Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4202 1336

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

Adelka123456
06.05.2018 5 z 5

Dost dobrý...Sice absolutně nereálný, ale to mi u knih vůbec nevadí ;-) Psychopati jsou mezi námi, a některé ženy jsou možná týrány ještě více než tady v tom příběhu, ale rozhodně to v realitě nemůže vypadat takto... Každopádně bylo to napínavý, přečteno prakticky na jeden zátah. Doporučuji :-)

Lu_Si
05.05.2018 3 z 5

Dobrý námět, ale naprosto jsem postrádala jakoukoli dějovou gradaci. Od chvíle, kdy byly odkryty hlavní motivy toho ústředního trapiče, tak už se děj táhnul bez větších změn. Vůbec nebyla využita otevřená linie s Ester. A absolutně nereálné dialogy a v podstatě i celý děj. Četla jsem hodně rychle, ale spíš proto, že jsem stále doufala v nějaký zvrat. A ten bohužel nepřišel....

micha-ella
05.05.2018 4 z 5

Tak takhle by to ve skutečnosti určitě neprobíhalo! Možná měsíc nebo dva, ale ne tak dlouhou dobu, i kdyby Grace byla ještě hloupější. A manžel tedy stíhal při své náročné práci všechno sám, péči o dokonalý dům, zahradu, stravu, auto, doprovod manželky kamkoliv... a bavilo ho to? V tomhle příběhu je mnoho nedomyšlených míst. Přesto dávám čtyři hvězdičky, protože se to četlo jako po másle.

Dousabel
05.05.2018 5 z 5

Jeden z nejlepších psychothrillerů jaký jsem kdy četla. Postupné prolínání dějových linek až do současnosti, díky kterému se pořád něco děje, ta kniha nemá žádná mrtvá místa. Jediné minus za to, že jsem cítila hroznou úzkost a byla hodně vzteklá skoro po celou dobu čtení :). Konec možná trochu přitažený za vlasy, ale rozhodně mi vyhovoval.

MirKop
02.05.2018 3 z 5

Přátelé, toto bylo hodně přitažené za vlasy, nemyslíte :-) Nechci být ke knize nijak zvlášť kritický, protože se četla dobře. Prolínální minulostí s přítomností, svižné dialogy, myšlení psychopata...Ano, domácí násilí, psychické i fyzické týrání a zejména manipulace je silné téma, ale zde to má 1 hlavní háček, v podobě SPOILERU:

Grace totiž nebyla hloupá, naivní a příliš důvěřivá žena s nízkým intelektem, která by se všemu dobrovolně podvolila jen na základě nějaké monstrózní submisivity. Ona se tomu podvolila kvůli obavám o osud Millie a to mi zde absolutně nehraje, protože už dlouho dopředu věděla, že je obě čeká mnohem horší osud, než přemístění do ústavu....Tj. nerozumím, proč i přes "x" možností útěku, něco neudělala, když věděla, že cílem je dostat ji i Millie nadobro pod zámek...Paradoxně tak svým dobrovolným věžením a ponižováním dopomáhala zpečetit jejich osud. Těch možností k útěku měla nespočet a ať mi nikdo neříká, že kdyby od něj na veřejnosti utekla, s klidnou hlavou popsala, co se ji děje, že by ji každý obratem poslal domů, ať nezlobí, když by s dotyčným opravdu domů jít nechtěla. To mi přijde až moc nereálné....KONEC SPOILERU

Jako debut ale celkem slušné, jen kdyby to nebylo takto překombinované....Závěr nebyl překvapující, spíše moc uspěchaný a tak nějak to na mě budilo dojem, že to chce autorka až moc rychle utnout...

jana0539
01.05.2018 5 z 5

Super. Moc se mi líbila.

romi94
01.05.2018 3 z 5

Ta konečná věta!!

koki.veru
01.05.2018 5 z 5

Super knížka, opravdu zajímavý příběh. Grace jsem si velice oblíbila a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Super thriller :)

Petruse21
30.04.2018 3 z 5

Škoda toho nereálného konce. Jinak dobrý thriller.

destak
29.04.2018 4 z 5

Pro mě super oddechovka po čtenářsky náročnějších knihách. Splnila co měla - vtáhla mě do děje, bavila a lehce se četla.

