Snít znovu

Snít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458845/bmid_snit-znovu-KSM-458845.jpg 4 915 187

Začít znovu / Znova série

< 5. díl

Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce. Blake jí hned na začátku dává jasně najevo, že mezi nimi už nikdy nemůže nic být. A ačkoli se toho Jude snaží držet, situace se začíná dost komplikovat… Další román úspěšné autorky Mony Kasten, kterou si oblíbily čtenářky nejen v Německu. Ke známým postavám a příběhům z Woodshillu se v tomto díle připojuje odvážná a talentovaná herečka Jude.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Dream again , 2020

Market = )
24.01.2022 5 z 5

Na Blakea jsem se moc těšila :-). Po delší době jsem celý den jenom četla, až jsem dočetla. Pokud tohle byla poslední část serie, byla ukončená se ctí. Ráda jsem všechny hlavní postavy potkávala opakovaně a těším se, až se s nima zase někdy potkám.

ErčaV.
19.01.2022 5 z 5

Poslední díl opět jako předchozí nezklamal. Velmi dobře se kniha četla a líbí se mi i zápletka. Celou sérii bych ráda viděla zfilmovanou.

Lučina7
14.01.2022 5 z 5

Kniha je čtivá a hlavní postavy mi strašně sedly. Blake mi občas přišel podobný Kadenovi. Ale jako předchozí díly jsem si tuto knihu zamilovala. Upřímně čím dál více přemýšlím, proč se mi knihy od Mony tolik líbí. Nejsou ničím zas tak originální a je to vcelku normální romantika se zápletkami. Co na tom tedy tolik vidím? Neustále si to opakuji dokola, ale moc jsem na nic nepřišla. Ale když jsem dočetla Snít znovu, měla jsem prostě pocit, že nic jiného než 5⭐ dát knize nemůžu. Sama to nechápu, ale je to tak.

Julinka679
07.01.2022 4 z 5

Opět další skvělý díl z pera mé oblíbené Mony Kasten! Pokud si chcete přečíst něco romantické a oddychnout si, je pro vás tahle série ta pravá.
Všechno tu má hlavu i patu a ještě se mi nestalo, že bych se "musela bít do hlavy" jednáním hlavních postav.
Vztah Jude a Blakea je jako na houpačce, ostatně jako všechny předchozí vztahy... ale herečka a sportovec mi přijde jako dobrá dvojka.
Jelikož se v komentářích pořád opakuji tak jdu rovnou hodnotit... 4,5* a naprosto doporučuji! :-))

Lejčís
27.12.2021 4 z 5

Blakea jsem si oblíbila v předchozím díle, takže jsem se na Snít znovu fakt moc těšila.. zároveň jsem však čtení hodně protahovala, protože mi bylo strašně líto sérii dočíst vzhledem k tomu, že jsem si ji opravdu oblíbila :) hlavní hrdinové mi však překvapivě nepřirostli k srdci natolik, že by mě závěr série nějak výrazně mrzel, spíš naopak. Byl to milý návrat do Woodshilu a příjemné zakončení, ale vracet se budu spíše k jiným dílům této série. Bylo mi líto osudů Blakea i Jude včetně rozpadu jejich vztahu, ale možná to bylo právě tím, že už měli společnou minulost, že mě znovubudování jejich vztahu nebavilo tolik jako prvotní poznávání hrdinů v předchozích dílech. Nicméně i přesto jsem si čtení užila, odpočinula si u něj a na nějakou dobu zase ukojila svou romantickou duši :)

TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Na příběh Blakea jsem se těšila, neboť jsem si ho v předchozí knize oblíbila.
Nemůžu říct, že by to bylo špatné ukončení série, ale něco mi tam v ní chybělo - asi ta správná chemie mezi ústřední dvojicí, ta správná hloubka či zápletka. Chvílemi mi ti přišlo i zbytečně natahováné. Ale jinak se mi to líbilo.
Blake se zpočátku choval nepřístupně a vůbec se mu nedivím. Přece jen mu Jude hodně ublížila. Ale bylo hezké sledovat jeho cestu zpět k tomu klukovi, kterým byl v předchozích dílech. Jude mi přišla jako v pohodě holka, která byla zároveň tak trochu naivní a právě kvůli tomu se dostala do některých problémů.
Závěrem můžu říct, že mi tato série bude chybět, ráda jsem četla jednotlivé příběhy této bandy. Ovšem všechno někdy končí. Jsem zvědavá na další knihy z pera Mony Kasten.

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Tak a máme tu pátý a zároveň poslední díl téhle úžasné série od Mony Kasten. Už teď chci říct, že mi chybí, ale určitě se k ní někdy vrátím.

