Věřit znovu

Věřit znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406813/bmid_verit-znovu-w7z-406813.jpg 4 1563 306

Začít znovu / Znova série

Ona se vzdala lásky. On se ale nikdy nevzdá jí. Ve chvíli, kdy Dawn potká Spencera, ví, že je ztracená. Spencer je sexy, vtipný a okouzlující – zkrátka její typ. Přesněji, byl by její typ, kdyby se Dawn nerozhodla držet se dál od všech kluků a pochybných vztahů.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Trust Again , 2017

adevis
01.06.2021 4 z 5

V této knize nám autorka blíže představuje dvě vedlejší postavy z knihy první, Dawn a Spencera. Před čtením jsem toto absolutně netušila. Ze začátku jsem byla maličko zklamaná, myslela jsem si totiž, že je celá série o Allie a Kadenovi, ale je fakt, že to by nás asi přestalo bavit. Nakonec se mi toto pojetí celé série líbilo. Moc ráda se seznámím s dalšími postavami.
Dawn je sympatická, chytrá, knihomolka, která ráda píše. Píše, ale nikdo to o ní neví, jako spoustu dalších věcí. Nese si sebou velké břímě z minulosti. Chvílemi mi to pěkně lezlo krkem, říkala jsem si, že pořád jenom kňourá, ale jakmile vyšly najevo detailnější události, pochopila jsem ji.
Spencer je pohodář, podle autorčina popisu naprostý ideál. A já jsem se do něj asi zamilovala. Někoho mi totiž připomíná :))) Spencer si nese také obří zátěž z minulosti... a prahne po Dawn. Ta ale odolává, i když po něm vlastně ve skrytu duše prahne taky. Jak tohle dopadne?
Kniha mě bavila stejně jako první díl a těším se na další díl. Těším se na další osudy a příběhy dalších postav.
“Každý den mi dává šanci začít znovu a být dobrým člověkem. Každé ráno je nový začátek. Sice nezapomínám, co jsem udělal, pokouším se s tím ale žít a být někým, kdo je všeho hoden. Lásky své rodiny. Času svých přátel.” :))
Série Znovu je podle mě sladká, romantická a odpočinková literatura. Pokud čtete thrillery a horory, tohle je skvělá volba na uvolnění.

PerfectionistKa
30.05.2021 5 z 5

Dawn tráví veškeré volné chvíle psaním erotických novel a přemáháním se, aby si nic nezačala se Spencerem. Spencer tráví čas tím, že neustále vtipkuje a vše odlehčuje, za což taky občas schovává své skutečné emoce - no jako kdybych četla o sobě. S Dawn mám zase třeba společnou slabost pro Harryho Stylese. Jo, a pro Spencera...

Páni. Tomu říkám obrat. Můj vztah k ústředním postavám se tady naprosto překroutil vzhůru nohama. Tak, jak jsem si s Allie a Kadenem nesedla, tak moc mi Dawn a Spencer přirostli k srdci. Konečně mě někde bavila romantická linka friendship to love, které za normálních okolností zrovna nefandím.

Spencer je prostě láska. Byl mojí nejoblíbenější postavou už v Začít znovu a tady se mi to jen potvrdilo. Nic proti bad boyům, naopak, normálně je beru všemi deseti, ale Spencer je jeden z těch nejvíc pohodových sympaťáků, o kterých jsem kdy četla, a naprosto si mě získal. Já jsem normálně citlivá asi jako pařez, ale jak se tihle dva sobě postupně odkrývali, to byl neskutečný nápor i na moje (hluboko ukryté) emoce.

Volné série jsou skvělé, ale klidně bych tady brala míň Allie a Kadena (#sorrynotsorry) a více přátelství Dawn a Sawyer, protože ta mě úplně dostala. Myslím, že se z ní po boku Spencera brzy vyklube moje nejoblíbenější postava. A konečně se nám představily i postavy, jejichž jména znám z dalších dílů, a musím říct, že si moc díl např. s Nolanem nedovedu představit. Každopádně jsem zvědavá a mega se těším. Hlavně na Sawyer!