romanka26
27.04.2018 5 z 5

Perfektní kniha, velmi napínavá. Přečtena během odpoledne jedním dechem :)

saphiral
26.04.2018 5 z 5

Skvělé čtení ..napínavé až do konce.

kerstyn
26.04.2018 1 z 5

Jedna hvězda za to, že se to naštěstí dalo přečíst ryhle. Jinak to celé bylo strašně hloupé a trapné, příšerné dialogy, uměle vykonstruovaný příběh, ústřední postavy sexy magor a naivní holka, ... Co dodat, nic dalšího od paní spisovatelky už číst nepotřebuju.

may.t
25.04.2018 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, nešlo přestat.. skvělá knížka na reálné téma

jaroiva
24.04.2018 4 z 5

Tohle bych nechtěla vidět zfilmované. Vlastně se mi ani nelíbilo to číst. Ale když už jsem začala, nešlo přestat. Je mi z toho špatně. Nebojím se, že by se mi něco takového mohlo stát, ale děsí mě představy, co se může (i když třeba"jen" v menší míře) odehrávat za zavřenými dveřmi sousedů nebo jinde relativně blízko, a co třeba sama nevnímám. Začínám si s hrůzou uvědomovat, že politika "nevměšování" nemusí být vždy ku prospěchu.

mysterygirl
22.04.2018 5 z 5

Váhala jsem mezi jednou hvězdou, protože to bylo strašný téma, až jsme to chtěla vzdát, ale zas to bylo skvěle napsaný a člověk na druhou stranu chtěl číst, aby se dozvěděl ten konec,takže 5.

Coucouha
20.04.2018 5 z 5

Tak tato kniha mě absolutně pohltila. Nedokázala jsem ji odložit, takže jsem celý den četla, dokud nebyla dočtená. Líbila se mi čtivost knihy, jednoduchý, ale zajímavý jazyk a také uspořádání kapitol, kde se střídala přítomnost a minulost mi absolutně vyhovoval a čtení bylo díky tomuto stylu napínavější. Absolutní super psycho-thriller o síle nás žen, který mě fakt dostal! Jsem ráda, že jsem si tuto knihu koupila v e-booku zároveň i s knihou V pasti lží, protože se do ní můžu hned zítra pustit!

Toldist
19.04.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že tahle kniha mě naprosto dostala. Ne jen, že se dobře četla ale taky nešla odložit. Je stoprocentně tím nejlepším psychologickým thrillerem, co jsem kdy četl a musí si ho přečíst úplně každý, komu je tohle téma blízké. Jasně tohle téma tu bylo zpracováno už tolikrát, že to není vtipný, ale nikdy ne až takhle dobře. Za mě naprosto aboslutní TOP díky tomu, jak je to geniální a co napsat na závěr? Mám rád Jacka ale nemám rád Džordže Kunyho - Millie :)

Evaho73
19.04.2018 3 z 5

Beznádej a smútok ukryté za zatvorenými dverami...
Debutový psychologický thriller, ktorý síce nebol zlý, ale mal pre mňa ukryté aj svoje slabé miesta.

V prvom rade mi vadilo, že dej plynul dosť monotónne a nebol dostatočne vygradovaný. Postavy neboli dobre vyprofilované, hlavne záporná postava Jacka a Millie s Downovým syndrómom poskytovali oveľa širší priestor na preniknutie do ich mysle a psychických pohnútok, čím by sa napätie a gradácia príbehu podstatne zvýraznili.
Prelínanie dejových a časových liniek sa mi páčilo, len mi trochu prekážalo rozprávanie iba z pohľadu hlavnej hrdinky. Viac by sa mi páčilo, keby bol príbeh obohatený aj o myšlienkové pochody iných postáv.
Celkovo kniha na mňa nezapôsobila až tak, ako tie predchádzajúce žánrovo podobné, ktoré som v poslednom čase čítala.

hanicka5541
18.04.2018 5 z 5

Za mě super! Měla jsem ji přečtenou během dvou odpolední, hltala jsem ji a nemohla jsem přestat, protože to napětí mi to nedovolilo. Doporučuji :)