Konečně jsme se dostali k Blakeovi, kterého jsem si v předchozím díle dost oblíbila. Je sice pravda, že byl svým mrzoutstvím občas na facku, zas na druhou stranu jsem to celkem chápala vzhledem k tomu, co se stalo na konci čtvrtého dílu. Poznali jsme tu i novou postavu Jude. Ta byla skvělá. Prala se s tím, co se jí stalo opravdu odvážně a fandila jsem jí.

Hrozně se mi líbilo to, jak se v určitých částech vracíme retrospektivně do minulosti, kdy Jude s Blakem opravdu chodila. Lépe jsem chápala jejich postavení vůči tomu druhému a nemohla jsem se dočkat, až zjistím, co se mezi nimi stalo a proč se to stalo.

Byla jsem moc ráda, že i když je tohle poslední příběh z Woodshillu, tak se tu objevily opravdu všechny postavy. Sice jen třeba zmínka, ale i tak jsem si na ně ráda vzpomněla.

A jak sama Mona řekla: Návrat do Woodshillu je jako návrat domů. Naprosto souhlasím a celou sérii miluju a velice ji doporučuju.

rampapa
16.12.2021 5 z 5

Na tenhle díl jsem se obzvlášť těšila a jsem jím nadšená. Miluju tuhle sérii. Autorka je nejlepší. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Bellatrix09
16.12.2021 5 z 5

Miluji celou sérii od autorky. U knih se zasmějete i poplačete. Škoda, že ze série není další.

Malíček
11.12.2021 4 z 5

Závěrečný díl série Začít znovu od Mony Kasten jsem četla s nadšením, že se ještě naposledy můžu podívat do Woodshillu za mými oblíbenými postavami. Myslím, že Snít znovu se povedla stejně jako předchozí díly, oblíbila jsem si Blakea i Jude, a i když mi konec přišel malinko uspěchaný, tak vzhledem k celkové délce knihy to chápu. Celou sérii mohu velmi vřele doporučit. Autorčin styl psaní je nenáročný a její knihy jsou oddechové, dokážou čtenáře vtáhnout do děje a nabízí jak slzy smutku, tak smíchu.
Za mě jednoznačně jedno z nejlepších čtenářských rozhodnutí tohoto roku pustit se do autorčiny tvorby.

Jája92
05.12.2021 5 z 5

S trochou lítosti jsem se touto knihou rozloučila s velmi povedenou sérii o obyčejných strastech a radostech mladých lidí ve Woodshillu.
I když tato kniha nebyla tak zářivá jako předchozí díly, přesto jsem knihu přečetla na jeden zátah, zasmála se, občas tajila dech při vypjatých scénách a opět se tajuplně usmívala. Každá z knih představovala pohlazení po duši a příjemný odpočinek u čtení.

NikolaSkop
04.12.2021 5 z 5

Jaaa tuhle serii proste zboznuju! :) Moc me mrzi ze tohle je posledni dil! :( Celou serii az na tento dil, jsem cetla uz tak 3x ! :D

helenkan
22.11.2021 4 z 5

Tenhle díl se mi taky líbil. Pěkný příběh.

_Brunetka_
19.11.2021 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Když jsem tuhle knihu spatřila v knihovně, bez váhání jsem po ní čapla a musím říct, že to rozhodně nebyla chyba. Autorka má skvělý styl psaní, který krásně plyne a ve kterém zbytečně nic nenatahuje. Do příběhu jsem se naplno položila a moc mě bavil. Sice je tohle můj první díl z této, ale už teď jsem si užívala postav z minulých knih, které sem byly zakomponované (můžete je číst i zpřeházeně, bez jakýchkoli spoilerů). Když jsem se tady už těch hrdinů dotkla, rovnou si můžeme zhodnotit i je. Autorka je charakterově skvěle vybavila a vy je určitě budete mít rádi i přesto, že disponují nějakou tou chybou – ale kdo z nás je dokonalý? Romantická linka se též povedla, úplně jsem cítila srdíčka poletující ve vzduchu kolem mě. Tohle dílo ve mně zároveň se vším výše zmíněným vyvolalo naprostou emociální bouři, při které jsem se neubránila velkému množství slz a úsměvů. To, co především ale oceňuju, je autorkou zakomponovaná myšlenka snů – některé se nám splní a některé ne, je však důležité se jich držet a nevzdávat se, s čímž nám naši milovaní rádi pomůžou. Musíme se však umět i vzchopit po jednom nevydařeném snu a být schopni si najít druhý. Závěrem vám tuhle knihu můžu doporučit i přesto, že nepatří mezi ty, které vám změní pohled na svět a mám pro to jasný důvod. Patří totiž mezi ty, do kterých si člověk rád uteče ze svého vlastního života a dokonce si tento únik užívá.

