tereza9371
20.08.2019

Kaden mě od začátku knihy bavil :) a závěr moc sladkej, nerada jsem se s nima loučila :)

Cometka
20.08.2019

Kniha je milým překvapením, i když mi celou dobu připomínala sérii Počkám na Tebe od J.Lynn. Za přečtení určitě stojí, je to taková jednohubka na jedno odpoledne. Takže ano, splnila, co jsem očekávala.

mariva
19.08.2019

Kniha je sice určena pro jinou věkovou kategorii, než jsem já, ale četla se dobře a je to takové odpočinkové čtení pro mladé.

keiko33
08.08.2019

Otrepana tema. Dvaja spolubyvajuci, ktori sa do seba zalubia. Ale napisana dobre. Kniha je chytlava, nepustite ju kym nieste na konci. Pacilo sa mi ako sa vstah Allie a Kadena postupne vyvijal a autorka sa sustredila na priatelstvo, nielen na to sexualne napatie. Trosku ma sklamal koniec, chcelo by to nieco viac, ako keby utali koniec. Nemecke autorky ma zatial nesklamali, ani tentoraz to tak nebolo.

Lucinka007
04.08.2019

Od začátku knížky sice víme, jak to celé dopadne, ale i tak je to super oddechová kniha. Určitě si přečtu i druhý díl.

Eeli
29.07.2019

Stokrát ohrané téma, a proto je pocit, že už jste to někdy četli, zcela na místě. Zpracování typických motivů a klišé je v tomto příběhu tíhnoucímu k young adult ale docela povedené, takže v mé soukromé škatulce brakové milostné literatury jde o solidní kousek jako dělaný na oddech.

knihkupkyne
29.07.2019

Přečteno jedním dechem.. :)

IrennCasman
23.07.2019

Německá autorka? První překvapení. Kniha, která se zapsala do seznamu mých nejoblíbenějších? Druhé překvapení. Jakmile jsem se dala do čtení, nemohla jsem se odtrhnout. Obracela jsem jednu stránku za druhou a prožívala každé slovo. Kniha měla opravdu spád, ani nachvíli jsem se nenudila. Hlavní postavy mi byly sympatické a nejednou jsem se musela nahlas zasmát nad jejich slovní přestřelkou. Nicméně, je to takové oddechové a nenásilné čtivo, což jsem velice potřebovala. Někdy je prostě bezva vypnout a přestat myslet. A tato kniha je pro "vypnutí" jako dělaná. Moc a moc doporučuji!

Ewwe
20.07.2019

Na tuhle knihu jsem se těšila. Doma jsem jí měla už nějakou dobu, ale čekala jsem na ten pravý čas :) Ten přišel včera večer a knihu už mám přečtenou. Autorka píše tak krásně, že kniha Vás vtáhne do děje hned po první stránce. Hlavní postavy mne bavili, oblíbila jsem si je hned od začátku a žila s nimi jejich příběh. Líbilo se mi prostředí, kde se příběh odehrával a to, jak autorka popisovala pocity Allie, která žila ve zlaté kleci a šrámy na duši si nesla celý život. Knihu hodnotím velice kladně a ráda se k ní někdy vrátím

Litocha
18.07.2019

Docela příjemné čtení, ale jedno klišé střídá druhé, Kaden se chová tak schizofrenně, až mě to otravovalo a Allie je pro mě (poněkud stereotypním) zosobněním americké puberťačky (a píšu to s vědomím, že autorka je Němka).
Obecně mi trochu vadí, když si autoři hrají na něco, co nejsou - ale kdyby hrdinka studovala na provinční německé univerzitě a na výlety chodila do Alp, moc čtenářek by se asi do knížky nepustilo. A musím uznat, že to spisovatelka naimitovala celkem věrohodně.
Taky mám radši knihy, kde nejsou všichni hlavni hrdinové citově narušení jedinci s traumaty z dětství. Ale ocenila jsem, že spolu ústřední pár hned neskončil v posteli, ale postupně k sobě hledali cestu.
Znovu už se do knihy asi nepustím, ale na další díl jsem docela zvědavá.

