Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4186 1333

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

ela1972
23.02.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. I přesto, že se v mi stavěly hrůzou vlasy na hlavě, nedalo se od knihy odtrhnout.

xmichaelac
23.02.2023 5 z 5

Do první třetiny jsem myslela, že knihu nedočtu, hodně jsem se ztotožnila s obětí a myslela jsem, že to na mě bude moc. Další třetinu už jsem jen čekala, jak se příběh bude vyvíjet a v závěru vyhlížela dobrý konec. Při poslední větě mi snad zabrněly i konečky prstů :)

Titas9001
21.02.2023 5 z 5

Dávám plné hodnocení za výborně vystavěné napětí a dobré počtení, protože vás to podvědomě nutí pořád stát na straně dobra, když to zlo je takové monstrum, které neví, kdy je dobré ubrat. Výborně popsané, jak je možné manipulovat a někdy až tak, že je vám z toho úzko. Konec dobrý, všechno dobré.

knihomolka460
13.02.2023 5 z 5

Na knihu jsem slyšela dobré ohlasy a že je to pro někoho až moc silné. Přemýšlela jsem nad tím, o čem to asi bude a těšila jsem se až se ke knize také dostanu. Naprosto mě to uchvátilo. Je to skvělý příběh a nedalo se od toho odtrhnout. Je to až děsivé,čeho jsou lidé schopni udělat.

Cher
11.02.2023 5 z 5

Skvělý psychothriller. Jack byl neuvěřitelný děsivý zmetek.

Simona99
11.02.2023 3 z 5

Děsivý příběh... nechce se až věřit, čeho všeho je Jack schopen...
Knížku jsem přečetla během dne. Nešlo knížku odložit, jak byla stále napínavá.

Rozarka454
03.02.2023 5 z 5

knihu jsem přečetla za jeden den, nešlo od ní vůbec odejít. Trochu psycho, ale zároveň případ, který není ojedinělý a člověk si uvědomí, co všechno se může stávat "za zavřenými dveřmi"

March
31.01.2023 5 z 5

Tyjo, měla jsem problém číst to psycho, co Jack prováděl. No, nesnáším, když někdo někomu ubližuje a tohle bylo fakt moc....přečteno jedním dechem, abych už mohla s klidem zjistit, že to dobře dopadlo:-) asi si musím dát od psycho literatury pauzu.

Komaeda
31.01.2023 5 z 5

Wow... Celou dobu jste v napětí a nesnášíte toho manžela

Laviii
28.01.2023 5 z 5

Knihu jsem četla před šesti lety a často mi přichází znovu na mysl. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla (z tohoto žánru). Nejděsivější je, že podobné hrůzy se dějí za zavřenými dveřmi spousty lidí (násilí, teror). A okolí ani netuší, že se něco děje.
Teď určitě hodlám opět sáhnout po dalších knihách této autorky :)

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Kvalitní psychothriller! Gradovalo to, mělo to grády, Jack byl vždycky o krok před vámi a postava Millie byla skvělá.

DK197
14.12.2022 4 z 5

E-KNIHA: Že bude kniha až takový extrém, jsem po přečtení prvních stran opravdu nečekala. Pro mě se jedná o celkem věrohodný příběh, protože jsem si celkem živě dokázala představit pocity hlavní hrdinky. Čte se to rychle, je to napínavé, tak extrémní až je to originální, se závěrem, který se dá sice předpokládat, ale dopadlo by-li to jinak, asi to naštve 98 % čtenářů, včetně mě. Jednu hvězdičku strhávám za to, že jsem vždycky v předstihu dokázala odhadnout úplně každou zápletku, tedy spíše její rozuzlení hned, jak přišel první náznak. To mi trošku zkazilo požitek, ale jinak to nebylo vůbec špatné. Na další autorčiny knihy se ještě podívám.

VeruHoráková
09.12.2022 5 z 5

Knihu Za zavřenými dveřmi jsem četla zhruba před 4 lety a vzpomínám si, jak jsem hltala každou stránku a během dvou dnů jsem ji měla přečtenou. Už v té době jsem si říkala, že je to jedna z těch knih, kterou si určitě ještě někdy přečtu a ten čas přišel nyní. Člověk by řekl, že když to budu číst podruhé, tak už to na mě tak nebude působit, ale bylo to přesně naopak. Při čtení jsem cítila z příběhu snad ještě větší úzkost a snažila jsem se ji rychle přečíst, protože jsem se těšila na ten konec, kdy jsem si oddychla, jak to dopadlo. Knihu rozhodně doporučuji, protože ten příběh vás nutí číst dál a dál.

knihomolka_eli
27.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Za zatvorenými dverami je mojou druhou prečítanou knihou od autorky a ako aj pri prvej, nevedela som sa od nej odtrhnúť. Bola napínavá od začiatku po koniec. Prečítala som ju na dvakrát.
Grace sa zoznámi s očarujúcim Jackom. Imponuje jej aj to, že má veľmi pekný prístup k jej sestre Millie, ktorá má Downov syndróm. Vezmú sa. Jack je právnik a má skvelú povesť. Obhajuje týrané ženy a neprehráva žiadne súdne spory. Ich manželstvo vyzerá ako úplne dokonalé. Majú rodinných priateľov, s ktorými spoločne trávia čas. Ale ide o naozaj dokonalé manželstvo? Prečo Grace nikdy nechodí von s priateľkami sama? Prečo nedvíha telefón? A prečo na každej párty zje tak veľa a vôbec to na nej nevidno?
Prečo je pri každom jej kroku aj Jack?

