Snít znovu

Snít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458845/bmid_snit-znovu-KSM-458845.jpg 4 920 187

Začít znovu / Znova série

< 5. díl

Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce. Blake jí hned na začátku dává jasně najevo, že mezi nimi už nikdy nemůže nic být. A ačkoli se toho Jude snaží držet, situace se začíná dost komplikovat… Další román úspěšné autorky Mony Kasten, kterou si oblíbily čtenářky nejen v Německu. Ke známým postavám a příběhům z Woodshillu se v tomto díle připojuje odvážná a talentovaná herečka Jude.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Dream again , 2020

Peťulka3
16.05.2022 5 z 5

Paráda, paráda a zase paráda. Jedna z těch knížek, která se "čte sama". Miluju tuhle partu lidí, kde každá dvojice má svůj příběh, ale nakonec se zase všichni sejdou. Doufám, že Mona bude v téhle sérii ještě dlouho pokračovat.

dominika8192
23.04.2022 4 z 5

Konec byl sfouknutý jak rychle? Nejdřív je na ni nasraný, a pak se za ní jen tak vydá do LA a prosí o odpuštění? Kvůli tomu konci "jen" 5 hvězd.

LiLinka
04.04.2022 4 z 5

Na závěrečný díl pětidílné série bych čekala ještě o malinko víc. I tak mě ale příběh Jude a Blakea zaujal a četl se úplně sám, stejně jako všechny předchozí příběhy jejich kamarádů z Woodshillu v Oregonu, kam všichni kromě Jude chodí na VŠ. Ona se snažila v LA prosadit jako herečka, ale něco se pokazilo...

Ála1968
03.04.2022 5 z 5

Bylo to lehounké čtení u kterého jsem nemusela přemýšlet.Na odreagování a oddych úplně super.Doufám,že další díly budou stejné.

Martina1725
03.04.2022 3 z 5

Hezký, oddechový, na mě asi příliš předvídavý a sladký konec. Předchozí díly mě chytly víc.

alzbeta2843
03.04.2022 3 z 5

V tento diel som vkladla veľké nádeje. Milujem totiž príbehy nešťasných prvých lások, ktoré sa znovu zídu. Bohužiaľ som mala príliš vysoké očakávania a teda som čakala asi väčší šok a ten sa neudial. Jude mi nebola vôbec sympatická. Blake sa mi páčil a nemu som to chovanie verila, ale on nedokázal vlákať do deja natoľko, aby som knihu hodnotila lepšie než ostatné zo série.

Kekik
28.03.2022 3 z 5

Tak poslední díl série za mnou. Řeka bych, že autorka skončila právě včas.
Kniha je typicky čtivá, jak jsem u Mony zvyklá. Ovšem bohužel mě nebavil příběh. Jude řešila stále dokola to samé - vztah s Blakem a jak na ni působí jeho přítomnost, a pak to, že již nikdy nemůže být herečkou. Ach jo. Číst to stejné na více jak 400 stranách bylo únavné. Zhruba od poloviny jsem četla s donucením, abych to měla již za sebou. Autorka mě ani nepřekvapila. Jádro toho, co se stalo v L.A. jsem odhadla hned z kraje, a kdo je novým přítelem Scotta mě také napadlo dlouho před koncem. Občas jsem kroutila hlavou nad chováním Jude. Snažila jsem se ji porozumět, ale bohužel si všechno moc brala, a dělala z komára velblouda.

Aja39
24.03.2022 5 z 5

Nečetla jsem sice celou sérii , ale za mě se příběh Jude a Blaka moc povedl. Ona se vrací jako outsider a on na ní zhlíží s nenávistí. Postupný vývoj a odhalení mě moc bavil prostě jsem se těšila jak tihle dva spolu nakonec skončí.

Kniholenka9
16.03.2022 3 z 5

Závěrečný pátý díl byl o Jude a Blakeovi. Bylo to natahované, zdlouhavé a žádné překvapení se nekonalo. Tuto knihu ani sérii znovu číst nebudu a jsem ráda, že jsem je měla jen půjčené.

keiko33
15.03.2022 5 z 5

Tak mne sa príbeh Jude a Blakea páčil. Jude chcela byť celý život herečka a po fiasku v L. A. sa bála, že ju všetci za jej neúspech odsúdia a hlavne Blake, ktorého opustila kvôli kariére. Blake bol zlatý chalan, ktorý chcel v živote kariéru a Jude. Potom čo ho Jude nechala, stal sa zatrpknuty. A keď sa znovu vrátila, všetka bolesť sa vrátila. Možno otrepaný príbeh, ale čítal sa dobre. Ja som sa vôbec nenudila.

goergina
05.03.2022 2 z 5

Knihu jsem dočetla, ale nebavila mě. Jude je prostě totální trubka neschopná komunikace a jejího fňukání je vlastně plná kniha. Celý příběh by se klidně dal dát do menšího počtu stran. Přijde mi, že Mona Kasten jede spíš na kvantitu, než kvalitu. Neskutečně mnoho opakujících se frází (což může být i chyba překladatele, ale nevím). Monu Kasten do své četby už určitě nezařadím.

