Doufat znovu

Doufat znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445257/bmid_doufat-znovu-Uhd-445257.jpg 4 1119 216

Začít znovu / Znova série

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova. Noční rozhovory s ním jsou to jediné, co ji odvádí od temných myšlenek, které ji od dětství pronásledují a noc co noc jí nedovolují usnout. Jen jemu může říci, že vůbec neví, co chce od života, a že studuje jen proto, aby byla její matka šťastná. Čím více času ubíhá, tím intenzivnější spojení mezi nimi je a tím více si Everly přeje překročit neviditelnou hranici, která ji od Nolana odděluje. Ale netuší, že za Nolanovým optimistickým přístupem k životu a nakažlivým nadšením pro literaturu se skrývá jedno tajemství. A tohle tajemství může zničit jejich lásku ještě dříve než začala....... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Hope again , 2019

Verunka926
20.12.2020 4 z 5

Celou sérii Znovu opravdu miluji a i přes to, že tento díl se nestal mým oblíbeným, jsem příběh Everly a Nolana opravdu hltala.

zaba335
14.12.2020 5 z 5

Ať miluju celou sérii sebevíc, tenhle díl mi přirostl k srdci nejvíce. Příběh Everly a Nolana mě dostal od začátku až do konce. Moc se mi líbil vztah, který ač byl zakázán, našel si svou cestu. ❤

Laf
05.12.2020 5 z 5

Další díl série nezklamal. Krásně se to četlo a bylo těžké dávat knihu z ruky. Také se mi líbilo, jak se chvilkami proplétal děj z 3. dílu v tomto díle, takže jsem ráda, že tyto dvě knihy jsem četla hned za sebou. Umožnilo mi to náhled na stejnou situaci z více úhlů a náhled na pocity a vnímání různých postav. Líbilo se mi, jak to bylo takto zpracované. Nejen tuto knihu, ale i celou sérii můžu vřele doporučit :)

Karola050716
03.12.2020 3 z 5

První cca polovina naprosto dokonalá, postavy, napětí, zakázaný vznikající vztah...ve druhé části podle mě kniha nenaplnila očekávání a ztratila trochu dech, pak už mi to přišlo pořád dokola, příčina krize mi taky nepřišla úplně uvěřitelná. Čte se sama, ale první z této série, která mě trochu zklamala.

Martullle1407
03.12.2020 2 z 5

autorku mam rada a její knižky čtu snad jedním dechem. Tady jsem se ale bohužel prokousávala a chtela jsem uz konec. Snad bude 5 díl lepší :-)

kalinka99
29.11.2020 5 z 5

Přečteno během tří dnů. Příběh Nolana a Everly se mi moc líbil.

tynka65
27.11.2020 4 z 5

Mona Kasten je moje sázka na jistotu pokud mám chuť na romantiku. První díl (Začít znovu) jsem četla už asi 3 krát. Strašně ráda se k mým oblíbeným postavám vracím a je skvělé, že se vždy v další knížce dozvíme i něco o dvojicích z předchozích dílů. Nolan a Everly jsou úžasní, každý bojuje se svými démony, ale oba jsou velice sympatičtí a vzájemný vztah jsem jim strašně přála a vší silou jim držela palce.
Po přečtení anotace dalšího dílu (Snít znovu) se nemohu dočkat března až vyjde, protože Blake mi přirostl k srdci už tady...

zandu
24.11.2020 5 z 5

Hmmm... Tahle série je opravdu hodně povedená. Přesto, že je každý díl vlastně o tom samém a vše skončí happyendem, je to perfektní odpočinkové čtení. I tento díl byl prostě skvělý :-)

Sabča92
24.11.2020 4 z 5

Doufat znovu se soustřeďuje na milostný příběh studentky a jejího profesora. Ano, tohle je klišé jak blázen ale víte co, mě to opravdu bavilo! Mona přidala do příběhu Everly temnou a bolestnou minulost, kterou je potřeba kousíček po kousíčku odhalovat. Mona Kasten píše poutavě a její knihy je problém odložit. Stejně tomu bylo i u její nejnovější knihy, která si mě získala svým zaujetím na literární svět. Doufat znovu není žádnou těžkou literaturou naopak, jedná se o oddechovou četbu pro ženy, která vás má odreagovat od reality. A přesně to se autorce podařilo. Dostala jsem krásný romantický příběh, který se hezky pomalu vyvíjel. Vybočuji z davu, ale pro mě je Doufat znovu nejlepším dílem ze série. Možná je to tím prostředím, dobou kdy jsem ji četla, každopádně výsledek je jasný. Knihu vám rozhodně doporučuji.

ElikaS
23.11.2020 5 z 5

Celá série Znovu je jedna z mých srdcovek a na celé sérii se mi moc líbilo to, že měla vzestupnou tendenci. První díl – Začít znovu - byl skvělý, druhý – Věřit znovu - ještě lepší a třetí díl – Cítit znovu - byl perfektní, i proto jsem se moc těšila na tento čtvrtý díl. Bohužel musím říct, že jsem byla trošku zklamaná. Asi za to mohou především má vysoká očekávání, protože knížka rozhodně není špatná.

Už z anotace jsem očekávala, že základním problémem Everly a Nolana bude vztah studentka / učitel. Což mi přijde jako klišé, a proto mě potěšilo, že se sice jednalo o téma, ale jen přidružené – ne základní. A nedělalo se kolem toho moc povyku.