TerezaMondeková
13.07.2019

Kniha je plná smutku, lásky, ale taky zklamání, naděje a důvěry. Autorka dokáže všechno úžasně popsat. Místa popisuje skvěle a detailně, že si to dokážete živě představit, pocity hlavních hrdinů dokáže popsat tak úžasně, že je hned pochopíte a dokážete všechno naplno prožívat s nimi. Kniha je opravdu nepředvídatelná. Vždycky, když si myslíte, že víte, co bude, tak se to v jedné minutě obrátí a je to úplně jinak. O to víc jste zvědavější, co všechno se ještě stane a o to víc jste překvapenější, co se to právě stalo, protože by jste vůbec nečekali, co všechno autorka vymyslí. Jste zvědaví, jak to dopadne, já jsem nemohla přestat číst. Hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala a vedlejší postavy taky. Líbilo se mi, že na to hlavní hrdinka a hlavní hrdina hned "neskočili", ale šli na to pomalu. Jejich vztah se pomalu vyvíjel. Vždycky když to mezi nimi vypadalo nadějně, tak se stal zádrhel a to se mi líbilo. Líbilo se mi, že se hlavní hrdinové provokovali, ignorovali, laškovali... autorka je originální a to se mi líbí. Taky mě překvapilo, co v sobě oba hlavní hrdinové drželi.
P.S. Not broken, just scratched! ♥

lucie4345
11.07.2019

Jako milovnice thrillerů jsem tuhle knihu přečetla jedním dechem. Skvělá odreagovacka, doporučuji všem

Terez9119
11.07.2019

Hodně mi to připomínalo sérii Wait for you od J. L. Armentrout, ale ta se mi líbila o něco víc. Charaktery nebyly špatné, i když Kaden se občas vážně choval jako blbec a jako jeden z mála hlavních hrdinů romantických knih mě pro sebe nedokázal nadchnout. Vlastně celý příběh jsem tak nějak sledovala víceméně lhostejně a bylo mi trochu jedno, jak to celé dopadne. Ale na to, že je autorka tak mladá, je to příjemně dospělá kniha.

Maják498
10.07.2019

Většinou romantické žánry v žádném případě nečtu ale, řekla jsem si že by tahle knížka nemusela bejt hrozná. A nespleta jsem se přečetla jsem si ji jedním dechem. Doporučuji když si na chvíli chcete odpočinout od thrillerů.. ❤️

biairicia
08.07.2019

Občas je třeba ty thrillery něčím proložit a tahle kniha byla ideální. Velmi ohrané téma a chvikama klišé, ale moc hezky napsané. Taková teenage romance, která pohltí. A velké plus je, že mě hlavní postavy nerozčilovaly, jako u podobných knih normálně ano a dost. Líbilo se mi. Doporučuji.

EvaStark
07.07.2019

Skvělá kniha!!! Moc mě bavila a těším se na další knihy od Mony Kasten. Doporučuji!!!

-Sinéad-
01.07.2019

Naprosto skvělá kniha, která mě okamžitě vtáhla do děje. Můžu jen doporučit.

Schalli
30.06.2019

Hezká kniha. Těším se na druhý díl :)

Edice
22.06.2019

„Not broken, just scratched.“

Jsem ráda, že první knihou, kterou jsem četla po maturitě, je právě Začít znovu. Bylo to přesně to, co jsem po několika měsících literárního sucha potřebovala - velmi příjemné získání chuti zase číst.
Opatrně se vyvíjející vztah mezi Allie a Kadenem mě bavil. Stejně tak mě bavili jejich přátelé, se kterými snad už brzy budu pokračovat v dalším díle, který by měl letos vyjít. Doporučený playlist na začátku knihy byl taky fajn ozvláštněním. Když byl některý ze songů nebo interpretů v příběhu zmíněn, pustila jsem si ho a nakonec to dopadlo tak, že jsem většinu knihy přečetla závislá na Fourth Of July od Fall Out Boy a udělala si z téhle písně takovou pomyslnou hymnu téhle knížky. Takže ano, slyšela jsem tu písničku možná i 100x za sebou a je mi to fuk.

Neveselá minulost, veselý konec? Proč ne.
Kaden mi na konci přišel sladký až příliš a tak mi částečně chybělo jeho kyselé já z počátku knížky. Jakoby se snažil vynahradit svůj kreténismus ne jen Allie, ale i nám ostatním. Nevadí. Stejně ho žeru.

Suma sumárum, je to za 4 *. Bylo to fajn, bylo to víc než fajn. Knížku doporučuji už z důvodu, že jsem se u ní zasmála a rozhodně ne jednou. Doufám, že si v budoucnu dám repete.

„Nejsi rozbitý, jen trochu poškrábaný.“

Věř mi
Věř mi