Lutzinka
04.03.2022 2 z 5

Tahle série začala moc dobře. Allie, Dawn i Saweyr a jejich knihy se mi hodně líbily, ale bohužel poslední dvě knihy byly zklamáním. Everly i Jude mě neskutečně štvaly. Neustálé opakující se slintání nad Blakem od první kapitoly už mě fakt nebavilo. Ani ty okolnosti rozchodu, a pak i konce Jude u filmu byly hrozně divný a neuspokojivý. Blake to jako celkem zachraňoval, ale jinak nuda, nezájem. Jediné pozitivum byl asi sourozenecký a celkově rodinný vztah.

Ewwe
17.02.2022 3 z 5

Mona píše dobře, o tom žádná a z její první knihy jsem byla opravdu nadšená a ještě teď si pamatuji o čem byla. Jen tenhle díl nebyl nic moc. Zbytečně natažený, postavy nic extra - taková klasika. Nevím, chyběla mi tam ta jiskra, kterou má v jiných knihách. Kniha neurazí a ani nenadchne. Ale na takové to nenáročné čtení, proč ne.

MonaLisa42
15.02.2022 3 z 5

Nevím, co napsat... Pro mě je tato kniha zklamáním.
Četla se stejně dobře jako jiné knihy od Mony Kasten, ale příběh mě nezaujal. Musím přiznat, že do prvního otevření knihy jsem se musela nutit. Blakea mám ráda už z minulých dílů, ale Jude mi vůbec nesedla. Děj se už tolik neodehrával na území vysokoškoláků, jako v minulých dílech, což je škoda.
Kniha nakonec nebyla tak špatná a jsem ráda, že mi nezkazila úžasný pocit z minulých dílů. Děkuji!!!

Smavla
15.02.2022 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale tento díl se mi moc nelíbil. Přišel mi zdlouhavý a nic moc se v něm nedělo až na neustálé fňukání hlavní hrdinky. Ostatní díly této sérii mám moc ráda, takže jsem asi čekala něco víc.

Michelleee
11.02.2022 5 z 5

Po slabém čtvrtém díle byl tento závěrečný díl opět lepší. Příjemná oddechovka. Za mě prostě nejlepší díly 1, 3 a 5. Znovu číst bych nemusela.

eliska8983
02.02.2022 1 z 5

Posledni dil, ktery se mi dostal do rukou, byl pro mě stejně slabý jako všechny ostatní (vyjma třetího). Preskakovala jsem nejenom řádky, ale i celé odstavce, neboť se děj neskutečně táhl a opakoval. Ani nevím, co víc napsat - časem zkusím dát celé sérii ještě jednu šanci, ale prozatím nedokážu nad knihami Mony Kasten projevit nadšení.

SimcaU
02.02.2022 4 z 5

Musím uznat, že mě celou dobu kniha bavila, stejně jako předchozí díly. Nemůžu si ale pomoci s poznámkou při které strhávám jednu hvězdu dolů a to je na můj vkus, moc rychlý konec. Měla jsem tento pocit i u předchozí knihy. Přijde mi, že se obrovský problém vyřešil během tří stran. Ale jinak v souhrnu je celá série opravdu povedená a těším se na další příběhy od Mony.

Lucynell
29.01.2022 5 z 5

Stejně jako předchozí knihy z této série rozhodně tento díl nezklamal. Je v něm opět tolik citu, postavy, které známe již z dřívějška. Příběh Jude a Blakea je úžasný a naprosto mě pohltil. Už se moc těším na další sérii od Mony Kasten.

punkgirl97
28.01.2022 5 z 5

Kde začít? Mona si mé srdce prostě získala. Tenhle poslední díl ze série Znovu jsem začala číst bezprostředně po dočtení Doufat znovu, kdy jsem se na tenhle příběh neskutečně těšila. S hlavními postavami tohoto dílu jsme se seznámili v Doufat znovu, tedy hlavně s Blakeem. Jude známe jen s drobných náznaků. O to víc mě to celé zajímalo.

Proto se mi zamlouvalo, že je to vyprávěné z pohledu Jude, která do Woodshilu přichází jako nová. Je to moc pěkně napsané nejen z pohledu poznávání postav, které důvěrně známe z předhozích dílů, ale i z pohledu minulostí hlavních postav. Čím vším si společně i zvlášť prošli.

Není to vždy lehké. A pokud ten člověk za to stojí, vždy se vyplatí za něj bojovat, ať je to sebevíc těžké a nepředstavitelné. Tenhle příběh je plný bolesti - opět. ALE i naděje a porozumění. Jak je důležité být k sobě upřímní, nejen k lidem kolem nás, ale hlavně k nám samotným. Být upřímný k sám sobě nám může připadat nepodstatné. Ale s námi samými žijeme celý život. ️

Blake byl skvělý, moc jsem si ho oblíbila již v Doufat znovu. A ačkoliv místy jsem ho trochu proklínala jak se choval, ale na druhou stranu k němu ne vždy Jude byla na sto pro upřímná. Až když si vše vyříkali tak to do sebe příjemně zapadlo.

Krásně ukončená série. Mám úplně chuť si to celé přečíst ZNOVU. ️

4,75/5