Reálně to je takových 4.5 hvězdy, a to proto, že konec mohl být rozepsanější. Epilog byl sice boží, ale to usmiřování předtím by fakt neuškodilo rozepsat. Od začátku (vlastně už od předchozího dílu) se jednalo o pozvolnější oťukávání, všechno šlo hezky postupně a netlačilo na pilu, ale pak to příliš urychleně skončilo.

Jinak miluju tu rozmanitost v názorech. Všechny díly téhle série sednou každému naprosto individuálně a doporučuju nebrat na to moc ohled. Já teď jen doufám, že ten nejhorší (Začít znovu) mám za sebou a že mě zbytek série bude bavit alespoň tak jako Věřit znovu :-)

Saimoon
29.05.2021 3 z 5

Bohužel musím říct, že druhý díl mne moc nenadchl. Dawn jsem si oblíbila v prvním a třetím díle. Jako vedlejší postava je Dawn skvělá, ale jakmile byla kniha jen o ní, byla to buda. Dawn mi přišla až moc ufňukaná a vůbec se mi nelíbilo, jak se chovala ke Spencerovi. Ten s ní měl naopak svatou trpělivost. Ikdyž mam autorku moc ráda a její styl psaní se mi líbí, tato kniha mi ale přišla jako by byla ušita horkou jehlou. Za mne 3 hvězdy.

Sabča817
11.05.2021 3 z 5

O dost slabší než předchozí díl. Dawn mi nebyla tolik sympatická a někdy mě štvala. Erotické pasáže byly přehnaně rozvleklé, až už čtenáře nebavily. Doufám, že následující díly budou daleko lepší.

Simply.el
04.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Na této sérii se mi líbí, že autorka pracuje s tématem utváření nových vztahů navzdory pochmurné minulosti. Píše nijak komplikovaným jazykem. Je to naprosto oddechové čtení bez nějakých velkých filozofických myšlenek (mimo Spencerův postoj k životu).

Dawn si mě asi nejvíce získala tím, že i když se jí zhroutil svět, který si naplánovala, tak se zvedla a šla dál (nakonec). Navíc jsem naprosto chápala její obavy z kritiky okolí ohledně jejího "přivýdělku". Myslím, že tohle prožíváme ve větší či menší míře všichni.
Občas mi postoje Dawn přišly lehce hysterické, ale beru to tak, že každý se se smutkem a ztrátou vypořádává jinak. V tomto ohledu jsem obdivovala Spencerovu trpělivost a divila se, že do stolu neprásknul dříve. Spencer, i přes to, co se mu stalo bral život s lehkostí a řídil se mottem "Každý den je nový začátek" a toho kluka si prostě nejde neoblíbit.

Ať si říká, kdo chce, co chce, ale mně přišly "sexuální scény" jako něco, co do té knihy prostě patří a postavu Dawn to výrazně dokreslovalo, vždyť přeci jen ona psala knihy s lechtivou tématikou. Nevím, zda to byl autorčin úmysl takto propojit Dawn s knihou, nebo je to pouze náhoda. Já doufám v to první a jako literární tah mi to přijde úžasné. Navíc mám dojem, že autorka si pohrála i s jazykem hlavní hrdinky/vypravěčky. Na Dawninu stylu mluvy je zřejmé, že slovní zásoba je jiná a trochu květnatější, což vzhledem k její vášni k literatuře a psaní je zcela pochopitelné a opět je osobnost hlavní hrdinky o něco více reálná, a to je za mě, jen další plus.

Nepřijde mi příhodné porovnávat jednotlivé knihy série, už jen proto, že každý román vypráví někdo jiný s jiným životním příběhem, ač se tyto postavy scházejí u jednoho stolu :).