Everly mi ze začátku hrozně lezla na nervy (například ve vztahu k matce a Stanleymu), ale zase na druhou stranu chápu, že to co prožila ji muselo těžce traumatizovat, a tudíž její jednání je v celku pochopitelné. Nolan byl zlatíčko… Byl chápající, tolerantní, jen měl maličko víc komunikovat. Někdy si říkám, jestli by vůbec šlo napsat romantickou knížku, kde spolu hlavní hrdinové bez problémů komunikují a říkají si, co cítít. Otázkou je, kde by pak byla zápletka :-)

Hlavní téma knížky se stejně jako v celé sérii stále opakuje – dvě zlomené duše, najdnou někoho, kdo jim jejich traumata po prvotních nesnázích, pomůže překonat, ale u této autorky mi opakující se téma vůbec nevadí, protože opravdu umí psát. Její příběhy jsou opravdu emocionální, sladké … Romantika čiší z každé stránky. Není moc lepších romantických knih na útěk od reality, takže i když jsem měla očekávání větší, tak knížku mohu s klidným svědomím doporučit.

NikolaSkop
18.11.2020 5 z 5

Ja tu serii zboznuju!! Moc se tesim na dalsi dil. :)

Maus
17.11.2020 5 z 5

Tahle Knížka se mi líbila ze všech nejvíce. Nolan.

anet.myblog
16.11.2020 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila od té doby, kdy jsem zjistila že u nás vyjde. Tuhle sérii naprosto zbožňuju a zatím nebyl ani jeden díl, který by se mi nelíbil. Doufat znovu je tedy čtvrtým a předposledním dílem téhle romantické série. Tentokrát sledujeme příběh Everly a jejího profesora Nolana. Knížka je napsaná hrozně čtivě a mně jen mizely stránky pod rukama. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, i když jsem je znala už z minulých dílů, ale tentokrát jsme je poznali mnohem víc. Pozadí knížky je vysoká škola ve Woodshillu, stejně jako u předchozích dílů. Fakt tomu nemám co vytknout, protože Mona Kasten prostě psát umí a řadí se tak mezi moje nejoblíbenější autorky. Tuhle knížku tak hodnotím tím nejvyšším hodnocením, protože nemůžu najít nic, co by mi chybělo nebo vadilo. Knížku určitě doporučuju všem, co si rádi přečtou nějaký dobrý romantický příběh :) a nelekejte se, že kniha vypadá jako bichle, protože ji budete mít přečtenou tak rychle, že ani nebudete vědět jak :D Už se nemůžu dočkat až u nás vyjde i poslední díl – Dream again, ve kterém bude hlavní postavou Blake.

2688
15.11.2020 5 z 5

Už zeď se těším na další díl. Každá jeji knížka je jiná a tak stejná. Mám ráda její styl psaní a to jak každé postavě vdechne nový cíl pokračovat ve svém už tak těžkém životě co prožívají.

keiko33
06.11.2020 5 z 5

Kazdy par tejto serie je uplne iny a to je dobre. Inak by pribehy splyvali. Everly a Nolan boli kludny par. Ziadne bujare vecierky a velke dramy. Nolan bol profesor literatury, tak je jasne ze bude mat kludnejsiu povahu a po tom co si prezil, ani nemal chut oslavovat. Taktiez Everly po zazitkoch z detstva s otcom, bola uzavreta a preto si prostrednictvom literatury a pisania s Nolanom dobre rozumeli. Za mna znovu super.

RendyaDav
03.11.2020 5 z 5

Prostě spisovatelka od ,které mě každá její knížka hodně moc baví...Všechny postavy mi seděli,a vyprávění těchto dvou hlavních postav,které mají své démony v minulosti mě neskutečně moc napínal a bavil. U Everly se mi líbilo jak se dokázala postavit svému strachu.Každý nemá ty hodné, milující rodiče .Jsou i takový ,kteří vlastním dětem umí hodně fyzicky bohužel i psychicky ubližovat... Mona je pro mě úžasná spisovatelka,jak dokáže napsat své knihy....

JitulHa
01.11.2020 3 z 5

Tahle kniha měla stát za to - vždyť byla přece o Nolanovi! Bohužel, se místo toho stala hořkým zklamáním. Mám v oblibě svět, který autorka v sérii Znovu vytvořila, opravdu. Všechny ty párečky, univerzitu, prostředí, rozmluvy mezi nimi... Ale tady to prostě vůbec nefungovalo. Nemyslím, že by to bylo tím střetem studentka-profesor, naopak to vytvářelo dobrý potenciál příběhu. Ale když k tomu přidáte Everly, která se neustále zabývá svými myšlenkami a problémy, s nikým vlastně nedokáže mluvit, chodí věčně špatně naložená a opakuje dokola to samé, tak proti tomu ani sám podivínský usměvavý Nolan se svými popkulturními postřehy a sexy kostýmem Thora nemá moc šancí! Je to velká škoda, protože on je jednoznačně naprosto skvělá postava. Co se dá dělat, doufejme, že příští pokračování, kde převezme hlavní housle Blake, si povede lépe.

alzbeta4340
31.10.2020 5 z 5

Díl od dílu je lepší. Líbilo se mi, jak je téma "učitel a studentka" zpracované - vkusně a bez trapností. Navíc hezky přibývají další sympatické postavy, s kterými, jak doufám, prožijeme v budoucnu jejich romantické příběhy.

happy19
28.10.2020 5 z 5

Úžasná,romantická,bolavá...
♡mé je opět dojaté...
Božsky čtivá!
Nemám na knize co a koho vytknout ;-)
Jelikož jsem ve věku"kvalitní whisky"vnímám ji rozhodně jinak!
Pomalu je na čase Snít znovu s Blakem a J..☆☆

Evik2812
28.10.2020 5 z 5

Pěkné , romantické čtení, pro relax