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že konce této série jsem se docela bála. Nechtěla jsem aby to skončilo a zároveň jsem si říkala, že se Mona určitě vytáhne. A měla jsem pravdu. Snít znovu je naprosto boží slow buran romantika, jako každá kniha z této série.. co se ale mě osobně líbilo nejvíc, byl fakt, že hlavní postavy Jude a Blake už spolu jednou chodily. Je zde tedy zakomponovaný i příběh jejich minulého vztahu, který neskončil nejlepším způsobem. Bylo to něco nového a ten způsob, jakým nám to autorka podala, je opravdu hrozně sympatický. Jistě, všichni víme už od první strany jak tento příběh skončí, i tak se mi ale líbí, že to není jen o tom, jak je to s láskou lehké a krásné. To nám totiž mnohdy knihy nebo filmy ukazují a Mona to ve své sérii Znovu podala opravdu čtivým a realistickým způsobem.

PerfectionistKa
04.11.2021 4 z 5

Jude je nejnovější přírůstek do Woodshillské rodiny, kam přijíždí za bratrem. Sama, bez peněz a se zničenými sny se nastěhuje k němu a k jeho 3 spolubydlícím. Shodou okolností je jeden z nich Blake, její ex, kterému ne-až-tak-dávno zlomila srdce. Blakeovi, který je už tak neskutečně mrzutý kvůli zranění, jež mu možná zničilo kariéru basketbalové hvězdy, se tato nová spolubydlící vůbec nelíbí. Je to proto, že ji už opravdu nemůže vystát, nebo platí rčení “stará láska nerezaví”?

Zjistila jsem, že mě moc nebaví situace, kdy spolu hlavní postavy byly už v minulosti. Taky mě rozčilovalo, že přes 300 stran jsem vůbec nevěděla, co se vlastně Jude v tom LA stalo (jakože domyslela jsem si to, ale řečeno to nebylo) a taky tam do té doby v podstatě nebyla žádná romantika. Rozhodně nejvíc slow burn linka ze všech 5 dílů.

Blakea jsem si zamilovala v Doufat znovu, bohužel tady mě tolik nebavil a Jude mi prostě nesedla. Rozhodně bych je přiřadila na úroveň Allie a Kadena. I když ti stále vévodí konci mého žebříčku dílů Znovu, tenhle bych zařadila hned před ně. Jsem si ale jistá, že kdyby Allie s Kadenem přišli později, bavili by mě víc, a naopak, kdyby série začala příběhem Jude a Blakea, bavil by mě o to míň. Snad mě chápete.

Tady jsem si totiž užívala hlavně to, když se objevily postavy z minulých dílů, Everly s Nolanem, Sawyer s Isaacem a - co by to bylo za mou recenzi bez Spencera :D - Dawn se Spencerem! A nejvíc nejlepší bylo, když se sešla celá Woodshillská parta. Škoda, že tomu nebylo ještě víc jako v předchozích dílech. Jude si žila moc ve svojí bublině.

Musím říct, že konec předchozího dílu, konkrétně epilog, na mě měl úplně jiný emocionální dopad. Tady to bylo fajn, ale proto, že jsem si Jude a obecně tenhle pár moc neoblíbila, mě to tolik nedojalo. Čekala jsem větší zapojení zbytku party a jsem lehce zklamaná, že nepřišlo.

Fakt nesnáším dočítání sérií a dokoukávání seriálů, které jsem si oblíbila. Nesnáším to, neumím to a tady to bylo obzvlášť obtížné. 4/5*, 3 oficiálně + 1 navíc za ostatní postavy. Opravdu jsem si je zamilovala, nechtělo se mi s nimi loučit a nejraději bych o všech četla ještě a ještě.

Sansli
28.10.2021 4 z 5

Poslední díl opět skvělý. Moc pěkně napsané, vyprávěné a četlo se to samo. Takže je mi opravdu líto, že už žádné další díly nebudou. Tak nějak jsem si na všechny obyvatele téhle série zvykla a moc se mi s nimi nechce loučit:) Proto se k ní určitě zase brzy budu muset vrátit.
No a kdybych měla vyhodnotit, který díl byl nejlepší, tak bych neváhala ani minutu. Rozhodně číslo tři! Isaac a Sawyer jsou prostě nepřekonatelní, i když Blake s Jude jim pomalu šlapou na paty:)
Moc jsem zvědavá, co si pro nás autorka chystá příště.

Adriana21
26.10.2021 4 z 5

Tenhle díl byl taky super. Trochu jsem se sice obávala, že ho vypráví postava, která se v předchozích knihách vůbec neobjevovala, ale nakonec to bylo fajn. A Blake, tak to je miláček :D

Tereza.Fait
17.10.2021 4 z 5

Přečtené za den. Tenhle dil srovnatelný s prvnim a se tretim. Moc dobre se to cetlo, hezky pribeh. Povedené!!

petraLI
15.10.2021 5 z 5

Tento díl opět nezklamal. Autorčin styl psaní mě baví.