Karolina232
25.04.2021 5 z 5

Kniha Věřit znovu mě nezklamala. Příběh Dawn a Spencera jsem si velice oblíbila. Hlavní postavy jsou sympatické a ten žár mezi něma je úžasný. Kniha se opět četla sama. Při dočtení knihy mi bylo líto, že už je konec. Kdybych měla srovnat Začít znovu a Věřit znovu tak se víc přikláním k Věřit znovu, jelikož příběhy z minulosti obou hlavních postav byly pro mě zajímavější než u prvního dílu. Už se nemohu dočkat, až se vrhnu na další díl Cítit znovu

hnilda3
23.04.2021 5 z 5

Hezky se čte, odpočinkové.

tatafa
14.04.2021 5 z 5

Mona Kasten opět nezklamala a vytvořila velice čtivý příběh, který svým stylem a použitým jazykem snadno vtáhne čtenáře do děje. Autorka velice střídmě používá popisy i další „omáčku“, takže má čtenář možnost si vychutnat příběh ústřední dvojice naplno a bez nějakého výraznějšího vyrušování či vysvětlování nepodstatných detailů.

Hlavním pozitivem románu Věřit znovu je bezpochyby to, jak autorka dokáže vytvořit romantický a odpočinkový román, který se zároveň dokáže věnovat poměrně hlubokým a vážným tématům jako je např. nevěra, úraz s trvalými následky nebo zlomené srdce a strach ze závazku atd.

Kromě zranění z minulosti a hledání vlastních snů či životní cesty se v tomto románu čtenář také dozví, jak probíhá studium či život na kolejích ve Spojených státech Amerických a může si udělat srovnání se vzdělávacím systémem u nás.

Knížku lze zcela jistě pochválit za to, jak postupně odhaluje příběhy hlavních hrdinů a v rámci možností žánru nechává čtenáře v napětí až do samého závěru.

Knížce lze vytknout jistou rozvláčnost příběhu a některé pasáže by šli trochu zkrátit, zvláště v úvodu. Osobně mi trochu vadilo, že vlastně celá zápletka mezi hlavními hrdiny je rozehrána již z předchozího dílu série, takže se v jejich vztahu neodehraje nic „nového“ či nečekaného.

Věřit znovu je zároveň příběh plný klišé a generalizací, u kterého už po přečtení anotace více, co se v něm bude odehrávat a jak vše skončí.

Jumpova
13.04.2021 3 z 5

Po prvním díle série Začít znovu pro mě byla tato kniha trochu zklamáním. Postavy mi nesedly tolik jako Allie a Kaden. Dawn mě trochu štvala, protože se neustále hrabala v minulosti, na druhou stranu mě bavila její touha po psaní. Spencer měl oproti ní úplně jiné, o hodně horší trauma. Řada erotických scén mi přišla trochu směšná, nad některými použitými výrazy jsem se musela zasmát.
Celkově za mě lepší průměr - kniha je čtivá, nic složitého, jako oddychovka poslouží skvěle, ale za mě první díl určitě lepší.

Calwen89
06.04.2021 4 z 5

Autorka bohužel svou první knihou série nasadila opravdu vysokou laťku, takže se neubráním srovnání. Ačkoliv postavy Dawn a Spence opravdu zbožňuji, jejich příběh pro mě už nebyl tak "epický". Na můj vkus tam bylo zbytečně příliš erotických scén, které mi nijak nesedly a chyběla mi taková ta lehkost a napětí. Tím ovšem nechci nikoho odradit od přečtení, je to skvělý a kdybych se už jednou nepřesvědčila, že autorka to umí líp bylo by to za plný počet.

