Z neznámých důvodů

Z neznámých důvodů https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11653/z-neznamych-duvodu-11653.jpg 4 361 76

Bestseler Zdeny Frýbové Z neznámých důvodů zavede čtenáře do světa vysoce specializovaných biochemických laboratoří, na půdu univerzit i na mezinárodní vědecké kongresy. Hrdinkou napínavého psychologického románu je ambiciózní vědecká pracovnice, která se blíží k světovému úspěchu v biochemickém výzkumu, zaměřeném také na vývoj nových léků proti rakovině. Doktorka přírodních věd Anna Berková je mimořádně inteligentní, činorodá, ve svém profesionálním zaujetí k okolí i bezohledná mladá žena, vzbuzující svými jednostrannými zájmy a egoismem někdy až antipatii. Naopak v citových vztazích je její duše již od dětství snadno zranitelná a Anně dlouho trvá, než se rozhodne vstoupit do manželství s ředitelem výzkumného ústavu, ve kterém pracuje. Její manžel se však projeví jako slaboch, kterého závist a komplexy dovedou až k absurdnímu morálnímu selhání. Přímočará a energická Anna si dosud vždy dokázala poradit se všemi překážkami, ve svém manželství však nyní stojí před problémem, který neumí vyřešit ani se mu nedokáže vyhnout. Manželské drama se rozvíjí v psychologicky napínavý příběh o složitosti citů, železné vůli a chladnokrevné odvaze jedné výjimečné ženy. ... celý text

syskas
14.07.2017 5 z 5

Ďalšia výborná kniha tejto autorky. Mám rada jej humor, iróniu, ale aj prepracovanú psychológiu postáv. Ako sa na človeku v dospelosti prejavuje všetko, čo prežil v detstve.
No a záver, teda posledné dve vety - to sa ani nedá komentovať =D.

Kerberos
27.06.2017 5 z 5

Jedna z jejích nejlepších,velmi dobře se čte.

TipsyChipsy
13.04.2017 5 z 5

Nemám co dodat, k vesměs vyzdvihujícím komentářům a hodnocení přes 90%. Při čtení této knihy jsem "chrochtala blahem". Autorčina 4 léta spolupráce s profesorem Škodou vyústila v odborně nabitý román o vývoji syntézy nových léků. Ale to je jen podklad pro rozehrání široce pojatého vztahového románu plného pestré směsice hrdinů, psychologicky naprosto uvěřitelných. Myslím, že je to nadčasové dílo. Knihu jsem našla mezi knihami k rozebrání a díky této diskuzi jsem našla poklad.

Mabie
03.03.2017 5 z 5

Výborně vykreslené postavy, vtipné dialogy, moc pěkný příběh. Navíc docela obšírné poučení o biochemii, které je podané dokonale stravitelnou formou. Skutečně povedené a hned v závěsu po Falešných hráčích ji považuji za nejlepší knihu autorky.
V této knize vůbec nevadí, že byla napsána v době reálného socialismu, na rozdíl od mnoha knih, kde Zdena Frýbová přebíjí super příběh politickou propagandou.

Konvalinka987
17.02.2017 5 z 5

Knížka byla nádherná, čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem. Zavede člověka do oblasti vědy - biochemii a přitom je zajímavá i pro laika.

8130
31.01.2017 5 z 5

u paní Frýbové a jejích románů se nikdo nemůže nudit....

kadgam
11.01.2017 3 z 5

Veľmi dobre čitateľná kniha. Moja smola, že som ju mala z knižnice a posledných pár strán sa stratilo, takže neviem čo sa stalo s hrdinami

Tapeworm
29.09.2016 5 z 5

Knížka jako obvykle skvělá, trochu mi lezl na nervy podrobný popis Milošova života, ale to jenom proto, že už jsem se nemohla dočkat, až se do děje vrátí Anka. Každopádně zbytek knížky mi to bohatě vynahradil a konec byl bezkonkurenční!