Veľmi sa mi páčila postava Millie, ktorá bola veľmi rozumná a veľakrát mi prišla rozumnejšia ako samotná Grace. Úplne som nechápala ich priateľov, ktorí si nič nevšimli, až pokým neprišla na scénu nová kamoška Ester, ktorej sa od začiatku dokonalosť ich manželstva nezdala (komu by sa zdalo normálne, že Grace nemá vlastný mobil ani email?). Záver bol super, znovu sa mi páčila najmä postava Ester a to, že bola veľmi všímavá a neignorovala náznaky nešťastia druhých, ako je už býva v spoločnosti zvykom.
Teším sa na ďalšiu autorkinu knihu.

Satyrka
26.11.2022 4 z 5

Dočteno se slzami v očích...
Nejdřív jsem si myslela, že příběh bude takový "typičtější", jestli to správně nazývám, zkrátka o domácím násilí fyzického i psychického rázu, a o tom, jak se z toho dá dostat. Nakonec to tak ale nebylo.
Knihu jsem nedokázala zavřít, přestože mi z ní nebylo úplně nejlépe, ale já chtěla vědět, jak to skončí, takže jsem musela číst dál.
Kniha ale není jen o tom zlém, líbilo se mi to sesterské pouto mezi Grace a Millie, což ukazovalo, že láska k někomu není slabost, jak se většina záporáků domnívá, ale naopak to dokáže hodně. Millie byla úžasná. Závěr, jak jsem psala, mi vrhl slzy do očí.
Ke konci mě to i trochu zmátlo, ale pochopila jsem později záměr.
Dávám 4 z 5, protože mi tam něco málo chybělo.
Trochu mi to tématem připomnělo knihy, které se mi velmi líbily a doporučuju je: Stupně viny a Poslední paní Parrishová.

MINISPOILER:
Napsala bych, že s mužem, kterého sotva znám, bych se rozhodně hned nebrala a rozhodně bych mu nedala peníze z prodeje svého domu, nechtěla bych aby vybíral dům beze mě, a nedala bych mu právo na opatrovnictví své sestry s Downovým syndromem, ale nemůžu to napsat, protože v situaci, v jaké Grace byla, nejsem a přece jenom, každý jsme jiný v mnoha ohledech. Každé jedno rozhodnutí nějak náš život ovlivní.

Kateřina259
25.11.2022 5 z 5

Není to má první kniha od autorky a jako obvykle, během tří dnu jsem měla přečteno. Děj je napínavý a zaměřuje se hodně na psychologickou stránku postav, což se mi hodně líbí. Postava Jacka byla strašně dobře napsaná, líbila se mi chytrost Millie a konec, kde se i přes to všechno dostává Grace pochopení. I tak mi tam chyběl nějaký dílek skládačky, aby příběh autorka dovedla k naprosté dokonalosti. Za přečtení ale rozhodně stojí.

Michelle.Bee76
20.11.2022 5 z 5

Přečteno za jeden den, jedním dechem.

Safrika
19.11.2022 3 z 5

Fajne, cetlo se mega rychle, konec mi vykouzlil usmev na rtech.

kristyna4414
16.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Bylo to čtivé a vlastně mě to bavilo, ale pořád jsem čekala na nějaký twist, protože jsem si říkala, že to snad tak jednoznačné od první kapitoly s panem manželem být nemůže a bohužel jsem se nedočkala. Přišlo mi, že Millie měla v průběhu knihy víc rozumu než hlavní hrdinka a líbilo se mi jak to vymyslela, aby pomohla sestře :)

Marsí5
13.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle byl nakonec nervák.... Několikrát jsem musela knihu na pár hodin odložit, abych se oklepala.
Nejdříve jsem čekala klasický thriller s psychickým týráním, domácím násilím a snahou se z bludného kruhu vymanit, ale ukázalo se, že hlavní záporák je ještě větší h****, než jsem si myslela...
Kniha je dobře napsaná. Líbilo se mi vracení se v čase i změna na závěr, abychom byli do poslední chvíle napjatí. Párkrát jsem si myslela, že vím, co bude dál, ale nikdy jsem neměla pravdu. Místy jsem ani neodhadla, kdy hrdinka "hraje roli" a kdy mluví vážně. Konec mi udělal radost.
Doporučuji, ale pozor na nervy ;-)