Lucyk01
03.04.2021 4 z 5

Věřit znovu je knížka, na kterou jsem čekala docela dlouho, než se bude prodávat. Potom jsem si ji hned koupila, začala číst, ale nakonec jsem ji odložila nedočtenou. Na začátku roku 2020 jsem zjistila, že v březnu se vydá třetí díl. A jelikož jsem se do autorky Mony Kasten zamilovala díky první knížce Začít znovu, řekla jsem si, že ten druhý díl si přečtu znova a konečně dočtu. Včera jsem ji dočetla a vůbec nechápu, proč jsem ji tenkrát nedočetla. Do teďka přemýšlím, jestli je lepší ten první nebo ten druhý díl. U mě pořád vede první díl, protože jsem se zamilovala do dvojice Kaden a Allie. Ale Spencer a Dawn jsou jim hned v patách. Příběh je romantický a založený taky na špatné minulosti před kterou se oba chtějí schovat. V příběhu si uvědomují, že se musí postavit čelem minulosti a začít svou vlastní přítomnost a budoucnost. Knížka je celkově čtivá, i když jsem našla zase nějaké překlepy, ale u téhle autorky mně to nevadí. Hlavně ať je dobře vymyšlený děj, aby čtenáře vtáhnul do jejich světa a to se stalo i zde. Během 3 dní jsem přečetla celou knížku ♥️ a vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout, proto jsem si musela koupit nový třetí díl, na který bude další knižní recenze. Tuhle knížku nebo celkově tuhle sérii velmi doporučuji, jestli máte rádi romantiku s nějakou zápletkou z minulosti a se strachem z ní. Jestli nečetli, musíte rychle přečíst. Přicházíte o hodně.

LiLinka
02.04.2021 5 z 5

První díl této série o Allie a Kadenovi jsem si zamilovala a tohle volně navazující pokračování o její nejlepší kamarádce Dawn mě opět nezklamal.

Hlavní hrdinka se chce stát spisovatelkou a námětem jejího dalšího románu je její vlastní životní příběh. Romantická linka a její konec je od začátku jasná, ale to nic nemění na tom, že jim fandíte a baví vás od začátku do konce.

TimetoStyle
02.04.2021 5 z 5

Na téhle knížce se mi líbilo, že volně navázala na první díl z jiného pohledu. Vypravěčkou se stala Alliina kamarádka Dawn. Bylo hezké se zase vrátit do jejich světa, miluju zdejší atmosféru na univerzitě.
Dawn si mě získala možná o trochu víc než Allie. Měla svou minulost, která ji linkovala budoucnost. Nechávala se jí ovládat a ničit.

„Minulost má totiž ve zvyku tě nepustit, dokud se s ní nevypořádáš."

„Obavy z budoucnosti jsou to nejděsivější, co existuje."

Měla stejný koníček, a to psaní knih. Pobavilo mě, když jsem zjistila, kdo je Watson. U knížky jsem se hodněkrát zasmála nahlas, autorka používala vtipná přirovnání, která krásně dotvářely příběh. Líbilo se mi tohle – Isaac zrudl jako krocan, sebral sklenici, která vlastně patřila Allie, a vypil ji velkým douškem.
Už od dětství mám hrozně ráda růžovou a celkově barevné věci, tohle mám s Dawn podobné.

„Mou oblíbenou barvou byla růžová. Bylo to tak vždycky a bylo mi jedno, že se totálně tluče s barvou mých vlasů. Ještě dnes jsem oblepovala všechno samolepkami svoje školní potřeby. Všechny bloky jsem měla oblepené různobarevnými fóliemi, v mém penálu se nacházely tužky ve všech odstínech růžové, jaké si lze představit, mnohé na sobě dokonce měly víly, třpytky, či dokonce jednorožce. Vždy když jsem po svých barvičkách sáhla, dostala jsem dobrou náladu. To mi oslazovalo všední den studentky."

Každý máme svou minulost. Tu Spencerovu jsme postupně odkrývali během celého příběhu. Musím říct, že jsem byla stejně napnutá jako u čtení Víš, že tě miluju? Tady jsme se s ní taky seznamovali pomalu.
A ten konec? Moc se mi líbil. Po dočtení mi zůstal na rtech úsměv, že i sny se plní. Povzbudilo mě to neuvěřitelným způsobem, že jsem se po dočtení vrhla do dokončování jednoho projektu, který jsem si myslela, že snad nikdy nedodělám.
Knížku můžu doporučit všem, co mají rádi romantiku a lidi s tajemnou minulostí.