LucieD81
03.08.2016 4 z 5

Nádherná, obsáhlá, zajímavá kniha, plná nejen autorčina humoru, ale také skvěle prokreslených postav a jejich osudů. Kniha je také plná velmi zajímavých informací a postupů ze světa biochemie a výzkumu.

anniehall
27.07.2016 5 z 5

Z neznámých důvodů jsem si tuhle knihu Zdeny Frýbové přečetl poprvé coby sotva patnáctiletý. Zapůsobila na mě tehdy mocně. Z neznámých důvodů mi některé pasáže zůstaly v paměti i po dvaceti letech. (Pár okamžiků křehkého štěstí Marka a Anky, trocha teorie z biochemie, spousta pozvolna budovaného napětí a špetka humoru.) Z neznámých důvodů jsem si tuhle knihu zamiloval a zapůsobila i při druhém čtení, kdy už jsem v to (namlsaný spoustou jiných literárních laskomin) ani nedoufal. Že by láska na první pohled? "Z neznámých důvodů tě stále mám rád... Z neznámých důvodů máš někoho rád a druhého nemůžeš vystát. Z neznámých důvodů je jádro buňky uspořádáno nepředstavitelně složitě a ne jednoduše." Z neznámých důvodů jsem pohlcen a zřejmě natrvalo.

katkalang
28.12.2015 5 z 5

Moje top kniha... Četla jsem ji snad už 10x a pořád si v ní nacházím nové a nové věci, proč ji miluji...

datel77
20.12.2015 5 z 5

Nádherná kniha, nemohu se od ní odpoutat. Vůbec mi nevadí, že byla psána v době reálného socialismu, stejně to nebylo příliš znát. Zato mě naprosto uchvátily charakteristiky zúčastněných postav, velmi vtipné dialogy, především Marka a Aničky, doktory Forejta a Zámiše bych brala i s jejich negativy. Pěkný příběh, navíc jsem se toho opravdu hodně dověděla o biochemii, a to nevtíravou populární formou.

HankaMarek
25.11.2015

moc pěkné, jako všechny od Frýbové

elsicka
09.11.2015

Moje nejoblíbenější kniha, tento víkend jsem dočetla. Po deváté....:-)

limetka2008
06.11.2015 5 z 5

Mám tuhle knížku hodně ráda, od Frýbové asi nejraději. Je poutavě napsaná a na rozdíl od jejích dalších knih zde autorka neventiluje své (jedině správné) politické názory. Výborně napsáno.

Tétéčko
22.10.2015 5 z 5

Tak to je knížka, po které klidně sáhnu i po deseti letech. Nejenže se obstojně orientuju v biochemii, dokonce si myslím, že kdybych ji četla před maturitou, mohla jsem v té chemii dopadnout daleko líp. Ocenila jsem i psychologii, s jakou byl vykreslen Miloš a jeho matka. Aničku jsem sice pro její naivní egoismus nemusela, ale celkově mě příběh velmi bavil, byl vtipný a dověděla jsem se i dost věcí ze zákulisí vědeckého světa, i když v dnešní době toto odvětví určitě doznalo výrazných změn.

xindl007
09.08.2015 5 z 5

Tuhle knížku miluju... Pořád se k ní vracím.. A budu :) Odborné termíny v knize jsou, to k ní prostě patří, ale rovněž obsahuje dávku humoru a takové neznámé "cosi", co člověka nakonec nutí držet hlavní hrdince palce..

Market = )
05.05.2015 5 z 5

Opět jsem si podle anotace vzadu na knížce myslela, že tentokrát už to nebude ono a opět bylo! Tenhle styl vyprávění miluju a mohla bych ho číst pořád a pořád a pořád. I když se přiznám, že jsem hodně přeskakovala ryze odborné části, to mě nebavilo.

Erica
05.02.2015 5 z 5

Tak to byla velká krása. Vychutnávala jsem si každou stránku. Kromě poutavého příběhu ještě spousta vtipných situací a lidí, navíc nechyběla ani psychologická stránka, a že ten závěr byl trochu křečovitý? Nevadí, byla jsem ráda, že to tak dopadlo, jen to vysvětlení mělo přijít o několik let dřív.

triana
10.12.2014 5 z 5

Tak tuhle knihu znám téměř nazpaměť, aby taky ne, přečetla jsem ji v jistém období života asi tisíckrát... Občas se k ní vrátím i po 25 letech, pravda, pročítám jen jisté oblíbené pasáže, ale knihu nutně musím zařadit mezi ty, které mne v mládí formovaly...