ivetapl
02.04.2021 5 z 5

Příběh Dawn a Spencera... Opět krásný ❤️ První díl se mi možná líbil o malinko víc, ale jen fakt o malinko. ????????
Dawn mi přirostla k srdci už jen zimy že psala ❤️ To se mi vždy líbí ????
Nedivila jsem se, že k sobě nechtěla někoho znovu pustit... měla bych stejný problém, ale jsem ráda, že se to Spencerovi podařilo ????????
U Spencera jsem odhadovala, že buď kdysi něco provedl nebo je za tím, že pořád jezdí domů k Livvy nějaká namoc... On si zasloužil víc, než si sám přiznával. Úplně mě dostalo, jak se snažil Dawn dostat ❤️

johana3160
28.03.2021 3 z 5

Ze zacatku jsem si musela uvedomit o kterou “studentskou” skupinku jde, cetla jsem za posledni mesice podobnych “studentskych” serii vic. Pak to nejak seplo a vleklo se to. Ano Spencrova postava me prekvapila, Down uz tolik ne, ale ten zacatek me moc nenadchl. Konec, rekneme posledni ctvrtina max, byl uz lepsi a posledni asi 2 kapitoly byly tak fajn, ze jsem skoro litovala ze je konec, ale jen skoro. Bohuzel celkove to byl prumer. Ctivy, ale prumer. Oddechovka

ivetapl
28.03.2021 5 z 5

Bože, zamilovala jsem se. Úžasná kniha. Více takových

oresvo
28.03.2021 5 z 5

Paráda, druhy díl jsem četla hned po prvním .
Od začátku mě to bavilo, přihlouple jsem se usmívala při čtení tohoto dílu.
Vůbec mi to nepřišlo dlouhé či nějak nezajímavé.
Libi se mi , že se autorka vrací i k postavám z předešlého dílu .
Příběh je od začátku živý, střídá se zde drama, romantika, humor a i drama .

Po přečtení tohoto dílu mi zůstal úsmev na tváři .

Anna195
24.03.2021 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh od Mony Kasten. Neviem, ako to autorka vždy dokáže, že ma príbeh tak pohltí. Aj tu pôsobili na mňa postavy opäť reálne. Po prečítaní Začít Znovu som sa tešila na Spencera a Dawn, keďže som si ich obľúbila už v prvej časti.

Spencer mi úplne sadol, bol zábavný, milý a vždy s dobrou náladou, ktorú prenášal aj na priateľov. Ale za svojím úsmevom skrýval bolesť a autorka nám jeho minulosť odhaľuje po častiach. Hlavná hrdinka si ma tiež získala, ale aj Dawn pred priateľmi veľa vecí tajila a ani ona nemala ľahkú minulosť. So svojím životom sa vyrovnávala po svojom. Síce som veľakrát nad jej činmi krútila hlavou, ale vedela som ju pochopiť. Obaja mali za sebou dosť zlú minulosť, ktorá ovplyvňovala aj ich prítomnosť.

Iskrenie a vášeň môžete medzi nimi cítiť už od začiatku. Páčilo sa mi, ako sa Spencer snažil získať Dawn, netajil sa citmi k nej a tým si ma úplne získal. No Dawn sama so sebou stále bojovala. Obaja sa tomu druhému zdôverujú veľmi postupne a môže vidieť ich postupný vývoj, kde sa z priateľov stane čosi viac. Tento príbeh je plný odmietnutia, bolesti, vášne, lásky a v neposlednom rade pochopenia. Je tu veľká škála emócií, ktoré vás nenechajú chladnými. Konečné kapitoly a epilóg som si užila a som rada, že sa Dawn splnil sen.

Aj tu sa stretávame s ich priateľmi z predošlého príbehu a môže sledovať, ako pokračuje vzťah Allie a Kadena. Obľúbila som si aj otca Dawn, ktorý by pre ňu urobil všetko na svete. Veľmi ma v tejto časti prekvapila Sawyer. Na jej príbeh som veľmi zvedavá.

odel
20.03.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale o trochu méně než první díl. Mohla být o něco kratší.

illca2
18.03.2021 3 z 5

Na můj vkus se to nějak vleklo. Knížka se četla dobře, příběh měl spád. Ale stejně mi to přišlo nekonečné...